Ужгородський прес-клуб: Причини власних проблем шукайте в дитинстві

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання, головною темою обговорення якого стала психологічна та психотерапевтична допомога дітям та молоді. Мова йшла про можливості вирішення конфліктних ситуацій між батьками та дітьми, сучасні методи виховання, попередження насильства у сім’ї, а також про четверту обласну науково-практичну конференцію психологів та психотерапевтів.

Ужгородський прес-клуб: Причини власних проблем шукайте в дитинствіВікторія Онищук, голова закарпатського осередку Української спілки психотерапевтів запросила усіх, хто цікавиться власним здоров’ям, відвідати конференцію 25-26 травня у Падіюні, що, як і минулоріч, залишається відкритою для «живої» участі закарпатців. На власному досвіді тут можна буде випробувати методику групового аналізу, системної сімейної психотерапії, гештальт-терапії та психодрами. Окрім академічної психотерапії планується також презентація практичних її методів, зокрема, танцювальної психотерапії.
Організатори конференції закликають батьків, вчителів взяти у ній участь, познайомитися із закарпатськими психологами, методами їхньої роботи, замислитися на емоційним здоров’ям своїм та власних дітей і вихованців.
Магдалина Кузьмик, обласний позаштатний психотерапевт розповіла, що психотерапевтична служба діє на Закарпатті вже 5 рік та консультує краян у спеціалізованих центрах. Серед діагнозів домінує депресія, яку сьогодні вже називають чумою ХХІ століття. Друге місце посідають психосоматичні розлади, які призводять до різноманітних хвороб – гіпертонії, ревматоїдного артриту, виразки шлунку тощо. При чому лікування цих хвороб виключно медиками гастроентерологами чи кардіологами не є ефективним, оскільки хвороби часто пов’язані із особистим сприйняттям світу і себе в ньому. Наступна з поширених психологічних проблем — постстресовий розлад.
Володимир Башкірєв, голова правління Коаліції по попередженню насильства в сім’ї, старший викладач кафедри соціальної роботи УжНУ звернувся до теми насильства, від якого потерпають сьогодні більшість дітей. Жорстокість щодо дітей, табуювання проявів дитячої агресії призводить до формування психологічних комплексів та значною мірою деформує процес соціалізації.
Дитина — дзеркало середовища, стверджує Вікторія Онищук. Тому психологи радять змінювати не дитину, а її середовище. За умов економічних та політичних змін людям важко забезпечити потребу дитини в любові, безпеці. Тоді як психологічний комфорт дитинства є запорукою того, що психологія дитини не буде ушкодженою. Фахівці закликають батьків звернути особливу увагу на психологічний аспект виховання і не відкладати консультацію з фаховим психотерапевтом.
Вікторія Онищук вкотре наголосила на тому, що набагато краще присвятити час профілактиці психічних ускладнень, особливо у дітей. Фахові психологи стверджують, що діти можуть потребувати терапію коли вони: чогось бояться; кусають нігті; охочіше бавляться самі, ніж з друзями; кричать і не можуть спати; почуваються виснаженими і безрадісними; зловживають комп’ютером або телевізором; коли у них виникають головні болі або болі в животі; страждають захворюваннями верхніх дихальних шляхів; мають проблеми з харчуванням і травленням; розлади сну; страждають хронічними захворюваннями або алергіями; мають проблеми в грі або в навчанні. Терапевтичний супровід триває від півроку до трьох років, дитина отримує захист і підтримку і, граючись, випробовує можливі рішення проблем.
Організатори обласної науково-практичної конференції психологів та психотерапевтів висловлюють вдячність Закарпатському інституту МАУП та кафедрі соціальної роботи УжНУ за допомогу у проведенні конференції.
16 травня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 5
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 4
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 21
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 29
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
» Всі новини