2 листопада 1938-го року Закарпаття втратило Ужгород та Мукачево

У 1938-му Карпатська Україна втратила два свої головні міста — міста Ужгород і Мукачево.

2 листопада 1938-го року Закарпаття втратило Ужгород та Мукачево

Обіцяну автономію в рамках Чехословацької Республіки тодішня Підкарпатська Русь отримала тільки 11 жовтня 1938 року.

26 жовтня 1938 уряд очолив Августин Волошин, і Підкарпатська Русь отримала нову назву - Карпатська Україна (чеськ. Zemе Zakarpatskoukrajinskа). В цей же час почалися терористичні акти угорських диверсантів з організації "Сабадчапаток", які підірвали потяг у Берегово.

А 2 листопада 1938 відбувся так званий Віденський арбітраж, за яким Східна Словаччина і Карпатська Україна повинні були увійти до складу Угорщини.

На арбітражі, що пройшов 2 листопада 1938 року в Відні під "опікою" нацистської Німеччини, сателітом якої на той час була Угорщина, в складі чехословацької делегації, серед інших, готувалися викласти свої точки зору і представники Карпатської України (Августин Волошин) та Словаччини (Йозеф Тисо), однак з ініціативи Ріббентропа їм не дали слова, оскільки репрезентовані ними автономії не могли розглядатися як третя сторона. За підсумками Першого Віденського арбітражу Угорщині були передані території площею 11 927 км ², у тому числі 1537 км ² території Карпатської України. Від 57 до 84% їхнього населення були угорцями – за чехословацькою та угорською статистикою відповідно.

Карпатська Україна втратила тоді два своїх головних міста – Ужгород і Мукачево, а також всі родючі землі. 12 листопада вони були офіційно включені до складу Угорщини постановою парламенту цієї країни. Однак рішення Першого Віденського арбітражу не задовольнили і країну-набувача: вона хотіла отримати контроль над усією Словаччиною і всієї Карпатської України, що й спробувала реалізувати 15 березня 1939 року незаконною окупацією Карпатської України.

02 листопада 2011р.

Теги: Віденський арбітраж, Карпатська Україна, автономія, Волошин

Коментарі

??? 2011-11-05 / 11:09:00
2 sluchaj emberj, 03.11.2011 19:20

а може це ви 4EMODAN U RUKY I VPERED NA родіну де вас забезпечать рідною вам кирилицею ???

sluchaj emberj 2011-11-03 / 19:20:00
EMBERE, TY 4OHO NE RULYSH U EVROSOJUZ. pASPORT MADARA MAJESH? UHORSKU ZNAJESH? TO 4OHO UKRAJINCJAM FIHNJU ROZKAZUJESH? 4EMODAN U RUKY I VPERED NA NIREDJHAZU! TAM EVROSOJUZ I ROZDAJUTJ CHUPA-CHUPSY

Hungi 2011-11-03 / 14:43:00
... Краще провели би демаркацію кордонів України, ввійшла би Україна в Європейську спільноту, зняли би кордони з Євросоюзом і всі відчували би себе "там" де хотять себе відчувати ! Нема кордонів - нема проблем ...

??? 2011-11-03 / 13:37:00
2 svoboda, 02.11.2011 15:37

2svoboda, 02.11.2011 14:14

"Прийдем до влади, то .... "

да, хто взагалі голосуватиме за таку нацисько-сатаністську секту як svoboda

http://www.pravda.com.ua/articles/2011/10/27/6708115/ ???

Це я 2011-11-03 / 00:06:00
автохтон 18:15

А як гадаєте, на якому фронті хотіли би краще воювати русини у сорокових?

автохтон 2011-11-02 / 18:15:00
Ембере, а ци знаєш ти, тко пуддержовав Горті-бачія? З ким уєдно направляв войовати пудкарпацького русина на восточний фрон?

2011-11-02 / 16:11:00
E. Z., 02.11.2011 16:04

Ні, не путаюсь. Арбітраж пройшов 2 листопада 1938 року в Відні під "опікою" нацистської Німеччини. Якщо б арбітраж пройшов в інтересах Карпатської України, то може б ви щось і мали право закидати, а так...

E. Z. 2011-11-02 / 16:04:00
василь, 02.11.2011 15:40
Ember Zoltán, 02.11.2011 14:30

"Остались бы так границы, жили бы в Евросоюзе"... під протекторатом Третього Рейху і з "Хайль Гітлер" на устах.

Вы путаетесь в временах и в геогртафии: під протекторатом Третього Рейху і з "Хайль Гітлер" "чуть" северовосточнее, под командованием батька Волошина, которого поддержал всячески вуйко Гитлер.

василь 2011-11-02 / 15:40:00
Ember Zoltán, 02.11.2011 14:30

"Остались бы так границы, жили бы в Евросоюзе"... під протекторатом Третього Рейху і з "Хайль Гітлер" на устах.

svoboda 2011-11-02 / 15:37:00
???, 02.11.2011 14:16

таким, як ти - до лоба гвіздям прибивати

Ember Zoltán 2011-11-02 / 14:30:00
Было справедливое решение!
Остались бы так границы, жили бы уже в Евросоюзе, главное: по-европейски. И не наслаждались бы всякими Ющенко, Тимошенко, Янукович, Тяхнибок....

??? 2011-11-02 / 14:16:00
2 svoboda, 02.11.2011 14:14

" ... будем вивішувати траурні стрічки ... "

собі на шиї ???

svoboda 2011-11-02 / 14:14:00
???, 02.11.2011 14:08

Прийдем до влади, то в цей день будем вивішувати траурні стрічки

??? 2011-11-02 / 14:08:00
хіба у 1938 році існувала така адмін-територіальна одиниця як "Закарпаття" ???

хіба історично справедливе воззєднання Унгвару та Мункачу у складі Угорського Королівства 2 листопада 1938 року, чим ці місця були убезпечені від жадібних зазіхань галицької ірреденти на Подкарпаття та подальшої безумної авантюри її агентів Волошина, Клочурака і ко, не заслуговує вдячного вшанування ???

василь 2011-11-02 / 13:45:00
Народна приказка вчить: " все нове - це добре забуте старе". Сьогоднішня ситуація на Закарпатті багато чим нагадує той час: активізація угорської національної меншини, розпалювання внутріукраїнського розколу (русини - українці), активне втручання угорської держави в справи на Закарпатті, безхребетність української політичної еліти,...

Тома 2011-11-02 / 11:06:00
?!

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК