В Ужгороді відкрили словацьку школу і словацький культурний центр (ФОТО)

Сьогодні, 1 вересня, в Ужгороді урочисто відкрили реконструйовану словацько-українську школу №4 і Центр словацької культури.

В Ужгороді відкрили словацьку школу і словацький культурний центр (ФОТО)

У відкритті школи взяли участь міністр МНС України, лідер Єдиного Центру Віктор Балога, Надзвичайний і повноважний Посол України у Словаччині Олег Гаваші, мер Ужгорода Віктор Погорєлов і "губернатор" Закарпаття Олександр Ледида, Надзвичайний і повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Павол Гамжік, інші поважні гості зі Словаччини..

Вперше питання про виділення приміщення для Центру словацької культури порушили ще в 1996 році під час засідання двосторонньої українсько-словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури. У 2008-му році під час зустрічі Президентів України та Словацької Республіки, що відбулася на Закарпатті, було прийнято рішення про відкриття в Ужгороді Центру словацької культури та навчального закладу. Того ж року почалася реконструкція приміщення  четвертої школи, яка на той час пустувала. Загальна вартість робіт -  більше 11,5 мільйонів гривень. Окрім того область виділила 350 тисяч на придбання меблів та обладнання для спеціалізованих класів.    
В новій школі навчатимуться 249 учнів, з ними працюватимуть 28 педагогів.  

Після відкриття школи відбулося відкриття Центру словацької культури, розташованого в цьому ж приміщенні.

Попри урочистості в Ужгороді, невирішеним залишається питання "дзеркального" відкриття українського культурного центру в словацькому Пряшеві. Останнім часом в цій країні закрилися ще дві українські школи - в Габурі та Гуменному. Вдвічі скорочено фінансування єдиної в Словаччині української газети "Нове життя", яка днями, в час святкування свого 60-річчя, вперше вийшла приватним коштом спонсора з України. Так само вдвічі скорочено державне фінансування двох найважливіших культурницьких заходів, що їх традиційно проводив Союз русинів-українців Словацької Республіки - Свята української культури у Свиднику і пісенного огляду "Маковицька струна" у Бардієві. На цю тему відбулося спілкування кореспондента Закарпаття онлайн з Надзвичайним і повноважним Послом Словацької Республіки в Україні Паволом Гамжіком.

Відкриття Центру словацької культури

В Центрі ще немає меблів

...зате є душ.

01 вересня 2011р.

Теги: словацький, Балога, школа

Коментарі

Ондріш 2011-09-08 / 21:57:00
Чому малочисельним у Закарпатті "товтам" таку школу? Най їм відкриють мадяри в Шаторальяуйгелю!

Сам собі для всіх 2011-09-04 / 20:36:00
А ще вкрали немало коштів, при цьому і Балога собі зірочок нахапав - він розрулював розкрадання бюджетних та словацьких коштів. Хто не знає - словаки минулого року подали в СБУ лист про данний інцендент. Тому так файно відкрилу школу.
А дах вони відремонтували??? Він протікав(є) в 7 місцах. І дуже криво покладений. Радуйтесь діти - у вас добра "криша". :)

Василь 2011-09-03 / 12:25:00
Ярадий за наших братів-словаків і за Закарпаття, яке є прикладом міжнаціональних стосунків.

п.Тамара 2011-09-03 / 04:12:00
???
Почуття іроніі вам відомо???

Шикардос 2011-09-02 / 21:37:00

Не знаю как некоторым после того что они сделали не стыдно в церковь заходить. Покайся ****

??? 2011-09-02 / 12:43:00
2 п. Тамара, 02.09.2011 12:15

а спуститися на грішну землю не пробували ???

п. Тамара 2011-09-02 / 12:15:00
Непогано, коли з українських шкіл Словаччини випускники рвануть до нас.Буде равноцінний обмін. Але: "Останнім часом в цій країні закрилися ще дві українські школи - в Габурі та Гуменному."

ember Zoltán 2011-09-02 / 11:25:00

Поздравляю словаков с новым центром и с новой школой! Так держать!

??? 2011-09-02 / 11:08:00
2 KK, 01.09.2011 19:01

"Із статті не цілком ясно хто саме платив за реконструкцію школи: "

може тому і пишуть так, щоб челяді не ціклом ясно було, за чиї кошти відновлено приміщення ???



??? 2011-09-02 / 10:58:00
2 А, 02.09.2011 10:15

в першу чергу може дитина повинна знати власну материнську мову ???

а якщо вже і знати державну мову , то принаймні не тієї держави, якій у 21 столітті НАСР...ТИ на те, чи мала дитина можливість зранку перед школою поснідати або після школи пообідати та повечеряти повноцінною їжою підігрітою на газі або ж , чи мала та дитина зранку можливість комфортно здйснити процедури з власної гігієни за відсутності того ж таки газу ???

А 2011-09-02 / 10:15:00
В першу чергу дитина повинна знати мову країни в якій живе,а потім ще хоч 30 мов

2011-09-01 / 19:40:00
2 п. Тамара, 01.09.2011 19:04

і що тепер !?

2011-09-01 / 19:37:00
2 анонім, 01.09.2011 19:08

жлоб

2011-09-01 / 19:08:00
Краще би область виділила би кошти і на українські школи аби батьки не збирали гроші на парти.

п. Тамара 2011-09-01 / 19:04:00
Знаю дітей.закінчивших у нас словацьку школу. які збирались далі студіювати в Кошице. Повертатись працювати додому не входить в їх плани.

KK 2011-09-01 / 19:01:00
Із статті не цілком ясно хто саме платив за реконструкцію школи: ' Загальна вартість робіт - більше 11,5 мільйонів гривень. Окрім того область виділила 350 тисяч на придбання меблів та обладнання для спеціалізованих класів. '

2011-09-01 / 18:41:00
2 KK, 01.09.2011 18:24

це приміщення відновленно за словацькі гроші (100-200 тис євро), нехай Україна також виділить аналогічну сумму (звісно не у гривнях) на кожну з українських шкіл в Словаччині і все буде гаразд .

KK 2011-09-01 / 18:24:00
Все гарно і добре. Так повино бути. Цікаво, чи словацькі діти в ці школі також будуть вивчати українську мову? Також, чи хтось не знає чим закінчилося зустріч з Послом Паволом Ганжіком? Чи були якісь позитивні наслідки щодо ціло радних зауважень з української сторони стосовно україньких шкіл і культури в Словакії?

2011-09-01 / 18:20:00
2 56, 01.09.2011 18:13

чому так? існувала же і УРСР, хоч і номінально , але існувала.

Ви дещо також праві, російськомовній освіті треба також залишити пару школ. А також в українськомосних школах організувати принаймні факультативи з російської мови.
А загалом в усіх школах слід налеєно вивчати іноземні мови, за цим майбутнє.
А не знати мови своїх сусідів то ГАНЬБА !

56 2011-09-01 / 18:13:00
Логика у пана анонiма:)
А всi iншi, побудованi при рад. владi одiслати в Росiю:))

НОВИНИ: Соціо

22:15
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 9
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
» Всі новини