Кубок України. "Говерла-Закарпаття" – "Геліос" 1:0. Перемога зі звичним результататом

«Говерла-Закарпаття» (Ужгород) – «Геліос» (Харків) – 1:0 Гол: Сергій Кучеренко 90+1

"Говерла-Закарпаття": Надь (к/к), Єлісєєв, Райчевіч, Комарницький, Нудний, Мелікян, Щедраков, Гибалюк, Свиридов (Кучеренко, 81), Вайда (Малін, 78), Джакобія (Невуче, 58).

Запасні: Пеньковець, Міщенко, Ситник, Трухін.

Головний тренер – Олександр Севідов

"Геліос" (Харків): Сидоренко, Плієв, Борзенко, Лобойко, Салатін, Сумцов(к/к) (Кривошеєв,30), Кікоть, Даудов (Лозовий,55), Корольчук, Лузан (Тарасенко, 30), Расков.

Запасні: Качоренко, Гальчук, Деркач, Качур.

В.о. головного тренера – Володимир Шеховцов

Попередження – Кікоть, 54, 90+2, Тарасенко, 69.

Вилучення – Кікоть, 90+2, друга жовта

8 - Удари – 5
3 - В ствір – 2
3 - Офсайди –
6 - Кутові - 1

У порівнянні з матчем у чемпіонаті у кубковому двобої в обидвох колективах відбулася ротація гравців. Більше вона торкнулася харківської команди, у її лавах вийшло шестеро гравців, які не грали в Ужгороді два тижні тому. А в господарів у стартовому складі на полі з'явився нападник Джакобія, крайні півзахисники Мелік'ян та Вайда, а у другому таймі грузинського форварда змінив Чарлес Невуче, який вийшов на офіційний матч вперше в сезоні.

Обидва наставники вибудували гру від оборони, розраховуючи на стрімкі контратаки. У господарів в лінії захисту взаємодіяли Єлісєєв, Щедраков, Комарницький та Гибалюк в центрі – Райчевіч, Свиридов та Нудний, по краях – Мелікян та Вайда, попереду – один Джакобія, у рамці – капітан Надь.

Гості грали за аналогічною схемою. У захисті – Лобойко, Салатін, Борзенко та Плієв, у лінію півзахисту Шеховцов поставив капітана Сумцова, Корольчука, Кікотя, Лузана та Даудова, в нападі "сонячних" діяв один Віктор Расков.

За такої тактичної схеми гри на голепад уболівальникам сподіватися було годі. Єдиний м'яч міг вирішити долю всього матчу. Але залишалося питання, хто його заб'є? Або хто припуститься помилки?

Команди майже упродовж всієї гри діяли досить обережно, не кидаючись стрімголов в атаку, а поступово підбиралися до воріт одна одної. Більше таких атак зуміли створити гравці "Говерли-Закарпаття", які, незважаючи на великий брак під час передач виглядали значно краще за своїх опонентів. Уже на 17 хвилині біля володінь Сидоренка "запахло смаженим" але результативно завершити стрімку атаку у Шандора Вайди, який пробивав головою, будучи один перед воротами не вийшло. А через 5 хвилин кіпера "сонячних" небезпечним пострілом потурбував Джакобія. На 26-й хвилині стрімкий Мелікян на лівому краю отримав м'яч, швидко обіграв свого візаві, дійшов до лицевої лінії і прострілив вздовж лінії воротарського майданчика та замкнути передачу було нікому.

Шеховцов, щоб виправити становище вирішує змінити одразу двох гравців ще у першому таймі. Тим не менш, переломити хід гри вони не змогли.

На 41-й хвилині Єгіше Мелікян подає штрафний, Райчевіч замикає, знову забракло трохи точності.

Другий тайм переважну більшість часу команди провели в центрі поля, а глядачі занудьгували. Лише зрідка їх оживляли кволі спроби команд щось створити біля воріт одна одної. На 52-й хвилині у карному майданчику "сонячних" Лаша Джакобія намагався замкнути навісну передачу, однак, у штовханині з захисником прийняв м'яч на руку. О.Севідов вирішує випустити на поле нігерійця Невуче, замість стомленого Джакобії. Чарлес хоч і старався на полі, але загострити ситуацію на вістрі атаки не зумів.

А от в третій свої заміні наставник ужгородців не помилився Кучеренко змінив Свиридова і став "джокером" матчу. Мабуть, більшість уболівальників були вже в очікуванні додаткових таймів або ж і пенальті. Та одна з останніх атак господарів стала результативною. Знову загострив ситуацію на лівому краї Мелік'ян. Єгіше пройшов до лицевої лінії, м'яко накинув м'яч в район одинадцятиметрової позначки на Кучеренка, Сергій, накривши м'яч корпусом, вельми несподіванно для Сидоренка пробив з розвороту - точно в ціль, під дальню стійку. До речі, цей гол став деб'ютним для Кучеренка в складі "Говерли-Закарпаття".

Гравці команди гарно відсвяткували цей м'яч, підбігли до Трухіна і привітали його з народженням сина, синхронним гойданням рук на рівні грудей. А далі був фінальний свисток арбітра.