Конференція трудового колективу УжНУ – приєднання краще, ніж об’єднання, але для чого? (ФОТО) (ВІДЕО)

На розширеному засідання Конференції трудового колективу УжНУ, яке відбулося 17 серпня, було прийнято і ухвалено рішення про збереженняня назви й статусу УжНУ і приєднання до нього ЗакДУ, МДУ та ЗХІ. Та, не зважаючи на одноголосне рішення, так звана перемога не всім видається солодкою.

Конференція трудового колективу УжНУ – приєднання краще, ніж об’єднання, але для чого? (ФОТО) (ВІДЕО)

На конференцію зареєструвалось 2/3 статутного складу трудового колективу, що дало змогу оголосити засідання офіційним. Виступити із п'ятихвилинним зверненням могли всі охочі.

Серед тих хто взяв слово, крім ректора Миколи Вегеша, були доцент кафедри історії Іван Чаварга, голова профспілки Андріана Завадяк, професор фізичного факультету Павло Пуга , професор медичного факультету Василь Маляр та голова обласного об'єнання Всеукраїнського товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка Володимир Піпаш.

Усі радо прийнали той факт, що УжНУ не буде ліквідованим, але в той же час не схвально віднеслись до приєднання інших вишів до Ужгородського національного. Прозвучала думка, що УжНУ вже сформований виш і було б набагато краще, аби його взагалі не чіпали, а об'єднали тільки ЗакДУ, МДУ та ЗХІ. Тоді б на Закарпатті функціонували два великі виші — і здорова конкуренція, і менше проблем. Та цю думку не врахували.
 
Чим стануть приєднані до УжНУ виші (чи інститутами, чи факультетами, чи кафедрами, чи ще чимось), вирішить спеціальна комісія. А чи дасть це позитивний результат покаже час. Та вбудь-якому разі історія з об'єднаннями-приєднаннями ще скоро не закінчиться.

17 серпня 2011р.

Теги: УжНУ, Вегеш, ЗакДУ

Коментарі

птит 2012-04-12 / 16:30:49
До чого тут ЗХІ - це ж художній закалад який має бути окремо

Василь 2011-08-22 / 10:03:00
УжНУ хоче, щоб до нього приєднали, бо їм це вигідно! Якщо уже так питання стоїть, то краще рівноправне об"єднання.

2011-08-19 / 11:17:00
Дітки, (Ніколь зокрема), хто вас-то запитає? Давайте... Вами скористаються як захочуть. Любителями тепленьких аудиторій. Розділяй і володарюй - принцип влади.
Об"єдання ніхто не хоче!! Це авантюра!!

проффессор 2011-08-18 / 22:05:00
Краще б думали як зробити освіту якіснішою, доступгішою, а умови навчання та проживання , та досуг студентів більш сучасний та якісний. А то головна мета більшості викладачів стінути капусти побільше - це реальність нашого універу.

Ніколь 2011-08-18 / 21:56:00
Давайте об'єднаємо три ВИШІ, а ужну хай тусуються зі своїми туалетами. Якби вони хотіли автономності, то зразу би її просили, а так хочуть зайвий раз нас принизити і вже мріють перебратись у наші тепленьк і аудиторії.

Нік 2011-08-18 / 20:16:00
анонім, 18.08.2011 14:37
а ви з чого взяли що всі ваші студенти вас підтримають, думаю хто давав вашим шановним професорам по 500$ за екзамен, не дуже будуть на вашій стороні.

Нік 2011-08-18 / 20:13:00
це просто жах.
до чого наше інтелігентне ужну докотилося...
http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-86348-Politychni-aspekty-universytetskoho-skandalu

2011-08-18 / 14:49:00
А ще почитайте статтю Лемака, там розписано чому дане рішення не вписується в жодні юридичні (не кажу вже про морально-етичні) норми. Все це не що інше як рейдерство.

2011-08-18 / 14:44:00
Як нас розводять. Є такий прийом: людину питають чи хоче вона щось робити. Можлива відповідь "так" чи "ні". Але можна спитати "ти це зробиш зараз чи через годину?" І відповідь "ні" виключена. Так і тут: ви об"єднуєтесь під такою назвою чи такою? ....перемога....

2011-08-18 / 14:37:00
Лалала: якщо навіть зібрати всі вузи, то вас буде менше ніж половина УжНУ. Це лише по студентах. По докторах і кандидатах наук - взагалі, всі сумісники чи "емігранти" з УжНУ, своїх бог не дав. Ваші замітки про хабарі - це для прокуратури, пишіть туди хто давав (щоб не вчитися) чи з кого вимагали, при чому це до об"єднання. Хочете щоб ваша думка враховувалася - зберіть трудовий колектив, студентів та обговоріть це разом. Мені здається що більшість буде проти об"єднання.

Лалала 2011-08-18 / 11:35:00
"На розширеному засідання Конференції трудового колективу УжНУ, яке відбулося 17 серпня, було прийнято і ухвалено рішення про збереженняня назви й статусу УжНУ і приєднання до нього ЗакДУ, МДУ та ЗХІ. "
Поясніть мені будь ласка, як це так вони вирішили, а що думка інших не враховується.
Мені здається що якщо зібрати разом всі інші вузи то нас буде все-таки більше.
УжНУ хай залишає свою історію та здобутки, але доцільніша назва все таки Закарпатський Національний Університет.

Ave Chivas 2011-08-18 / 11:32:00
Istvan
Ну зачем писать ерунду? Если не знаешь - так молчи. Выдумывать-то зачем?

2011-08-18 / 11:32:00
Istvan, это все вранье. Я учился в ЗакДУ и год назад закончил его с красным дипломом, ни я ни мои одногрупники никогда никому не платили. Сейчас я работаю в Америке и это уже о чем то говорит.

Istvan 2011-08-18 / 10:17:00
В ЗакДУ половина предметов преподавалась на русском языке. В библиотеке украинских учебников не найдешь. За контрольную работу или платишь сразу 20 $, или и не думай о том, что положительную оценку получишь. "Зачтено" - 50 $, "задовільно" на іспитах - 100 $.

Дулю 2011-08-18 / 09:52:00
Основне питання хто стане ректором. Якщо Ващук тоді всі потуги, збори і т.д. до одного місця

caries 2011-08-18 / 08:30:00
УжНУ "натиснуло" на Балогу, відчуваючи небезпеку отримати ректора-організатора з іншого університету. Скликало збори, подало листа, обіцяло студентські заворушення... А якщо подібним шляхом підуть інші три виші? Прведуть конференції трудових колективів та листи-звернення не лишень до Президента, а до Європейської ради ректорів, ООН, накінець НАТО (на всяк випадок)...Невже МукДУ, ЗакДУ та ЗакХІ - це примітивні бурси, які можна тільки "приєднати до УжНУ", а не обєднати на паритетних умовах? Бо втратиться "бренд" УжНУ? А зазначені вишів своїх брендів не мають? Вони що, взагалі нічого не втрятять? Відчуваємо, що початок нового навчального року обіцяє бути стихійним... через непродуману політичну волю влади. Професор В. Лемак в своєму коментарі до розпорядження КМУ (чому не постанови???) грамотно "роздовбав" останнє. А рішення влади (зокрема Балоги) - просте: внести два пункти змін. Під УжНУ та пана Вегеша... Вибори, панове, вибори...
Cad Research International European System

Віктор Петрецький 2011-08-17 / 21:22:00
Шановні ЗМІ , до озвучення щойно проведеного активу трудового колективу УжНУ будьте обєктивними....!!!

Фемідр 2011-08-17 / 20:53:00
Ви про Вітю Петрецького і Сашу Коробка???.

Словянин 2011-08-17 / 20:51:00
Невже не зрозуміло, що в багатьох країнах, зокрема Україні, під виглядом «болонських» та ін.. «реформ» ведеться цілеспрямована гра, спрямована на радикальне зниження освітнього рівня народу (кому потрібні зайві конкуренти з власною національною елітою?). Те, що в результаті маніпуляцій з закарпатськими вузами хтось втратить чи отримає корито – лише фрагмент правди. Але не будемо вдаватись в конспірологію та зайві пристрасті. Іноді корисніше звернутися до поезії, у даному випадку, вірша Павла Глазового, написаного ще при Кучмі.
Бородате чудо

Є в столиці на горі
Кам'яна будова
Без балконів і колон,
А проте чудова.
Правив там не грізний цар
З генералітетом,
А найперший секретар
З вищим комітетом.
Там півсотні літ тому,
Як примара, лазив
Найлютіший людоїд
Каганович Лазар.
В плечі голову втягав,
Швендяючи мимо,
Референтик молодий
На імення Діма.
Кепка, галстук, борода,
Як в інтелігента, -
Ніби Ленін погулять
Зліз із постамента.
Він боявся підійти
Ло дверей залізних:
Там же скільки по кутках
Охоронців грізних!
Чи подумати він міг,
Що оті солдати
Не комусь тут, а йому
Будуть козиряти?
Час минув
і той палац
Зовні не змінився,
А всевладний комітет
Ніби провалився.
Появились там нові
Управлінські сили,
Але згодом і нових
Звідти попросили.
І в найкращий кабінет
Гордою ходою
Угадайте, хто ввійшов?
Діма з бородою.
Стежку він собі проклав
До тієї хати,
Як парторгу допоміг
Президентом стати.
Хата взята!
І при тім
Легко, без розбою.
З канцелярського писця
Діма став главою.
В кабінетах розмістив
Незліченні штати.
Стали Діму величать,
Стали прославляти.
Зашуміла, загула
Підневільна преса,
А він бороду густу
Виткне з "мерседеса"
І шурує інтерв'ю
На чотири боки,
І несуть його слова
На хвостах сороки.
Артистичну мав глава
І тонку натуру,
Заходився направлять
Пресу і культуру.
Як збиралися концерт
Урядовий дати,
В "Україну" залітав
Ліма бородатий.
Тицяв бороду свою
У програми навіть.
- Цих, - командував, - давать!
А оцих - відставить!
Зникли танці і пісні
Й козаки чубаті,
Захопили сцени всі
Голі і патлаті.
Гордо Діма походжав
Між своїх героїв
Ще й полковницьке звання
Сам собі присвоїв.
Вже збиралися йому
Й генеральське дати,
Та не зміг він відрізнить
Тачки від гармати.
А зате у докторах
Браво захистився,
В Академію наук
Ліктями пробився.
Все під себе підгорнув
Діма бородатий,
Та негадано за щось
Був з посади знятий.
Звідки, скільки і чого
У своє корито
Полководець натаскав,
Нині шито-крито...
Але казці не кінець,
Вибачте, будь ласка.
Без щасливого кінця
Не годиться казка.
Той, хто Діму сковирнув
З жирної посади,
Несподівано згадав,
Як прийшов до влади.
За невдячність Дімин клан
Міг би не простити:
Той, хто вгору підійма,
Може й опустити.
І невдячному вночі
Навіть сон приснився:
Ніби привид з давнини
Раптом появився.
І гаркавеньке сказав:
- Батєнька-синаша!
Діму кривдити не смій.
То людина наша.
Ми йому передрекли
Президентом стати,
А покіль допоможи
Вийти в депутати.
Як це роблять, знаєш сам,
Ти ж не красна дівка.
Лля попихачів твоїх
Головне - вказівка.
Час минув і - здрастє вам! -
Гордою ходою
В зал сесійний увійшов
Діма з бородою.
Не торкайтеся, бо він
Неприкосновенний -
Комітету голова
І великий вчений!
Полюбуйтесь! Диво це
Бородатолице -
В новім уряді прем'єр,
Тимчасово - віце.
А на виборах нових
З галасом і громом
Президентом стане він,
Тобто - Головкомом.
Восхищайтеся! Його,
Красеня й атлета,
Вже назвала мудрецем
Лучшая газета,
Свєтской жізні - онде як!
Хроніка поважна,
А не квакавка якась,
Бідна і продажна

Доцільно оголосити всеукраїнський поетичний конкурс під назвою «Бородате чудо 2»

Адмін 2011-08-17 / 20:51:00
Прес-служба УжНУ до цієї інформації не має жодного стосунку - це матеріал Закарпаття онлайн, автор - ЮліяДуб

НОВИНИ: Соціо

11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
» Всі новини