Микола Вегеш: «Три закарпатські виші приєднуються до УжНУ»

Уряд вніс зміни до свого рішення: Ужгородський національний університет став базовим навчальним закладом у процесі об’єднання закарпатських вишів, - про це повідомив Микола Вегеш в ході позачергової конференції трудового колективу УжНУ. На порядок денний зборів було винесено питання про збереження державного вищого навчального закладу Ужгородський національний університет. Ректор УжНУ поінформував присутніх про рішення, яке прийнято Кабміном під час засідання у середу, 17 серпня.

Микола Вегеш: «Три закарпатські виші приєднуються до УжНУ»

"Цього тижня до мене звернулося проректори, декани, керівництво профспілки, які просили зібрати позачергову конференцію трудового колективу. Як відомо минулого тижня уряд прийняв розпорядження про злиття чотирьох закарпатських вишів в один новий – Закарпатський національний університет.  Під час чергової сесії обласної ради Віктор Балога пітвердив факт прийняття розпорядження. Він повідомив, що мав зауваження до цього проекту.

Що було і залишається важливим для колективу УжНУ? Для нас важливо збереження університету – УжНУ. Я як ректор, є наймана особа, яку обрав колектив, і я не хотів бути причетним до ліквідації структури, яку шість років тому очолив. Водночас  колектив нашого закладу висував умову, щоби ректором нового закладу став професор УжНУ. З  цими аргументами погодився і міністр МНС, куратор Кабміну Закарпатської області Віктор Балога і пообіцяв озвучити це питання на черговому засіданні Кабміну. Ми підготували звернення до Президента, до Прем'єр-міністра, міністра освіти, науки, молоді та спорту, міністра МНС щодо об'єднавчого процесу. Сьогодні, на засіданні Кабінету Міністрів України за ініціативи Віктора Івановича Балоги внесено зміни до розпорядження Кабінету Міністрів і протягом тижня Адміністрація Президента видасть новий документ. Ці зміни стосуватимуться наступного: по-перше: Закарпатський державний університет, Мукачівський державний університет та Закарпатський художній інститут приєднуються до Ужгородського національного університету. По-друге: студенти вищеназваних вузів після процесу приєднання стануть студентами УжНУ", - повідомив ректор УжНУ, депутат обласної ради Микола Вегеш.

Прес-служба Закарпатської облради

17 серпня 2011р.

Теги: УжНУ, Вегеш, Балога

Коментарі

7777 2011-08-22 / 12:48:00
Нужно ли г. Азарову знать, что реформирование образования в Ужгороде нужно начинать тут:

"Все началось из-за жалобы на украинский вуз, которую направила в суд Рената Весецка – бывший верховный прокурор. По ее мнению, украинские высшие учебные заведения «подмочили репутацию» тем, что неоднократно «засветились» в подозрении выдаче фальшивых дипломов. Вследствие этого Палата адвокатов Чехии не намерена пополнять свой контингент специалистами, имеющими подобные дипломы. Стоит отметить, что в свете нынешнего скандала с работы могут быть уволены сотни юристов с дипломами Закарпатского университета (ЗакДУ)...

Синтаксис 2011-08-22 / 11:00:00
Не "жостко", а жорстко! Але це поки що не однозначно. Дочекаємось чергового засідання КМУ (в цю середу 24.08 - День незалежності - вихідний)

Петро 2011-08-22 / 09:37:00
Балога жостко кинув УжНУ!

2011-08-21 / 22:56:00
Нема ніяких змін до постанови! Азарич на Фейсбуці сказав чітко, що питання лише може розглядатися.Балога по закону не мав права вносити такі пропозиції!!
Виходить він брехав Вегешу.

bratrura 2011-08-20 / 08:44:00
Розпорядження необхідно відмінити. Провести малий референдум серед студентів і викладачів всіх чотирьох університетів. Провести теледебати за участі всіх чотирьох ректорів та ведучих професорів та науковців. Розглянути питання на черрговій (а ще краще позачерговій) сесії обласної ради. Узагальнити результати. Провести економо-логістичний аналіз наслідків обєднання (чи приєднання). Дати нормальне правове трактування. Через 10 днів 1 вересня. Область бурлить від недолугості чиновників

pfr 2011-08-19 / 19:40:00
Пропоную дати університетові ім"я Володимира Сливки!

Magyar Ember 2011-08-19 / 15:45:00
Стан приміщень в учбових закладах дуже важливий аспект, але не найважливіший. Тому не той факт має мати пріоритет у якому стані находяться санвузли у ЗДжУ, а той факт, що декілька еміритованих професорів, у важкий для країни час немаючи достатнього соціального забезпечення, заснували "університет", що дало їм змогу відносно поправити своє матеріальне становище за рахунок освіти, що й призвело до її неймовірного занепаду.

2011-08-19 / 15:19:00
Ще раз повторимо для всіх: ОБ"ЄДНАННЯ НЕ ХОЧЕ НІХТО!" Це єдине що всіх об"єднує (вибачте за каламбур)

Міша 2011-08-19 / 15:11:00
Якщо ви ще не чули, то нікому Ваш ужну не потрібен. Ніхто не хоче приєднуватись до вас, видно не такий вже й пристойний ваш ВУЗ, як ви його піарите.Видно все тому, що кожен з ВУЗів які хотіли об'єднати є самодостатнім і зі своєю історією і у зайвої реклами не потребує. І щоб тепер ви все це присвоїли собі. Вам не здається що ви нахаби. Подивимось де будете ви через кілька років. Дай Бог здоров'я та ще довгих років життя нашому Ректору Ю. Мигалині, та Ф. Ващуку.
Радійте, ПЕРЕМОГА. І далі будете вчитись у туалетах і ходити десять разів на рік на канікули, поки інші будуть здобувати освіту.

2011-08-19 / 15:00:00
"Віддайте руїни УжНУ в руки Ващуку, і результат буде вражаючий. Зразком і прикладом є ЗакДУ.
Це провірено часом."

Хороша ідея! Приміщення ЗакДУ - приватна власність Ващука (чого б він про них не піклувався!..За гроші з оренди, що сплачують студенти йому в кишеню.), а тепер йому ще й всі будинки УжНУ подарувати? А чого не мені?

ок 2011-08-19 / 14:25:00
поміняли шило на мило

hj 2011-08-19 / 14:20:00
tuj sploshnyj spam. pyshit' shos' jakisnishe.

2011-08-19 / 13:28:00
Бо безпринципний і злодій

Андрій 2011-08-19 / 13:26:00
Володимир, 19.08.2011 12:06
Взаємно. Це Ужну почало першим зрівнювати всіх з нулями а себе підносити до небес. За свою багаторічну історію, могло б піднятися давно на кращий рівень. У всіх ВУЗах України є недоліки. І треба з повагою ставитись до інших. Наприклад МукДУ та ЗакДУ за короткий час свого існування досягли багато чого і за це їм уклін.
Розумних студентів вистачає у Всіх ВУЗах. А УжНУ дійсно треба привести в порядок, чого вони бояться того Ващука?

Василь 2011-08-19 / 12:17:00
Дійсно, на практиці видно, що Ващук господар. Радий буду, якщо УжНУ буде мати такий вигляд як ЗакДУ. у цьому я вас підтримую!

Олеся 2011-08-19 / 12:15:00
Віддайте руїни УжНУ в руки Ващуку, і результат буде вражаючий. Зразком і прикладом є ЗакДУ.
Це провірено часом.

Професор 2011-08-19 / 12:13:00
Вчена рада - це люди з народу, а народ нехай прислуховується до думки більшості.

Володимир 2011-08-19 / 12:06:00
я не розумію, чого ви тут всі так нервуєте через приєднання до УжНУ вузів...чого ви так боїтесь!!!гарантію даю, що більша частина з вас поступала в УжНУ, у вас там точно є знайомі і можливо навіть друзі, а на форумах(під чужими іменами) обливаєте всіх брудом.
Доречі Макс, 18.08.2011 15:20, хочу тебе повідомити, що студенти не вибирають ректора, його обирає Вчена Рада вузу, а я дуже сумніваюсь, що ти в неї будеш входити!!!

Викладач УжНУ 2011-08-19 / 11:58:00
Історія УжНУ закінчилася на історичному етапі комуністичного часу. Прогрес не відмічається. Розвиток припинився. Цивілізація на спадаючому рівні.

Юрко 2011-08-19 / 11:55:00
Маруся я тебе поняв. Думаю шо лем Ващук може вивести його в майбутнє, в нього вже практика. Думаю, що в нас уже доста історичних архітектурних пам"яток.

НОВИНИ: Соціо

22:39
/ 1
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 1
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 3
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 1
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
» Всі новини