Угорщина просить Україну дозволити здавати ЗНО угорською мовою - посол

Посол Угорщини в Україні Міхай Баєр виступає за надання дітям, які належать до угорської національної меншини, права здавати зовнішнє незалежне оцінювання угорською мовою.

Угорщина просить Україну дозволити здавати ЗНО угорською мовою - посол

"Школярі, які закінчують школи угорською мовою викладання, повинні писати тести українською мовою. А ми хотіли б, щоб вони мали право здавати зовнішнє незалежне оцінювання угорською мовою, тому що ці школярі не в змозі настільки результативно здавати тести". – сказав М. Баєр.

Дипломат пояснив, що вимагається здача тестів тести на основі українських підручників, або ж на основі того матеріалу, який викладається в українськомовних школах.

"Такий стан справ грає проти інтересів та шансів нацменшин попасти у вузи. Наприклад, якщо від мене вимагають написати тест із предмету, який я вивчав, але трішки у іншому форматі, іншою мовою, то скоріше всього, я буду менше конкурентоздатним, а ніж, коли б я писав тести своєю мовою, якою навчався. Це також не показує наскільки я талановитий", - додав він.

М. Баєр наголосив, що відповідне питання щодо внесення поправок у законодавство порушується угорської стороною. "Ми піднімаємо це питання. Ми просимо наших партнерів внести поправки в законодавство. Адже вже було дозволено здавати російською мовою. Ми просто в Будапешті не розуміємо, що заважає таке ж зробити для представників інших нацменшин", - сказав дипломат.

Він уточнив, що в Україні живе приблизно 150 тис. громадян, які належать до угорської нацменшини, що становить 0,3% від населення країни.

"Хіба це проблема? Я вважаю, що це питання не важко вирішити", - сказав М. Баєр.

28 липня 2011р.

Теги: угорський, Баєр, оцінювання

Коментарі

2011-07-29 / 21:35:00
2 Споглядач, 29.07.2011 14:11

поряд із спогляданням варто було би і дещо розуміти із того , що споглядаєш !

2011-07-29 / 14:35:00
Споглядач, 29.07.2011 14:11
Пусть сначала Украина создаст все условия овладении госязыка - учебники, словари, вспомогатеьные пособия, учители -, а потом потребует обязательное знание своего языка. А то до предоставления таких условий все "вимоги щодо вивчення державноъ мови" является издевательством.

Istvan 2011-07-29 / 14:32:00
Споглядач, 29.07.2011 14:11
Пусть сначала Украина создаст все условия овладении госязыка - учебники, словари, вспомогатеьные пособия, учители -, а потом потребует обязательное знание своего языка. А то до предоставления таких условий является издевательством.

Споглядач 2011-07-29 / 14:11:00
Питання тут значно глибше. Чи не вважає пан посол, що своїми діями і надалі звужує можливості у самореалізації громадян України угорської національності. Адже поза межами Берегівського та Виноградівського районів вони внаслідок мовного бар'єру не зможуть відчувати себе комфортно? Можливо пан посол запропонує ще всім громадянам України вивчити угорську мову, щоб угорська нац. меншина відчувала себе зручно в Україні? А головне питання, чи зможуть ці діти реалізувати себе в Україні, як громадяни України????? Доречі хибна думка, що їх в Угорщині чекають з розпростертими руками....там вони українці.

Istvan 2011-07-29 / 13:14:00
То есть - экзамен есть экзаменом, независимо от уровня, соответственно закону об общей образовании ВР

Istvan 2011-07-29 / 13:12:00
В Венгрии не различают общеобразовательные экзамены - " alapmuveltségi vizsga", выпускные экзамены - " érettségi vizsga" и госэкзамены - "állami vizsga". Остальные означают экзамены повышенного уровня.

2011-07-29 / 13:04:00
" A vizsga az oktatás nyelvén - magyarul, a nemzeti, etnikai kisebbség nyelvén, illetve más idegen nyelven - folyik."
"Экзамены сдаются на языке обучения - на венгерском, на языках национальных, этнических меньшинств, а также на других иностранных языках."

Istvan 2011-07-29 / 12:59:00
Для Сорри:
Если ты так хорошо разбираешсся в венгерских законах на которые я ссылаюсь, что безосоновательно смеешь отрицать их - сам переводи себе. (Я переводы делаю за 70-100 грн за стр.)

??? 2011-07-29 / 12:27:00
2 Istvan, 29.07.2011 12:06

Іштван, хат нем едь невелетлен еш коветеледзо тушковал ван долгод ???

сорри 2011-07-29 / 12:11:00
Іштван, повністю цитату переклади, а не окремі слова. які я і так розумію...

Istvan 2011-07-29 / 12:06:00
для сорри:
Интересно, вы без всякиго доказательства сразу заявляете, без знания венгерского языка и венгерских законов, что "ніякого права здавати екзамени в угорщині українською мовою українці не мають"
Ну, я и без "будьте добре" даю перевод:
" az érettségi vizsga állami vizsga"
"выпускной экзамен государственный экзамен"
Вот: госэкзамен является ЗНО в Венгрии.

2011-07-29 / 11:52:00
П.С.
2сорри, 29.07.2011 11:14

"Переклади. Бо, ..."

а слово "будь ласка " , "будь добрий" батьки не навчили ???

2011-07-29 / 11:49:00
2 сорри, 29.07.2011 11:14

не соромно сорри, на Подкарпатті жити, мадярів їх історію та національні почуття регулярно брудом поливати, а мадярську не знати ???

а мови, зокрема угорську, вчити не пробували ???

ви чого Іштвану завдання нарізаєте ???
чи вважаєте, що він мадяр та нехай може повкалує на тлі вашого невігластва ???

сорри 2011-07-29 / 11:14:00
Переклади. Бо, на скільки я розумію, тут не йдеться про випускні екзамени зі школи, аналогічні до нашого ЗНО.

Istvan 2011-07-29 / 10:52:00
"Іштване, не лопони дурниці - ніякого права здавати екзамени в угорщині українською мовою українці не мають."

1993. évi LXXIX. törvény
a közoktatásról
9. § (1) Az alapmuveltségi vizsga és az érettségi vizsga állami vizsga, melyet országosan egységes vizsgakövetelmények (a továbbiakban: központi vizsgakövetelmények) szerint kell megtartani. ... A vizsga az oktatás nyelvén - magyarul, a nemzeti, etnikai kisebbség nyelvén, illetve más idegen nyelven - folyik.

2011-07-29 / 10:01:00
2 сорри, 28.07.2011 23:07

а ви із свого бункеру визернути хоча б пробували ???

хіба це не явний приклад прямої дискримінації національних меншин в Україні ???

чому мацкалям можна складати ЗНО на рідній мові а мадярам ні ???

сорри 2011-07-28 / 23:07:00
Іштване, не лопони дурниці - ніякого права здавати екзамени в угорщині українською мовою українці не мають.

Посол каже, що не розуміє, чому В УКРАЇНІ дозволено здавати іспити російською, і не дозволено угорською. Щобв його голові все стало на свої місця, з часом, коли ми виженемо з українського уряду (і, бажано, з України) всіх табачників, в пана Баєра не виникатимуть такі запитання ні щодо угорської, ні щодо російської мови.

Istvan 2011-07-28 / 22:51:00
"А хіба Угорщина вже дозволила здавати українцям екзамени українською?"
Ответ: ДА!
Все выпускники в Венгрии могут выбрать язык екзамена, если то является языком зарегистрированного нацменьшинства страны. (За то посол не понимает, где тут проблема в Украине...)
Кроме того все имеют право сдавать экзамены по "ЗНО" на любом мировом языке (на английском, французском, немецком, испанском).

сорри 2011-07-28 / 22:16:00
А хіба Угорщина вже дозволила здавати українцям екзамени українською?

2011-07-28 / 22:06:00
Нехай тести із різних предметів здають угорською, але обов`язково складати тести з української. Якщо такого не буде, наші угорці , котрі комфортно проживають взагалі не вчитимуть мови. Крім того, як мінімум, в УжНУ проблем зі вступом нема, можна і без мови, і з нижчими прохідними балами, і кімнати у гуртожитках найкращі.....

НОВИНИ: Соціо

18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 5
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го