На Закарпатті найменш забезпечені "швидкими" Великоберезнянщина та Хустщина

У вівторок, 5 липня, під головуванням керівника краю Олександра Ледиди відбулось засідання обласного комітету з економічних реформ. На порядку денному - стан реформування закладів охорони здоров’я, шляхи підвищення якості медобслуговування в районах, організація надання швидкої медичної допомоги в області.

На Закарпатті найменш забезпечені "швидкими" Великоберезнянщина та Хустщина

У засіданні взяли участь, зокрема, заступники голови обласної адміністрації Володимир Гоблик, Іван Качур, Антон Громовий, начальник обласного управління охорони здоров'я Роман Шніцер, лікарі, керівники районів.

Медичну допомогу закарпатцям сьогодні надають у 610 закладах охорони здоров'я, з них 25 – обласного підпорядкування, у т.ч. 7 диспансерів, обласний будинок дитини, 2 дитячі санаторії, ОТМО „Фтизіатрія". А рівень доступності лікарської допомоги для сільських жителів на Закарпатті є значно вищим, аніж загалом в Україні – 1,9 медзакладів на 10 тис. населення проти 0,6 медзакладів на 10 тис. населення відповідно. Як зазначив начальник обласного управління охорони здоров'я Роман Шніцер, проводиться робота з оптимізації ліжкового фонду лікарень:
–  Показник забезпечення ліжками районів та міст області приведено до 50 ліжок на 10 тис. населення, проте у деяких регіонах цей показник досі вищий. За найближчу мету собі ставимо довести показник до 45 на 10 тис. населення.

Сьогодні в області працюють 5 центральних районних та 10 районних лікарень. На думку головного лікаря Хустської районної лікарні Володимира Романа, структура ліжкового фонду ЦРЛ та РЛ не є раціональною:

– Одним із свідчень цього є співвідношення кількості розгорнутих профільних ліжок до структури захворюваності в окремих районах області. Також не завжди маємо кількість хірургічних ліжок пропорційну до кількості проведених оперативних втручань. Вирішувати проблему, на мою думку, варто, розпочавши регіональний експеримент з оптимізації роботи районних лікарень.

Окремим питанням обговорили організацію надання швидкої медичної допомоги закарпатцям. Служба швидкої медичної допомоги в області представлена 64 закладами та структурними підрозділами. Кількість виїзних лікарських бригад наприкінці 2010-го сягнула майже сотні. Та, з огляду на географічні особливості краю, забезпечення якісним обслуговуванням "швидких" в районах не однакове. До прикладу, на Великоберезнянщині зі станції швидкої допомоги до найвіддаленішого населеного пункту бригаді треба подолати 54 кілометри. Відтак, Великоберезнянський район разом з Хустським сьогодні, на жаль, мають найнижче забезпечення екстреною медичною допомогою. Водночас, протилежний цей показник у Перечинському, Міжгірському, Ужгородському районах. Кращого залишає бажати й технічне оснащення мобільних фельдшерських бригад – від санітарних автомобілів до медикаментів та обладнання.
– З центрального бюджету вже виділено 3,1 млн. грн. для оснащення автомобілів "швидкої".

Наступний етап – закупівля нових машин, адже щодня працювати на викликах можуть тільки сучасні авто,  – наголосив керівник Закарпаття Олександр Ледида. Також Олександр Ледида додав, що сьогодні в обласних закладах охорони здоров'я на медичне забезпечення одного ліжко-місця виділяється 62 гривні на день. Цей показник є чи не найвищим в Україні. У всіх цих лікарнях безкоштовні медикаменти. Такого ж результату вже найближчим часом прагнуть досягти і в районних лікарнях.  

Подавати свої пропозиції щодо вдосконалення роботи галузі охорони здоров'я закарпатські медики зможуть упродовж трьох днів. Спеціалісти  обласних управлінь опрацюють їх, аби включити до проекту рішення комітету, - прес-центрі Закарпатської ОДА.



 

05 липня 2011р.

Теги: медицина, колегія, швидка допомога

НОВИНИ: Соціо

18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 5
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
» Всі новини