ФК "Закарпаття": підсумки другої половини сезону

Добіг до свого завершення 20-й чемпіонат України з футболу у першій лізі. Вболівальники «Закарпаття» з гіркотою згадуватимуть про нього. Невиконане завдання, прикрі поразки від «Львова», «Кримтеплиці» та«Зірки» забути важко. В результаті «Закарпаття» посіло шосте місце у турнірній таблиці. Хоча, після першої частини сезону такий перебіг подій передбачити не міг ніхто. Адже, після двадцяти турів команда мала 38 очок в активі та третє місце в турнірній таблиці.

Зважаючи на те, що відставання від лідера становило 5 очок, а від прохідного до прем'єр-ліги другого місця — 2, були великі надії, що виконати поставлене завдання команді мало б бути цілком під силу. Але прогнози річ невдячна. Причини невдач ужгородців можна називати багато, але виокремити з них слід – невдалу селекцію та погану підготовку у зимове міжсезоння. Саме функціональна готовність гравців призвела до більшості поразок "Закарпаття". У другій половині сезону мінімум в трьох матчах закарпатці пропускали голи вже у доданих арбітром хвилини й терпіли невдачу. Через поганий весняний старт, після прикрої поразки від ФК "Львів" тренерський місток покинув Ігор Гамула, а на ньому з'явився інший фахівець Олександр Севідов. Але змінити ситуацію на краще йому вже було не під силу.

В 13 іграх весняної частини першості команда лише в 4 матчах зуміла виграти, проте в шістьох зазнала поразки і тричі поєдинки завершувала унічию. За цей період закарпатці лише 16 разів відмітилися у воротах суперника . 11 голів ужгородці забили вдома, 5 на виїзді; з них 5 голів були забиті в першому таймі (4-вдома, 1 – на виїзді) та 11 в другому таймі (7 вдома та 4 на виїзді). Натомість у власні пропустили 22 м'ячі, по-одинадцять вдома та на виїзді, з них 9 у першому таймі (5-вдома, 4-на виїзді) та 13 у другому (6-вдома, 7-на виїзді). Найбільшу перемогу закарпатці святкували удома у 26-му турі у матчі з алчевською "Сталлю" з рахунком – 3:2. Найбільшу поразку підопічні Севідова зазнали в Кіровограді у матчі з місцевою "Зіркою", коли у власні ворота пропустили чотири "сухі" голи. Стільки ж м'ячів пропускали ужгородці в поєдинку з овідіопольським "Дністром", правда тоді зуміли два голи відквитати – 2:4.

Якщо вдатися до аналізу кадрового потенціалу ужгородського клубу, то кольори клубу упродовж сезону захищали 34 футболісти, але догравав сезон Олександр Севідов з 19 гравцями. Упродовж сезону команду покинули 15 виконавців, хоча у міжсезоння влилися натомість прийшли десять новачків – Єгіше Мелікян, Євген Єлісєєв, Сергій Нудний, Александар Трішовіч, Шандор Вайда, Антон Муховиков, Сергій Давидов, Ігор Чучман, Володимир Олефір та Мирослав Лютнянський. Правда, кілька з новобранців клубу так і не змогли прижитися в "Закарпатті". Уже після кількох турів другої половини сезону вони полишили розташування ужгородської команди.

У другій частині сезону збився приціл у кращого бомбардира "Закарпаття" Матвія Бобаля, який в осінніх матчах наколотив у ворота суперників 13 голів, а у другій половині першості лише двічі вражав у ціль. Загалом, у складі закарпатської команди голами відмітилися десятеро гравців. Кращим бомбардиром весняної першості став Сергій Давидов – три м'ячі, по два забили Матвій Бобаль, Євген Єлісєєв, Чарлес Невуче, по-одному - Сергій Нудний, Євген Лисицин, Юрій Штурко, Богдан Хауши, Шандор Вайда та Владислав Микуляк. Три м'ячі були забиті з пенальті та одного разу був зафіксований автогол.

Тепер на команду очікує чергова кадрова ротація. Можна з упевненістю стверджувати, що на початку сезону 2011/2012 бачитимемо цілком оновлений колектив. І знову перед керманичем стоїть амбіційне завдання – вийти до прем'єр-ліги.