Для чого Росії консульство в Ужгороді?

Росія наполягає на відкритті свого консульства в Ужгороді», – така новина знов обійшла всі інформагентства. Наполягає, зауважмо, неодноразово. Тепер про це заявив сам міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров.

Для чого Росії консульство в Ужгороді?

 І що ж там таке в Ужгороді, що найбільша за територією країна світу обов'язково хоче мати тут своє політичне представництво? Бо торгове начебто уже є 

Закарпаття – одна з найменших областей України, яка не може похвалитися своїм економічним потенціалом (область дотаційна). Ужгород – найменший обласний центр (усього 120 тисяч населення). Серед національних груп краю росіяни – на четвертому місці. Тут їх усього кілька відсотків. За кількістю росіян Закарпатську область випередили більшість областей України. За логікою спочатку треба відкривати російські консульства там. Але ні – Москва вперто хоче сюди, за Карпати. То що ж тут є таке стратегічно важливе для великої Росії?

Туризм? За словами колишнього генерального консула Росії у Львові Євгена Гузєєва, на Закарпатті за рік бувало близько десяти тисяч російських туристів. Це при тому, що щорічно наш край офіційно відвідує понад триста тисяч туристів. Тоді, можливо, економіка? Але сам Гузєєв в інтерв'ю заявляв, що на Закарпатті "бракує продукції промислових підприємств, яка могла б нас зацікавити". І далі його цитата: "За показниками торговельно-економічної взаємодії з РФ Закарпаття знаходиться на останньому місці серед областей західного регіону України". Справді, Росія не входить навіть у десятку найбільших інвесторів Закарпаття.

Тоді що вабить сюди так Москву, що вона ладна витрачати немалі державні кошти на оренду консульства і утримання своїх працівників у найвіддаленішій від неї області України? Правильно: політика! Росія й надалі продовжує свою імперську практику. Ще в часи розпаду СРСР Закарпаття було визначено московськими політтехнологами як зона політичної нестабільності, аби не допустити проголошення незалежності України. Цей спецпроект на кшталт Абхазії чи Придністров'я стартував відразу після 24 серпня 1991 року. Обласна влада силами комуністичної більшості, керованої з Москви, намагалася проголосити другу автономію в Україні.  На щастя, завдяки активному спротиву громадськості цей варіант провалився. Але залишилися сили, які були в цьому задіяні.

Останнім часом Москва відкрито підтримує українофобів різних мастей, які зібралися в так званому "русинському" русі. Зрештою, сам Гузєєв в Ужгороді заявив, що "Росія мала б підтримувати русинів", а сепаратиста Сидора вважає "великим духовним авторитетом", "пророком", "Мойсеєм". Щоправда, закарпатці чомусь так не думають, щоразу відмовляючи "пророку" у довірі на чергових виборах.

Не треба бути великим аналітиком, аби побачити звідки ноги ростуть у бажанні Росії відкрити на Закарпатті своє консульство. Досить принаймні згадати, що українофобські провокації в Одесі чомусь усі пов'язують саме з діяльністю російського тамтешнього консульства.  Чи потрібне Закарпаттю та й Україні загалом ще одне потенційне джерело політичної нестабільності? Якщо угорське та словацьке консульства в Ужгороді зранку до ночі видають закарпатцям візи, то чим займатиметься російське консульство? Адже між нашими країнами – безвізовий простір.

Інспектуватиме тих кілька шкіл із російською мовою викладання, що існують у краї? Чи відвідуватиме щонеділі російський театр в Мукачеві?  Чи все-таки снуватиме нитки своєї спецоперації з підтримки антиукраїнського руху? Недарма кажуть, що одного з великих ужгородських "русинів" часто бачать в обміннику з пачками російських рублів.

Західноукраїнська кар'єра "великого друга" попа Сидора Євгена Гузєєва закінчилася несподівано. Російський консул у Львові дозволив собі сказати, що українську мову на Західну Україну принесли більшовики (про Франка, Стефаника чи Кобилянську він, вочевидь, не чув). Ясна річ, що на таку зневагу відразу було відреаговано. Львівська міська рада ухвалила звернення до Міністерства закордонних справ з вимогою вжити заходів для дострокового припинення консульських функцій Генерального консула РФ у Львові Євгена Гузєєва. І невдовзі "сидоролюбець" зі Львовом розпрощався.

Але чи потрібне Ужгороду нове вогнище дестабілізації? Москва, як відомо, сльозам не вірить. Ухопившись за палець, ураз відкусить руку. Україна мусить дбати в першу чергу за свої національні інтереси, а не за сусідські. Інакше сусіди від неї нічого не залишать.

Олександр Гаврош, Український тиждень

18 червня 2011р.

Теги: консульство, Росія, русин

Коментарі

тарас 2011-06-30 / 13:54:00
Тарас, 23.06.2011 16:11

Ти що, провокатор, де ти чув, що у Львові хтось комусь плює в лице? А на рахунок стабільності, от побачиш, як тільки те консульство відкриється, як тут "застабільніє"

Тарас 2011-06-23 / 16:11:00
От І ДОБРЕ! Відкриття консульства означає, що місто політично стабільне, культурне, тобто люди доброзичливі, а також, що у ньому достатньо високий процент російськомовного населення. У нас є словацьке, угорське консульство- то чому б не мати російського!? По україні наш край найбільш толерантний по національним ознакам, у нас живуть більше ста національностей, і це привід пишатися!! Туристи говорять, а я про це точно знаю, що їм на Закарпатті, в Ужгороді дуже затишно, ніхто не підійде плюнути в обличчя за те, що говориш на другій мові, як у Львові, нам, ужгородцям смішно думати про це !До того ж русинська культура одна з старійших у Європі, навіть тоді, коли англосакси бігали у шкурах- русини мали свою державність і торгували по світах!

Словянин 2011-06-21 / 21:21:00
Чому п. Гаврош проти російського консульства? При такій словесній еквелибристиці можна обгрунтувати недоречність в області будь-якого іноземного консульства. Автор, колись відомий своїм неадекватно доброзичливим інтервю (Паланок) з рабином-хабадівцем - представником чи не най ксенофобської (щодо гоїв) течії в юдаїзмі, нині вирішив боротися з "російським шовінізмом". Нагадаю, т. зв. російський шовінізм не існує з 1917р. Ті, хто нині косять під російських шовіністів, українських націоналістів, політичних русинів тощо, свідомо чи несвідомо стравлюють наш словянський народ (не до кінця зрозуміло, до якого народу належить сам Гаврош). Якщо п. Гаврош такий принциповий і справедливий - нехай прокоментує "Шулхан Арух" з Талмуду... Буде цікаво послухати...

ЛАНЦЕР 2011-06-21 / 20:42:00
РУСИНЫ И РОССИЯ - ЕДИНЫ

Obozryvatyl 2011-06-20 / 18:57:00
Скорочення жительства в Угорщині, як пан Istvan писав, о 500 000 главно є з тої причини, што менше дітей ся родить на Угорщині. Сімьї мавуть дуже часто по єдній дьитині, а не зато, што много угорців емігровало за границю. То є цілковий тренд в западних розвитих державах Європи. Жони с професією и каріеров мавуть менше дітей. Скорочення жительства на Україні о 6 аж 7 міліонів представляє на першом місті еміграцію з України, пак менше дітей ся родить и пересічний вік якого ся житель України дожиє є 68.6 років, в Угорщині є 74.8 років. Прирост популяції України є мінус 0.62/рік, Угорщини є мінус 0.17/рік.
Лем Словакіа має 6 000 украйинців-емігрантів які ся переселили на Словакію по 1990 року, векшина з них є споза Збруча

KK 2011-06-20 / 18:28:00
А які самі 'геополитичні причини'??

2011-06-20 / 18:27:00
2 анонім, 20.06.2011 18:26
2 KK, 20.06.2011 18:16

а геополітичні причини ?

2011-06-20 / 18:26:00
2 KK, 20.06.2011 18:16

а геополітичні ?

KK 2011-06-20 / 18:16:00
Я уже раніше тут заявив мої погляди на цю тему:

18.06.2011 21:21
Справді, якщо нема ніяких важних туристичних ні економічних причин щоби творити російське консульство на закарпатті, то чому його взагалі творити???.....

2011-06-20 / 18:10:00
2 KK, 20.06.2011 18:02

КК, на фоні теми російського консульства може, ще в якихось почуттях до сорри зізнаєтесь ?

KK 2011-06-20 / 18:02:00
Та ще ідола то ні. Але поважаю патріотичих поглядів цйого (Сорри) щирого українця!

2011-06-20 / 18:00:00
KK, 20.06.2011 17:54

лем не творіть собі ,КК, ідола

2011-06-20 / 17:58:00
2 сорри, 20.06.2011 17:54

різницю між українським та "галіцайським" розуміє кожний тверезий корінний пудкарпатець,
а щодо всього іншого дивись опис від

анонім, 19.06.2011 15:59

Istvan 2011-06-20 / 17:56:00
Это нравится: "галюцінаційський світогляд"

KK 2011-06-20 / 17:54:00
Аноніми - а як ви такі упевнені що то не галичани які собі перебрали світоглядний український погляд корінного закарпатця Соррия собі? :-)

сорри 2011-06-20 / 17:54:00
Не "галіцайського", неваловше, а українського. Затям собі раз і назавжди. Я розумію, що тобі, представникові "нації" лакеїв і колаборантів, ближчі інтереси твоїх угорських чи російських панів, але пора звикати, що крім твоєї прислужницької свідомості на Закарпатті є ще й інший спосіб мислення і поведінки - український, де лакейству немає місця, а прикладом служать герої, а не зрадники...

Istvan 2011-06-20 / 17:50:00
Эта там не Галиция, а какая-то Галюцинация.

2011-06-20 / 17:26:00
2 сорри, 20.06.2011 17:20

"Для українського Закарпаття це добре... :)" (с)

вот і маємо черговий приклад ззаперевального галицайського та цілком штучного для корінних подкарпатців світоглядного погляду

2011-06-20 / 17:22:00
2 Наталка, 20.06.2011 17:00

і дуже шкода, що у своїх дещо "рожевих" намірах ви сподіваєтесь насемперед на якусь там службу ...

"...Дякую, народе, що ти ще живий, і думаєш навіть, віриш, готовий морди бити. ..." (с)

якщо процес мордобиття вибухне, боронь Боже, а чи готові ви для цього народу підставити своє тендітне обличчя, чи може якусь іншу частинку жіночого тіла ?

сорри 2011-06-20 / 17:20:00
Istvan, 20.06.2011 16:37
Сорри, ошибаешся. Чтобы стать гражданином Венгрии, не надо выезжать :) (с)

Іштване, я не "ошибаюся", бо зовсім не мав на увазі, що для того, щоб отримати паспорт Угорщини, угорцям треба виїжджати за кордон. Я говорив про те, що говорив уже не раз: отримання паспорта Угорщини полегшить закарпатським угорцям можливість виїзду до цієї країни, де вони замінять тих угорців. які емігрували на Захід. Для українського Закарпаття це добре... :)

П.С. Прошу вибачення в Адміна за офтоп.

НОВИНИ: Політика

20:41
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср