Представники ужгородської влади розкажуть за "круглим столом", що робиться для повернення історичного обличчя Ужгорода

У четвер у прес-центрі "Закарпаття" знову зберуться люди, яким не байдуже, що відбувається з обласним центром Закарпаття

Фото з попереднього засідання "круглого столу"
Фото з попереднього засідання "круглого столу"

5 травня в прес-центрі "Закарпаття" відбувся резонансний "круглий стіл" під назвою "Через співпрацю до мети!", під час якого громадські діячі та активісти оцінили критичну ситуацію в Ужгороді, обговорили проблеми збереження історичного вигляду старої частини міста та можливі шляхи їх вирішення. На тій зустрічі було домовлено, що через два тижні за участі ключових осіб міської влади, дотичних до вирішення цієї проблеми, відбудеться продовження цієї розмови.

Як і було пообіцяно, цього разу до участі в "круглому столі" запрошені:

Віктор Щадей, секретар Ужгородської міської ради;

Олександр Шеба, головний архітектор Ужгорода;

Іван Крайниківський, начальник головного управління міського господарства.

Вони ознайомлять присутніх з правовим полем та реаліями, в яких доводиться діяти міській владі в плані збереження історично-архітектурного обличчя головного міста Закарпаття, розкажуть, що зроблено і що планується зробити в цьому плані.

Взяти участь у роботі "круглого столу" можуть усі бажаючі – журналісти і просто ужгородці, котрих цікавить ця тема.

 

"Круглий стіл" відбудеться:
У четвер, 26 травня, о 16.00
за адресою м. Ужгород, вул. Другетів, 60
Прес-центр "Закарпаття"
 
 
P.S. Всі, у кого виникнуть питання до гостей прес-центру "Закарпаття", але хто в силу обставин не матиме змоги взяти участь у зустрічі, зможуть надсилати  ці запитання на електронну пошту editor@zakarpattya.net.ua , або розміщати у коментарях до відповідних анонсів подій на сайті Закарпаття онлайн .
25 травня 2011р.

Теги: круглий стіл, історичний, архітектор

Коментарі

Адмін 2011-05-26 / 14:01:00
Запитання прийшло. Дякуємо. Задамо.

Pavlo 2011-05-26 / 13:42:00
Скинув питання до круглого столу на вказаний мейл про сумну долю чехословацьких гідрантів.

Будьте добрі, зачитайте його шановному панству.

Олег Диба 2011-05-26 / 13:19:00
Пане Magyar Ember, це друге засідання "круглого столу" не має на меті вирішити одразу всі проблеми, тим більше - будівельні. Зрозуміло, що вони суттєвою мірою дотичні до теми. Але коли на першому засіданні круглого столу громадськість окреслила проблеми, які існують в плані збереження історичного обличчя міста, то на другому мається на меті почути, що робить в цьому плані влада, і які законні, фінансові та інші можливості вона може до цього залучити. Круглий стіл не передбачається як піар влади - присутні зможуть задати запитання, які їх цікавлять. Мабуть, будуть наступні круглі столи: схоже, обласній владі, власне - обласному архітекторові, є про що відзвітувати навіть на даному етапі. Приходьте (приїжджайте) самі і пропонуйте теми для обговорення. І ми, і Ужгород будемо вам вдячні...

Magyar Ember 2011-05-26 / 12:26:00

Аспекти, які обговорюються нижче, сугубо адміністративного порядку. Це не будівельна тематика.

В доповнення до нижче мною сказаного, слід ще додати проблеми БУДІВЕЛЬНОЇ ФІЗИКИ. Тут треба звернути увагу на теплозахист - визначення коефіцієнта k для зовнішніх стін, вікон, дверей, перекриття під дахом, ....
Захист від вологи, конденсація та вимір пари, дійова вентиляція ......
Захист від ударного шуму для підлог, "плаваючі підлоги" із бетонної стяжки ..... і т. д.

Слідуючий аспект : Вивчення будівельного ринку. Ціноутворення між пропозицією та попитом.

Далі : Юридичні аспекти складання договорів - контрактів і умови та зобовязання обох сторін у випадку його не виконання. Передбачення санкцій. Врахування можливих погодних капризів, альтернативи у випадку ускладнень, наприклад під час ґрунтових робіт ......

П.С. Думаю, що тенденцію облицьовувати фасади та зовнішні стіни плиткою, що призначена для сартиру та санвузлів, слід негайно призупинити як в Ужгороді, так і в інших містах. Тут потрібна постанова обладміну.

З поглядами п. Коробко та п. Сирохман повністю згоден.

Олег Диба 2011-05-26 / 11:18:00
Саша, а чого ти в коментах (на кухні, у Фейсбуку) ці претензії до влади висловлюєш? Чого не прийти і не задати це питання Шебі, Крайниківськрому, Щадею? Слабо? До чого вдавадцяте повторювати "бессмысленность мероприятия"? Повір, відбудеться без тебе і "со смыслом".

І ще: найбільше про потребу вимирання внаслідок 40 років ходіння говорять якраз ті, кому потрібно би було вимерти - які протягом всіх цих років ходіння по пустелі щоразу скиглять про "бессмысленность" і "бесперспективность". Тоді коли інші щось роблять і прямо йдуть до мети...

Ол.Попович 2011-05-26 / 10:41:00
2 местный: Я понимаю, что вы правы и так именно и будет. Поэтому и озвучил менние о бессмысленности мероприятия. Это сугубо наше внутреннее мнение, но его разделяют многие. Ведь и Чучка фильм снял, который все посмотрели и поругали, и говорильни было куча. А конвертики, видимо, куда-то в неведомые кабинеты несут и несут. И будут нести. Привыкли овцы к стрижке и дойке. И пастухи не согласны переквалифицироваться в управдомы.
Ведь уже можно было сделать многое. Ну запретили "спотикачи". А их разве многие убрали? И вывеску Бедь не снимет. У него кошелек толстый. Так зачем тратить время на обсуждения там, где нудно профессионально принимать решение, ставить подпись и назначать ответственных за исполнение.
Недаром Моисей водил евреев 40 лет по пустыне. Надо чтобы вымерло поколение, помнившее Египетское рабство. А мы еще даже не в пустыне. Мы все еще в Египте.

местный 2011-05-26 / 08:45:00
По поводу: «Я хочу щоб кожна вивіска затверджувалася».

На осторове Утопия - да, согласен, так и должно быть. А в стране, которая по уровню коррупции соперничает с Гондурасом? Если ни одну вывеску ты не сможешь повесить без утверждения с каким-то органом - причем решение этого органа будет строиться на чисто субъективном решении, то будет так: приносишь ты уже в 16-ый раз новый проект вывески, а тебе говорят: «Уже лучше, но буковка «а» никак не вписывается в концепцию исторического облика города. Ну никак. Буковки «б» и «в» вписываются, а вот «а» - никак. Можно, конечно, попробовать согласовать, но Вы понимаете, это очень непросто...» И на салфетке пишут тебе циферку... А в случае с супермаркетами республиканских сетей (типа «Сiльпо», «Вопак» и т. д.), у которых есть свой обязательный корпоративный стиль (и немалые финансовые возможности) - циферки будут с бо-о-о-о-льшим количеством нулей.

Причем никуда эти рагульские вывески ядовито-кислотных расцветок не денутся - просто люди, утверждающие эти вывески, построят себе «скромные хижи» на берегу Средиземного моря. Вот и всё...

Magyar Ember 2011-05-26 / 01:41:00

2 Адмін, 26.05.2011 00:57
Так приходьте і говоріть)

Моє досьє я послав меру Ужгорода.
Пан Віктор Щадей повинен про це знати.

У мене справа така, на початку травня був в Ужгороді, Мукачеві. Але на перший "стіл" не прийшов, бо про нього не знав.

Зараз дійсно не маю можливості прийти. Якщо мер або пан Щадей в цьому будуть зацікавлені то приїду (6 годин).

Адмін 2011-05-26 / 00:57:00
Так приходьте і говоріть)

Magyar Ember 2011-05-26 / 00:53:00

На мою думку кожному повинна бути надана можливість висловитися.
Це важливо, тому, що кошти у цьому випадку з точністю до 3-5 % практично не можливо калькуляцією передбачити. Кошти можуть запросто зрости в два-, три-, і більше разів. І тоді "попадає коса на камінь".

Планову концепцію відбудови - реставраціїї повинні скласти досвідчені архітоктори та інженери по статиці споруд, контролю вчасного виконання, якості виконання, та дотримання запроектованих коштів - Controlling, і т. д...
Скласти смету для виявлення коштів. Надіюся, що такі фахівці в Ужгороді є.

Справу потрібно починати з водостоків, каналізації, стабілізації рівня підземних вод, ...

На окремих забудовах слід виявити у якому стані знаходиться її скелет, чи є тріщини, чи були, або чи є осадки, чи необхідно стабілізувати фундаменти. Провірити несучу здатність ґрунту. Майже завжди проводиться Jetting - під великим тиском треба вприскувати цементне "молоко". Виявити у якому стані находиться перекриття, перемички, прогони, колони, та і.....

Дуже важлививий фактор - волога. Будівлю слід осушити. Тут є декілька варіантів.

У випадку, якщо штукатурку на фасаді треба відновити, слід дотримуватись зображень стилю на фото.

Є ще багато що сказати. Цікава тема.

місцевий житель 2011-05-25 / 22:56:00
справедливий,більше можу сказати,людина слова,не те що РАТА,який продав майже весь Ужгород

ужгородка 2011-05-25 / 22:45:00
Особливо Трикуру. Той справедливий)))

місцевий житель 2011-05-25 / 22:29:00
Хочу подякувати міській владі ,особисто відчув підтримку,особлива подяка Трикуру,Шебі,вирішують проблеми місцевої громади дуже справедливо,молодці,успіхів

Олег Диба 2011-05-25 / 22:29:00

Якщо хочеш, щоби відбувся і щоби в місті щось зрушилося, то приходь і приводь інших. А я сприйняв коментар так, як сприйняв

Ол.Попович 2011-05-25 / 22:20:00
Олеже, я хочу щоб відбувся. Просто мені подзвонив Колодко і спитав як бути - його запросили, а він не вірить, що ці заходи можуть щось змінити. Я просто передав інформацію, бо Михайло заразне має з майстерні доступу до інтернету. А про Сирохмана - цитую: "Я щойно зустрів Сирохмана - він настроєний песимістично і каже що теж, мабуть, не піде". Ось і вся моя місія. Якщо я щось "напортив" - просто потри мій коментар.
А що я хочу? Я хочу щоб кожна вивіска затверджувалая, а білборди забралим з центру міста.. Ось і все що я хочу. :)

Олег Диба 2011-05-25 / 21:54:00
Сашко, не озвучуй за Сирохмана - я щойно з ним говорив. Для Колодка була можливість напряму задати владі запитання з приводу зеленої вивіски на "Короні". Не хоче скористатися такою можливістю - його право, повторно запрошувати не будемо. Мені ж здається, що він просто не хоче протиставлятися владі. аби не втратити замовлення і сприяння. А загалом твій коментар звучить щонайменше дивно. Ти хочеш, щоби "круглий стіл" не відбувся? Відбудеться, бо, корім заявлених представників влади, про свою участь заявили практично всі учасники попереднього "круглого столу"...