На суді над закарпатськими свободівцями з’ясувалося, що пам’ятник на Верецькому перевалі – незаконний

Сьогодні, 28 квітня 2011 року, у Воловецькому районному суді Закарпатської області відбулося попереднє слухання у кримінальній справі, порушеній проти закарпатських свободівців за звинуваченням у нібито пошкодженні належного Товариству угорської культури Закарпаття пам’ятного знаку (споруди), який розташований на Верецькому перевалі, на межі Закарпатської та Львівської областей.

На суді над закарпатськими свободівцями з’ясувалося, що пам’ятник на Верецькому перевалі – незаконний

Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-службі ЗОО ВО "Свобода".

Як повідомляється в інформації прес-служби, під час судових слухань адвокатом Кузів Я.М. – захисником обвинувачених – було подано  клопотання про закриття справи. В клопотанні, зокрема, зазначено, що  у матеріалах справи відсутні документи, які  засвідчують  право власності згаданого товариства на цю споруду, документи, що ця споруда взагалі є  об'єктом нерухомого майна і  споруджувалась у встановленому законом порядку за належно затвердженою проектно-кошторисною  документацією за замовленням  та на кошти цього товариства. Відсутні докази, що ця споруда є культурною чи історичною цінністю та занесена до Державного реєстру національного культурного надбання.
               
Що стосується порядку  надання у користування  Товариству Угорської культури  Закарпаття  земельної ділянки в урочищі „Бескид" Воловецького району  та дозволів на будівництво – то це  є  доказом  зловживання і перевищенням службових  повноважень посадовими особами  Закарпатської ОДА, Інспекції архітектурно-будівельного контролю Закарпатської області,  Воловецької  РДА  та Верб'яжської сільської ради.

Маючи такі  незаперечні  докази зловживання  і перевищення повноважень службовими особами Закарпатської ОДА, Інспекції архітектурно-будівельного контролю Закарпатської області, Воловецької РДА  та Верб'яжської  сільської ради, прокуратура Закарпатської області та Воловецького району  не спішають порушувати  кримінальні справи за зловживання чи перевищення  своїх службових повноважень.
               
Якщо б службові особи вищезгаданих  органів державної  виконавчої влади та місцевого самоврядування  не керувались би політичною доцільністю чи якимись іншими інтересами,  а слідували духу і букві закону, не порушували його, то сьогодні  цієї справи  з яскраво вираженим  політичним  підтекстом у суді не було би.
             
За таких обставин, йдеться в інформації прес-служби, постає питання: чи  має  моральне і законне  право прокуратура обвинувачувати свободівців у  запалюванні ватри пам'яті  за замордованими та розстріляними  національними героями біля  невідомо ким зведеної груди каміння на незаконно виділеній для цього земельній ділянці  і не  пред'являти обвинувачення  і претензії  до осіб, які, порушуючи чинне законодавство, забрали  землю сільськогосподарського призначення  і надали її у користування  іншій юридичній особі, до осіб, які з грубим порушенням  щось споруджували, невідомо на які кошти  і  не мають на це ніяких правовстановлюючих документів та без державної реєстрації.
               
Суд на даному етапі відхилив розгляд даного клопотання, після чого свободівцями був заявлений зустрічний позов з наступними вимогами:

1. Визнати самочинним будівництвом  спорудження Товариством угорської культури  Закарпаття
   пам'ятного знаку на честь переходу угорських племен у Карпатський басейн на Верецькому    перевалі  в урочищі „Бескид" біля с. Вербяж Воловецького району.

2. Зобов'язати  Товариство угорської культури Закарпаття знести самочинно зведену споруду – пам'ятний знак  на честь переходу угорських племен у Карпатський басейн на Верецькому перевалі та привести земельну ділянку площею 0,20 га у стан, який вона мала до самочинного будівництва.

Наступне судове засідання призначене на 18 травня 2011 року.

28 квітня 2011р.

Теги: Верецький, угорський, прокуратура

Коментарі

тарас 2011-05-11 / 23:50:00
шони чоп, 08.05.2011 14:38

ти що хворий, до чого тут Шевченко. Ідеться про угорські імперські символи, а не про поетів. Та в Україні сотні угорських пам"ятників

шони чоп 2011-05-08 / 14:38:00
В Будапеште тоже установлен
памятник Шевченка

hazafi 2011-05-07 / 16:09:00

Вірте, але зрозумілою для інших мовою))) Адмін

василь 2011-05-04 / 11:20:00
Ember Zoltán, 02.05.2011 10:57
Верцекий перевал был для нас святым местом и до памятного знака, и будет без него, навсегда!

Ми, українці, добре розуміємо, чому Верецький перевал для вас "св"ятий" - тому, що ви його сприймаєте, як кордон угорщини. І символізм тої груди каміння на перевалі - це не міфічний перехід угорців через карпати, а саме помічена вами територія. Тому не чекайте від нас ніякого порозуміння в цьому питанні.

Ember Zoltán 2011-05-03 / 07:35:00
По-перше, я з вами свиней не пас, а тому прошу мені не тикати.

Админ, ты уверен?:))

Кarpaty Jozef 2011-05-02 / 17:13:00

Попередження. Адмін

Ember Zoltán 2011-05-02 / 10:57:00

тарас, 30.04.2011 00:09


аноніме, 29.04.2011 23:59


Олександр Маркович вже мабуть спить, тому пояснюю тобі, що верблюд жіночого роду - це мабуть мадяр в юбці, ну мабуть щось таке. Надобраніч.


Админ, подъем! Где твои правила?!


По-перше, я з вами свиней не пас, а тому прошу мені не тикати.


По-друге, я у вас не на роботі, а тому не нарізайте мені завдання.


По-третє, не треба було провокувати, і тоді б не отримали у відповідь те, що заслужили. Адмін



василь, 30.04.2011 11:12


та давно вже говорилося: кожен українець, який там побуває, повинен забрати з тої купи каміння по одному камінцю і проблема сама собою вирішиться


Вася, видно, что ты ничего не понимаешь: для нас Верецке перестанет существоват только в том случае, если снесут Карпаты. Верцекий перевал был для нас святым местом и до памятного знака, и будет без него, навсегда!

тарас 2011-04-30 / 15:21:00
Дейжив, повір, із шлунком у нас все нормально.
Той"пам"ятник" уже зараз схожий на общипану курку.

DEZO 2011-04-30 / 15:09:00
A NE POSRETESJA ??

SIZIFOVA DOLJA VAS CSEKAJE !!!

василь 2011-04-30 / 11:12:00
та давно вже говорилося: кожен українець, який там побуває, повинен забрати з тої купи каміння по одному камінцю і проблема сама собою вирішиться

тарас 2011-04-30 / 00:27:00
Золі, ти здається, вср...ся з своїм "гражданством". Набути ні хрена не набув, а геморою в майбутньому можеш "придбати"

2011-04-30 / 00:18:00
Ember Zoltán, 29.04.2011 22:29
я стал гражданином Венгрии. Уезжать не собираюсь никуда!
Жду наказания:)

ЖДИ

тарас 2011-04-30 / 00:09:00
аноніме, 29.04.2011 23:59

Олександр Маркович вже мабуть спить, тому пояснюю тобі, що верблюд жіночого роду - це мабуть мадяр в юбці, ну мабуть щось таке. Надобраніч.

анонім 2011-04-29 / 23:59:00

2 Олександр Маркович, 29.04.2011 20:39

як бачу, дуже багато цікавого знаєте, тому запитання таке: Як буде верблюд жіночого роду?

тарас 2011-04-29 / 23:35:00
Ember Zoltán, 29.04.2011 14:29
Тарас, я там был, знал куда еду

Золіко, якщо ти там був, то ти вже справді маєш знати, яке ганебне було це "відкриття". Маєш знати, що це було не св'ято, а дань тодішньої закарптської владної верхівки за "узгоджені" голосування угорської фракції в облраді по дерибану Закарпаття. І ви, по великому рахунку, на той час, виграли більше!!!!!!!!!
Балога і Ко отримали свої матеріальні дивіденти, ви, поки що, свої, моральні. Але: і ваші, і його інтереси суперечать інтересам України та українців, тому ви всі в підсумку програєте. Не шуткуйте з вогнем, спробуйте нас зрозуміти!!!!!!!!!! Правда за нами, ми від свого не відступимося. Будете стояти у нас на дорозі, переоремо вас всіх і змішаємо з гноєм. Хоча діалог ще можливий і бажаний

ГАЛА 2011-04-29 / 23:15:00
Молодець, Олеже, так тримати!!! Волинь тебе підтримує. Скоро мадяри самі ту купу каміння по одному розберуть.

2011-04-29 / 23:10:00

Ember Zoltán 2011-04-29 / 22:29:00
Ребята, я должен поделиться с прекрасной новостю: помимо Украины я стал гражданином Венгрии. Уезжать не собираюсь никуда!
Жду наказания:)

Hungi 2011-04-29 / 21:57:00
Олександр Маркович, 29.04.2011 21:39 - no comment ... ще скажіть, що " у мого батька більший ... літак "... Не збираюсь вступати у примітивну демагогію... Маєте право сперечатись, тільки якщо на однаковому рівні вивчете культуру будь-якого народу. Поскільки найменшого поняття не маєте про культуру угорців - no comment...

Олександр Маркович 2011-04-29 / 21:39:00
Hungi,
По якій вихованості?
З однієї сторони міф про птаха створений ,страждаючими комплексом неповноцінності, щоб прикрити банальність появи угрів у Паннонії.
І з іншої уособлення реальних сил природи нашими предками.Тих сил від яких залежила доля роду.

НОВИНИ: Політика

20:41
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07