В Ужгороді відкрили пам'ятник святому Яну Непомуцькому (ФОТО)

В обласному центрі Закарпаття сьогодні, в неділю, 24 квітня, урочисто відкрили пам'ятник святому Яну Непомуцькому

В Ужгороді відкрили пам'ятник святому Яну Непомуцькому (ФОТО)

Власне, як уже повідомляло Закарпаття онлайн, йдеться про повернення в Ужгород скульптури, яка колись стояла в нашому місті.

У відкритті взяли участь скульптор Михайло Колодко, коваль, голова асоціації ковалів Закарпаття Олександр Безик, меценати проекту - відомі підприємці Олександр Суханов та Іштван Борнеміссо, міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов, Преосвященний владика Мілан, єпископ Мукачівський, завідувач кафедри туризму УжНУ Федір Шандор, городяни та гості міста над Ужем.

На завершення церемонії відкриття Федір Шандор запросив усіх прийти сюди 16 травня, коли, в день святого Яна Непомуцького, пам'ятник буде відкрито в остаточному вигляді - зокрема, з куполом над скульптурою, котрий зараз перебуває на стадії виготовлення.

 

 

24 квітня 2011р.

Теги: Непомуцький, Колодко, Борнеміссо, Суханов

Коментарі

2011-04-29 / 07:59:00
вам не набридло? вйдіть на двір і поговоріть коло скульптури. подихайте свіжим весняним повітрям, а не кисніть у сірих кімнатах за компютерами, чекаючи коли між собою будуть вести переписку 5 чоловік, і робите з цього 40 коментарів.

Олександр Маркович 2011-04-29 / 06:09:00
п.Тамаро
Що тут дивного? Ви собі уявляєте аби скульптори ходили по сувенірним лавкам і починали оцінювати сувенірчики. Навіть дерево намагається відхилитись в сторону від всього цього неподобства.

п.Тамара 2011-04-28 / 21:44:00
К ЛЛ, Magyar Ember , считаю, что Вы правы и дело в произношении.
Но это не столь существенно, т.к. речь идет об открытии скульптуры Яна Непомуцкого. Странно, что со стороны наших скульпторов не слышно никаких отзывов о работе своего коллеги.

Magyar Ember 2011-04-28 / 17:09:00

2 п.Тамара, 28.04.2011 12:04
Не знаю "коринтийскую капитель"-есть коринфская.

пани Тамара, это одно и тоже. То что вы думаете, соответствует русской прононсации (произношению) - Коринт или Коринф, смотря как читать греческое произношение.

Magyar Ember 2011-04-28 / 17:03:00

2 Ігор Баран, 27.04.2011 09:57

Посмотри на колонны и поинтересуйся архитектурными стилями. На снимке изображены колонны с архитектурным стилем возникшем в древней Греции.
Капиши, Баране!

лл 2011-04-28 / 14:31:00
п.Тамара, 28.04.2011 12:04
Не знаю "коринтийскую капитель"-есть коринфская.

Це не так і страшно, бо можливо говорити й про коринтську капітель, а хтось захоче вжити й інакше слово (Корінф, Коринт - однаково, хоч у різних традиціях).

Пішті з Хуста . 2011-04-28 / 14:22:00
Таке собі:((Зліпили ;відкрили на скору руку тай раді ............(((

п.Тамара 2011-04-28 / 12:04:00
Не знаю "коринтийскую капитель"-есть коринфская.

Hungi 2011-04-28 / 10:11:00
Дааа... Не хотелось и "свои пять копеек вставлять", т.к. считаю, что любая идея, котороя служит для украшения, благоустройства и т.п. ... нашего родного города - это всегда хорошо ( особенно, когда речь идёт не о политическом подтексте ), даже если воплощение идеи не всегда профессионально. Но поддерживаю п.Тамару : сифон - это просто "писец" ! Как говорят "попа портит лицо" ( или наоборот ) :-))) . Ну нет у нас ещё той немецкой точности ( дотошности, если хотите ). Искусство состоит из тысяч мелочей, которыми пренебрегать можно только в ущерб самому искусству...

2 Magyar Ember 2011-04-28 / 06:51:00
Ты мне зачем даешь ссылки ? При чем Ужгород к античному зодчеству и какие аспекты истории Ужгорода ( античной ) увековечил автор ? Не беда, что между окончанием античной эпохи и началом нашего города прошло около тысячи лет ?
Т.е. хорошо, что умеешь читать по русски, учись еще и понимать прочитанное.
Игорь Баран

Magyar Ember 2011-04-27 / 22:42:00

2 Ігор Баран, 27.04.2011 09:57

"Коли Ужгород мав відношення до античної архітектури ?"

Читать по- русски умеешь?

"Туриста, посетителя города, интересует именно это, его прошлое. Увидеть колонны в дорийском или эллинском стиле, коринтийские капители, умывальник в стиле барокко, классическую скульптуру, можно будет только благодаря усилиям автора памятника и тех меценатов, которые его в этом поддержали. Автор этим самым увековечил в памятнике многие аспекты характерных черт города из его истории."

http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Stoa_in_Athens.jpg&filetimestamp=20050617220130

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB:Grechskoye_Zodchestvo.jpg

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%80%D1%85%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0_%D0%94%D1%80%D0%B5%D0%B2%D0%BD%D0%B5%D0%B9_%D0%93%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B8%D0%B8

п.Тамара 2011-04-27 / 15:29:00
Удачная идея с колоннами, умывальником, а сифоны смотрятся уродливо. Надо что-то с ними делать.
И видно, что умывальник выставлен не по уровню.

розмарин 2011-04-27 / 12:33:00
погорЭлов под бювет сифон пожетвовал. стырил, наверное, где-то в горсовете... пластмассовый такой, китайский. очень ко всему подходит...

Ігор Баран 2011-04-27 / 09:57:00
"сохранятся неоценимые атрибуты мировой архитектуры времен Антики. Туриста, посетителя города, интересует именно это, его прошлое. Увидеть колонны в дорийском стиле, или стиле классицизма, коринтийские капители, умывальник в стиле барокко, классическую скульптуру, можно будет только благодаря усилиям автора памятника и тех меценатов, которые его в этом поддержали. Автор этим самым увековечил в памятнике многие аспекты характерных черт города из его истории" - трошки довга цитата, але характерна. Коли Ужгород мав відношення до античної архітектури ?

местный 2011-04-27 / 08:17:00
2Istvan: и дались всем эти гномы... Может, стоит почитать еще что-то? В мифологии много разных персонажей есть... А то как-то гном выше человеческого роста...
чем скульптура Яна Непомуцкого похожа на гнома?

Istvan 2011-04-26 / 21:01:00
Это там какой-то гном...

Адмін 2011-04-26 / 20:33:00
Ви тільки фото розглядати вмієте?)) Прочитайте текст.

Istvan 2011-04-26 / 20:10:00
А когда будет крыша?

местный 2011-04-26 / 18:09:00
пан Колодко, поскольку работа еще не закончена, привлеките к ней также и сантехника: изгиб колена трубы под умывальником выглядит действительно убого - ну это ж не проблема спрятать его или аккуратно прикрыть, кроме того, под умывальником уже есть трещина. И пусть он по-человечески установит саму раковину и отрегулирует напор воды - уже на 2-ой день под умывальником лужица (т.е. с течением времени от постоянной сырости будет грибок и плесень).
ОК? раз уж всё равно доделывать...

киса вробьянинов 2011-04-26 / 10:06:00

До ********* під іменем - Олександр!


Аби побачити альтернативу, треба щонайменше хотіти її побачити. Ще краще шукати альтернативи самому. Багато чого навколо тебе вже зроблено, але зроблено не для "покажи що ТИ можеш", а для людей. Різницю цілей відчуваєш?


Щодо гномиків - у тому то й фарс, що ваятелю гномиків хочеться стати Фідієм сучасного Ужгорода. А виходять все одно гномики. Тому й бачимо навкруги самих гномиків, хоча й у різних формах, як би з них не намагалися виліпити на вільних вухах ужгородців "венер мілоських".

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
/ 1
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 7
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 5
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 23
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 30
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні