На Закарпатті на місці розстрілу провідників ОУН та Карпатської Січі Колодзінського та Коссака збудують меморіал

4 березня 2011 року з ініціативи Тячівської районної організації ВО "Свобода" та МНК сесія Тячівської районної ради розглянула питання про виділення земельної ділянки під будівництво меморіалу поблизу місця розстрілу провідних діячів ОУН та Карпатської Січі Михайла Колодзінського та Зенона Коссака. Як повідомили Закарпаття онлайн в прес-службі Закарпатської обьласної організації ВО "Свобода", позитивне рішення було ухвалене одностайно.

Угорський гонвед розстрілює карпатського січовика
Угорський гонвед розстрілює карпатського січовика

Ось цитата зі спогадів очевидця та учасника тих подій, письменника В. Гренджі-Донського: "Полковник Гузар, один із найбільших героїв української визвольної боротьби, приїхав на Карпатську Україну і став невидимим керівником ОНОКС.

Під час чеського нападу полковник Гузар обняв команду оборони будинку Головної Команди "Січі" при вулиці Румунській у Хусті.

Після проголошення самостійності Карпатської України, міністр війни Степен Клочурак призначив полковника Гузара заступником головного коменданта полковника Єфремова. Гузар був у протимадярській обороні гейби шефом генерального штабу.

Журналіст Тарнавський був ідейним провідником української молоді в Галичині (інакше називався Коссак). Він скоро став облюбленним і в Карпатській Україні.

Його ідеологічні реферати були взірцем щирого патріотизму. За ним уже було вісім років польської тюрми за політичну діяльність.

Є свідки, що бачили, як полковник Гузар із Тарнавським опустили Хуст мотоциклом в пізніх годинах 16-го березня, коли вже мадярські війська були на мості.

Полковник Філонович в селі Апшиці бачив Гузара на коні, навіть просив його приєднатись і обняти команду цілого загону, що прямував на кордон Румунії під командою полк. Філоновича, але полк. Гузар був вичерпаний, залишився в Апшиці і від того часу пропав.

Тут, у таборі, сидів з нами один молодий українець, родом з Апші, на ім'я Добош і він нам оповів, що бачив, як один високий, стрункий мужчина з тонкими вусиками, а другий мужчина молодий, середнього зросту, білявий із знаком на чолі, були арештовані в селі Апші. Гардисти зараз пов'язали їх страшно збили і відвели до Солотвини... Тут всі сліди за ними пропали і ніхто їх більше не бачив – у Солотвині їх гонведи замордували.

Після опису ми переконались, що ці люди були полковник Гузар і журналіст Тарнавський".

07 березня 2011р.

Теги: Карпатська Січ, Карппатська Україна, Колодзінський, Коссак, Тарнавський

Коментарі

злий дядько 2011-03-16 / 15:28:00
RUSYN :) - ты чудо бесполое, бесхребетное так ещё и безнациональное уже тут??? Опять флудишь не в тему?? Изыди уже - тема для мадяр и украинцев, а свои 5 коп засунь се в прямую кишку.

RUSYN 2011-03-14 / 18:52:00
Bilety na pojizd do Lemberka i shi sutj v prodazhi.
Svobodivcjam bude skydka na 50% za zakazku nad 20000 biletoch.

Ablak 2011-03-13 / 18:45:00
coppi - А видишь? Все-таки венграм не нужна теперь виза в ЕС... А Украина пока-что остается сателитом азиатской России...

сорри 2011-03-13 / 17:28:00
Трохи не забув важливі деталі...:)

"Херой" угорської "революції" генерал Бем після втечі до Туреччини прийняв іслам і став там високим військовим чином, а другий "херой" - генерал Гьоргеї, який під Вілагошем (саме там має стояти пам'ятник всенародному угорському боягузтву) здав росіянам без бою своє 30-тисячне військо, згодом усе життя мешкав у Вишеграді і ОТРИМУВАВ ПОЖИТТЄВУ ПЕНСІЮ ВІД АВСТРІЙСЬКОГО УРЯДУ ЗА ОСОБЛИВІ ЗАСЛУГИ ПЕРЕД ІМПЕРІЄЮ...

Ото, блін, "хероїчна" нація... :)))

сорри 2011-03-13 / 17:17:00
Ablak, то не той пам'ятник. Там має бути пам'ятник безславній втечі Бема в Туреччину. Але поляк Бем хоч трохи повоював з росіянами. А Я, схоже, мав на увазі ще безславнішу здачу в полон без бою цілої УГОРСЬКОЇ армії ген. Гьоргея. Так що ставте пам'ятники власним боягузству, а не розглядайте через призму боягузства приклади українського героїзму в часі Карпатської України.

Вся історія Угорщини - то, насправді, історія поразок, зрад і боягузства - починаючи зі втечі під тиском азійських орд, що подається як переселення угорців в Дунайську низовину. Але в так званій угорській "історії", яка насправді є суцільним міфом, все це видається за приклад хоробрості і героїзму. Якби українці не захищали вас від постійних азійських навал зі Сходу, вас, "хероїв", вже як нації не існувало би...

Ablak 2011-03-13 / 16:32:00
я - Там есть памятник. Но это не в Венгрии, а в нынешней Румынии, поблизу г. Шегешвар.

я 2011-03-13 / 16:15:00
Ставте свої пам'ятники в Мадярщині, де ціла мадярська армія без бою здалася російському генералові Паскевичу. А жменька наших героїв практично без зброї протистояли добре озброєним військам окупантів і відступили тільки тоді, коли опір вже був безглуздим

Ablak 2011-03-13 / 14:26:00
Ставте себе памятники и в пунктах, где ваши трусы-"герои" перебежали в Румынию.

ІВАН 2011-03-11 / 08:36:00
Мадяро-політрусинські коментатори знахабніли до крайності. Виявляється у Закарпатті, на українській землі пам"ятники можна класти лише мадярські (на Верецькому перевалі. всякі турули, дошки меморіальні з будь-якої нагоди тощо), а українцям це робити не дозволено. Та дійсно - дограються, що гнати їх будемо з нашої землі на їхню батьківщину.

сорри 2011-03-10 / 22:34:00
Вони були вдома в Україні. Карпатській.

satana 2011-03-10 / 22:30:00
jakbi voni zalisilisja doma u halichini,zili bi po nini.

técső 2011-03-10 / 19:46:00
sanovni druzi.navishco sperecajtesja.madjari,rusini,ukrajinci ta insi vsi mi je ditjmi nasoi ljubimoji pidkarpatja.choho ne mozemo mi razom schos robiti dlja nasoho kraju,dlja nasoho narodu.tisachu sto rokiv mi zhili mirno,druzhno,nasi predki povazhali odin odnoho.rodnilis,kumuvali,a mi ihni naschadki hochemo vbivati odin odnoho.shamenitsja ta ljubitj odin odniho.

вуйко 2011-03-09 / 21:40:00
Ти не ОБЛОК ,А ПУЦИ!!Героям СЛАВА !

mekk 2011-03-09 / 16:46:00

"Правилами коментування" на сайті Закарпаття онлайн заборонено розміщувати розлогі цитати чи цілі матеріали інших авторів, замість яких рекомендуємться давати посилання на ці інформації в мережі. Адмін

Ablak 2011-03-09 / 10:46:00
Не герой тот, кто спину показывает врагу, оставляя на поле боя мальчиков.

гуцул з рахова 2011-03-08 / 20:44:00
Слава Україні!!Героям Слава!!

михавйло 2011-03-08 / 13:38:00
памятники ставте собі вдома хто хоче !! а землю дайте людям, нехай щось побудують для себе !!

свобода 2011-03-08 / 12:59:00
Угорський город? Мадярські міста шукай у мадярщині. А тут українське місто із українською більшістю населення!

sb 2011-03-08 / 09:51:00
Pamjatnik dlja "OUN-nika"? Ci madjarski fashisti rostriljali ukrajinskogo fashista. Oj-oj.
U Tyacsevi v 1910 r.: 4482 madjariv, 855 rusiniv. Sho v uhorskomu horodi shukav Karpatska Ukrajina? Sho shukali tut galichani?

Опришка 2011-03-08 / 09:36:00
Чувствує Тячувська влада що земля із пуд нуг уходит - прибріхуются. Не получится, після гречкы, мукы і хліба - ОШВИЛЫ!

НОВИНИ: Політика

13:55
/ 3
На Закарпатті судитимуть киянина, який в складі ОЗУ ошукав матір загиблого військовослужбовця з Донеччини на 7,5 млн грн
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ