ФК «Закарпаття» очима уболівальника

Якщо розглядати виступ ФК «Закарпаття» в останній частині чемпіонату, то привертає до себе увагу різниця у виступах ужгородців удома й на виїзді.

Команда зіграла 10 матчів удома і стільки ж у гостях. В Ужгороді ми виграли 8 ігор, одну звели внічию і одну програли. Нічийний результат було зафіксовано в 17 турі в матчі з "Буковиною" 2:2, а поразку – в 2 турі від "Чорноморця" 0:1. На виїзді ми 3 матчі виграли, 4 – звели внічию і 3 – програли. Ми зазнали поразки від бурштинського "Енергетика" 2:1 у 12 турі, "Сталі" – 3:2 у 9 та ПФК "Олександрії" 1:0 у І. Унічию зіграли у Львові 0:0 – 7 тур, із "Кримтеплицею" 0:0 – 10, "Нафтовиком-Укрнафтою" 1:1 –14, "Чономорцем" 1:1 – 19.

У цій частині чемпіонату ми забили 35 голів, що дорівнює 1,75 гола за матч: удома – 23 голи або 2,30 гола за матч, на виїзді забили 12 голів або по 1,2 гола за гру. За цей період у свої ворота пропустили 18 голів – із них 8 удома і 10 – на виїзді. В Ужгороді пропускали по 0,8 гола за матч, у гостях – по 1 голу.

У осінній частині чемпіонату були злети й падіння. Невдалі періоди I-II туру – 0 очок. Старт відверто не вдався. У наступних 4 турах – III-VI взято максимум очок – 12. Далі знову спад. Із VII по XII тур, тобто за 6 турів із 18 можливих наша команда змогла здобути всього 8 очок. У XIII–XVI турах – черговий злет: за 4 тури здобуто 10 очок із 12 можливих. У XVII-XIX – крива знову пішла вниз. Із 9 можливих взято 5 очок. Чим пояснити такі метаморфози? Три спади за 20 турів – це занадто. Скоріше за все, у нас з'явився бар'єр "чужого поля" і є проблеми з фізичною готовністю. У першому таймі ми забили суперникам 20 голів, із них у домашніх матчах – 13. У другому таймі ми забивали суперникам 15 голів, із них удома – 10. У доданий арбітром час забили всього 1 гол. У порівнянні з іншими командами, які на останніх хвилинах виривали перемоги, таких голів у їхньому активі від 2 до 4. Чому ми стверджуємо, що у фізичній підготовці є проблеми? Зверніть увагу, як ми забивали голи в цих XX турах. Із 1 по 15 хвилину – 6 голів, із них 4 – вдома. Із 16 по 30 хв. – 8 голів, з них 6 – удома. Із 31 по 45 хв. – 6 голів, із них 3 – вдома. На другий тайм у наших гравців сил вистачало не завжди. Так, із 46 по 60 хв. ми провели у ворота суперників 7 голів, із них удома – 4. Із 61 по 75 хв. наша команда забила 3 голи (усі вдома), із 76 по 90 хв. – 4 голи, із них 2 – вдома. Про притуплення уваги в другому таймі свідчать і пропущені голи. За 10 домашніх матчів у першому таймі ми пропустили 1 гол. на 26 хв. у грі XX туру з "Прикарпаттям". Зате у другому таймі пропустили 7 голів: із 46 по 60 хв. – 2, із 61 по 75 хв. – 4 із 76 по 90 хв. – 1. Зате на виїзді нам забивали майже однаково. Так, із 1 по 15 хв. – пропущено 2 голи, із 16 по 30 хв. – 3, із 31 по 45 хв. – 1, із 46 по 60 хв. – 2, із 61 по 75 хв. – стільки ж, із 76 по 90 хв. – жодного. Що засвідчує ця статистика? У першу чергу, про проблеми з морально-вольовими якостями. Раз показники других таймів гірші, значить ми не можемо себе примусити працювати через силу. На виїзді ми втратили 17 очок із 30 можливих. Це свідчить про нестачу бійцівських якостей. Якщо не можемо виграти на класі, треба чіплятися за кожне очко. А бійців у нас раз-два – і все. (Малигін, Райчевіч і, можливо, Штурко. Усі інші – "вільні художники"). Щодо бомбардирів, то на рахунку Матвія Бобаля 13 голів, Чарльза Невуче – 7. Якщо Невуче забивав свої голи в основному в другому таймі – 6, то Бобаль 11 із 13 забив у першому таймі, що теж свідчить про проблеми з фізичною готовністю. Матвій у другому таймі підсідає фізично, про що говорять факти реалізації.

Одним словом, тренерському штабу "Закарпаття" є над чим працювати. У команди відпустка 2 місяці, є коли зайнятися аналізом. А питань виникає досить багато. Чи знайдуть на них відповідь тренери, покаже весняна частина чемпіонату.