Закарпатські сноубордисти у десятці кращих спортсменів етапу кубка Європи

На всіх всеукраїнських змаганнях із сноубордингу, які проводяться останні кілька років, закарпатські спортсмени постійно борються за найвищі місця, причому це стосується не тільки наших кращих спортсменів Йосипа Пеняка та Аннамарі Чундак, але й найближчого резерву збірної – Олександра Гашпаровича та Олександри Чундак. У юніорській та юнацькій віковій категорії нам теж немає рівних.

Плідна робота тренерів дає свої результати, хоча все починалося не так давно.

У Закарпатті сноубординг почав свій розвиток у 2002 році. Саме тоді спортсмен-гірськолижник Йосип Пеняк спробував свої сили в дисципліні сноубординг на всеукраїнській юніорській спартакіаді. До того часу сноуборд для Пеняка був тільки хобі. Тоді він зайняв 3 призові місця: слалом – бронза, слалом-гігант – срібло, бордеркрос – золото.

Йосип Пеняк – п'ятикратний чемпіон України, п'ятикратний призер етапів кубка Європи. Станом на сьогодні Йосип займає 40 місце в світовому рейтингу й 16 – у європейському.

Аннамарі Чундак розпочала свої виступи в 2003 році, також перейшовши в сноубординг із гірських лиж. Перші значні перемоги здобула в 2005 році. Була включена до складу збірної України. У 2006 році виграла чемпіонат України й отримала звання майстра спорту. Сьогодні вона – чотирохкратний чемпіон України, майстер спорту міжнародного класу, п'ятикратний призер етапів кубку Європи. У 2010 році виборола золото у Чемпіонаті світу серед юніорів у дисципліні паралельний слалом-гігант. Станом на сьогодні Аннамарі займає 17 місце в світовому рейтингу й 7 – в європейському.

Хороші перспективи мають і такі спортсмени області як Гашпарович Олександр, Чундак Олександра, Цибиленко Михайло. Сьогодні Гашпарович Олександр є членом збірної команди України, а Олександра Чундак і Михайло Цибеленко – кандидатами до складу збірної команди України.

Ми примусили з собою рахуватися

У суботу та неділю на схилах гір поблизу містечка Ціллертал (Австрія) відбулися змагання з сноубордингу – етап кубка Європи та рейтингові змагання по лінії FIS серед чоловіків та жінок.

У суботу пройшли змагання етапу кубка Європи. На старт вийшло 113 чоловіків та 68 жінок. У чоловіків переміг італійський спортсмен Роланд Фішналлер. Його земляк Едвін Коратті став другим, а третє місце посів американський сноубордист Джім Джевел. У нашого земляка Йосипа Пеняка високе сьоме місце. Ще один закарпатець Олександр Гашпарович став 57. Інші українські спортсмени Тарас Бігус, Роман Олександровський та Даній Мазур посіли відповідно 89, 90 та 106 місця. У жінок перше місце виборола нідерландська спортсменка Ніколет Сорбней, яка зуміла випередити швейцарку Патріцію Кумер та німкеню Анке Карстенс. Кращою з українських сноубордисток стала наша Аннамарі Чундак – 9 місце. Ольга Федак із Києва на 45 позиції, молодша сестра Аннамарі – Олександра Чундак – 50. Нижче розмістилися Олена Рихлівська – 51, Тетяна Романишин – 52, Оксана Дмитрів – 65.

Наступного дня майже всі учасники етапу кубка Європи взяли участь у фісовських змаганнях. У чоловіків на старт вийшло 107 спортсменів, у жінок – 63. У чоловіків блискуче виступив ужгородець Йосип Пеняк. Йосип настільки впевнено долав трасу, що питання про переможця було знято задовго до завершення. Йосип здобув цінні залікові очки як у суботу, так і в неділю. Призерами цих змагань стали також австрієць Лукас Мейзеш та американець Тейлор Джевел. Сильний російський спортсмен Микола Белкін – четвертий, а Олександр Дєтков (Росія), який на Олімпіаді у Ванкувері був четвертим, посів тільки 16 місце. Олександр Гашпарович – 52. Інші українські сноубордисти Тарас Бігус – 63, Роман Олександровський – 92, Олександр Белінський – 104. У жінок перемогла італійка Надя Охтер. До призової трійки ввійшли швейцарка Патріція Кумер та німкеня Селіна Жорг. Аннамарі Чундак – 11, Ольга Федак – 33, Олександра Чундак – 45, Олена Рихлівська – 46, Оксана Дмитрів – 50, Дарина Назаренко – 56.

Загалом, виступи наших провідних сноубордистів потрібно вважати успішними. Радує перемога Йосипа Пеняка та стабільні результати Аннамарі Чундак. Для інших – це набуття досвіду. Змагання засвідчили, що українські спортсмени змушують суперників поважати себе. Ми все частіше починаємо виборювати призові місця, що піднімає рейтинг українського спорту.

Наступний етап кубка Європи відбудеться в Італії 3-4 грудня. Будемо сподіватися на нові перемоги наших спортсменів.