1938: угорські війська займають Ужгород і Мукачево (ВІДЕО)

Внаслідок Мюнхенського договору Чехословаччина почала втрачати території - і уряд Карпатської України був змушений перенести столицю автономії в Хуст. Унікальна угорська хроніка.

1938: угорські війська займають Ужгород і Мукачево (ВІДЕО)

2 листопада 1938 року Угорщина анексувала Південну Словаччину - згідно з пронімецьким Віденським арбітражем від Чехословаччини до Угорщини відійшла також західна частина Закарпаття.

Чехословаччина, зраджена союзниками в Мюнхенському договорі, втрачала території. На її частини зазіхнули Німеччина, Польща і Угорщина. Внаслідок угорського вторгнення уряд автономної Карпатської України був змушений переїхати до Хуста, де протримався до весни 1939 року.

Угорська армія увійшла в Мукачево, Ужгород і Берегово. На цьому відео - унікальні документальні кадри цих подій, зафільмовані угорськими пропагандистами.

Туристи впізнають мукачівські й ужгородські краєвиди, а історикам цікаво буде побачити написи на урядових будівлях словацькою та українською.

 

 

03 листопада 2010р.

Теги: війська, Мюнхенський договір

Коментарі

Tapac 2010-11-06 / 10:28:00
http://www.istpravda.com.ua/videos/2010/11/6/2849/

Tapac 2010-11-06 / 10:09:00
Kommentar:
Полянин _ 05.11.2010 11:29


Классное видео. В 1939 году чехословацкое недоразумение закончилось, и Карпатский край стал частью того, чего всегда был и должен быть. Радостные лица людей, цветы, красно-бело-зеленые триколоры на улицах. то же самое в хрониках по занятию венграми Эрдея и Фелвидека. То, что в 1945 году СССР оттяпал эти земли у Венгрии было не преступлением. Хуже - это была ошибка.

Tarac 2010-11-05 / 14:59:00
Choho ne moz spokijno zsiti bilja druh druha ????

Naj bude vce po ukajinske, a de zivuty insi naciji tam bilya ukrajinskaju naj :

nadpisi na derzavnix ta insix budinkax buduty po uharskamu, po slavackomu, po rumunskamu po ruskamu .... komy ce misaje ????

Normaljna krajina mav bi horditis cijejy riznomahnitnisty kraju a ne navpake jak teper robit.

coho ne moz dati spokij rusinam, yci na svity viznajut rusiniv jak naciju/tnikym tilki tyt ni de zaivuty.... komy ce dobre ????

So nam prinic vilna ukrajina ??

Cikavo bi zapitati zakarpatciv de bi zili libse:

v polsci
v slovakiji
v uhorscini
v rumuniji

?

mozna podumatisa nad vidpovidom, koli ukainciv ne vpuskajut nikudi (jaksco ne vihanyajut z usix krajin svitu )

Ja libse bi ziv y takomu krajinyi de mozsna hovoriti na 20 jazikax , no dyiti ne holodujut :(((.

Tapac 2010-11-05 / 14:40:00
Xto se pisav ? Daze imja ne daje do svaih sliv !!


"Угорська армія увійшла в Мукачево, Ужгород і Берегово."
1. To xto uvijsla v Munkács , Ungvár, Beregszász i vsu pidkarpattju to bula cehska armija v 1918-x rokax.

2. Uharska armija ne uvijsla, a povernulasa do ridnai zemli.



Dorohij avtor :

"Туристи впізнають мукачівські й ужгородські краєвиди, а історикам цікаво буде побачити написи на урядових будівлях словацькою та українською."

Da turistu vpiznajuty, a istoriki znajut te sto na zaly vi ne znajete, a na sampered to sto koli teperisnye zakarpattya bulo akupovane cehslovackoj armijej todisnyij uryad uci cela, horada pereimenoval na cehslovacke, to mozsete podumatis natom sto stalosa z napicami na budivlax u 1920-x rokax (majzse nicoho ne robili znimi ostavili vsix ak bula na " словацькою та українською" ..... ) mohli bi xoscabi scusc scusc dumati pered tim jak pisete propahandu ........

Istvan 2010-11-03 / 22:48:00
Украина скоро разваливается на куски. А после того все может быть.
Так как сегодня миллионы украинцев выезжают в ЕС, чтобы лучше жить - и закарпатцы могут так решить. И даже выезжать не надо с родной земли...

KK 2010-11-03 / 20:46:00
Аж ніяк не можу бачити 'визволення' закарпатті на користь Угорщини в сйогоднішньому світі. Як би Україна сйогодні не виглядала, без власної волі, такий штурм би спровокував Україну і Европу до третйої світової війни? І кому це потрібно, щоби удоволити пару мадярським фанатикам? І не забудьте що на закарпатті більше 1,000,000 українців живуть! Вернутися до крово пролиття нікому не служить як корісно! Думаю що є на багато кращі варіанти щоби удоволити угорські потреби і права на закарпатті.

сорри 2010-11-03 / 18:08:00
Русинською і є українською. Питання в гаматиці - Краëвый суд/Крайовий суд... :)

KP 2010-11-03 / 18:02:00
Написи властне не українською та словацькою мовами, а чеською та русинською.
Див. 2:32 Krajský Soud Краëвый суд

Istvan 2010-11-03 / 17:33:00
Кадры фильма говорят сами за себя - пусть сорри ляпает языком, как хочет.
Я не видел подобные кадры о приходе Красной Армии на Закарпатье.

сорри 2010-11-03 / 17:20:00
ембере,

було би дивно, якби угорські пропагандисти знімали цей фільм якось по-іншому, а не як "визволителі". Зрештою, чого дивуватися: по договору Ужгород і Мукачево тоді відійшли до Угорщини, і уряд Карпатської України не влаштовував якихось ексцесів, а спокійно переїхав до нової столиці - Хуста. Інша річ, що мадярів і це не влаштувало, їм потрібно було все Закарпаття, і, зрештою, вони влаштували криваву різню на всій нашій землі. І ми про це пам'ятаємо. Втім, Господь покарав Угорщину за ту кров - тепер вони вимолюють в нього повернення Magyarorszag-у, якщо і не Nagy, то хоча би просто в межах етнічних кордонів...:)

magyar ember 2010-11-03 / 14:53:00
Jesli my verim w sebja, to my verim w to, tchto my budjem snova Magyarorszag.

ember 2010-11-03 / 14:10:00
Prekrasnyj filjm!
Kak to nichevo ne napominaet na "okkupatsuju"!

НОВИНИ: Соціо

11:33
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
23:02
Україна та угорщина погодили відкриття нового ПП "Велика Паладь – Надьгодош" для легкового транспорту
22:29
У Великих Лучках попрощаються з полеглим Героєм Юрієм Лущаєм, що переїхав з Краматорська і поліг на Донеччині
21:54
У Великолучківській громаді встелили квітами останню дорогу Героя Віктора Микити з Кайданова
» Всі новини