Земля – генетична основа українства – також має ціну

Обласна рада і обласна держадміністрація підготували спільного листа щодо грошової оцінки земель населених пунктів, який направили всім райдержадміністраціям та міськвиконкомам. Грошова оцінка, зазначається в листі, є капіталізованим рентним доходом із земельної ділянки і, як складова державного земельного кадастру, поділяється на два види: нормативну й експертну.

Як нормативна, так і експертна оцінки – потужне джерело постійних надходжень до місцевих бюджетів. Нормативну грошову оцінку земельних ділянок використовують для визначення розміру земельного податку, орендної плати, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель тощо. Експертна грошова оцінка використовується при здійсненні цивільно–правових угод щодо земельних ділянок.

Із 609 населених пунктів у області грошову оцінку їх земель нині проведено в 4 містах обласного підпорядкування, 4 містах районного підпорядкування та 223 сільських населених пунктах. За рейтингом показників, які проводяться Держкомземом України, Закарпатська область з проведення робіт з грошової оцінки земель населених пунктів посідає 25 місце.

Грошову оцінку земель міст здійснено в області на 73 % їхньої загальної кількості, селищ і сільських населених пунктів – на 37 %.

До цього часу, наголошується в листі, не проведено грошову оцінку земель у містах Іршава, Перечин і Чоп, а також у селищах Батєво Берегівського, Кольчино Мукачівського, Кобилецька Поляна Рахівського, Вишково Хустського, та в жодному з п’яти селищ Тячівського районів. Не проведено грошову оцінку земель у жодному із 43 сільських населених пунктів Міжгірщини та лише на 6 і 8 відсотків проведено грошову оцінку земель населених пунктів відповідно в Іршавському та Мукачівському районах. Грошова оцінка, зауважують перші керівники краю, земель населених пунктів на Перечинщині та Рахівщини, абсолютно вся проведена за кошти держбюджету. Однак поки що неоціненими залишаються землі в м. Перечин і смт. Кобилецька Поляна. Тому тут просто зобов’язані вишукати кошти в місцевому бюджеті.

Для проведення оцінки у 2005–2006 рр. з держбюджету виділено 450 тис.грн., з місцевого , крім Ужгородського району, ніхто не виділив жодної гривні. До речі, Ужгородщина цьогоріч повністю завершить роботи з грошової оцінки земель населених пунктів за місцеві кошти.

Завершення робіт із проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів дасть можливість додатково одержати сотні тисяч гривень для розв’язання місцевою владою питань соціального спрямування. Динаміка надходжень коштів від плати за землю показує, що значне збільшення надходжень до місцевих бюджетів забезпечує саме проведення грошової оцінки земель населених пунктів. Надходження коштів від плати за землю після проведення грошової оцінки земель населених пунктів збільшується, як правило, на 30–50 %, а в містах – ще більше.

Грошова оцінка земель має вагомий уплив на економічну ситуацію на місцевому рівні, на рівні регіону та країни в цілому. До того ж грошова оцінка земель одночасно є фактором надійного захисту інтересів землекористувачів та власників земель, бо за її допомогою кожен із них має сплачувати свою справедливо визначену плату за фактичне використання землі. Тому, як підкреслює керівництво області, зацікавленість у якнайшвидшому завершенні робіт по визначенню грошової оцінки земель повинні виявляти голови сільських, селищних і міських рад.

Цими днями у числі перших про хід виконання грошової оцінки земель населених пунктів проінформував в.о. голови Ужгородської райдержадміністрації А.Ковач. Він, зокрема, зазначив: із 66 населених пунктів Ужгородського району грошову оцінку земель на даний час провели у 63. На розробку земель грошових оцінок використано з районного бюджету коштів на загальну суму 216324,33 грн., із них у 2006 році – 66192,53 грн. За кошти місцевих бюджетів сільських рад розроблено грошову оцінку земель на суму 68807,60 грн., з них у 2006 р. – 4864 грн.

Рішенням шостої сесії п’ятого скликання Ужгородської райради (№101 від 24.01.07 р.) затверджено Програму розвитку земельної реформи на 2007 рік в Ужгородському районі з визначенням обсягів виконання робіт по розробці грошової оцінки земель населеного пункту с.Сюрте, які будуть проведені за рахунок бюджету Ужгородського району на загальну суму 7697,00 грн. Водночас, акцентує А.Ковач, повідомляємо, що при формуванні бюджетів Чопської міської та Коритнянської сільської рад на 2007 рік передбачені кошти на проведення грошової оцінки земель м.Чоп на суму 60000,00 грн. та с. Кінчеш на суму 4780,00 грн. А також закладено в бюджет Оноківської сільради кошти в сумі 12259,80 грн. за проведені роботи по розробці грошової оцінки, с. Оноківці та Оріховиця.
Прес–служба Закарпатської обласної ради
28 березня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

01:18
/ 3
Розпочалася чергова спроба визнати банкрутом Солотвинський солерудник
14:34
/ 2
McDonald's знову хоче відкрити ресторан в Ужгороді. Цього року
11:08
Фермери з окупованої частини Херсонщини знаходять себе у тепличному бізнесі на Закарпатті
14:16
NSV Group і представники Італії, Німеччини та Польщі провели переговори щодо побудови на Закарпатті інтермодального логістичного центру Horonda Platform
16:30
Торік, в порівнянні з 2022-м, експорт на Закарпатті становив 69%, а імпорт – 84,5%
11:33
/ 1
На Закарпатті відкрили новий митний термінал
16:43
/ 1
Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин
15:03
/ 8
На аукціоні за 13,87 млн грн продають землю та адмінбудівлю колишнього "Ужгородтеплокомуненерго" в центрі Ужгорода
15:19
/ 3
"Перечинське" "Френдлі Віндтехнолоджі" програло "ужгородцям" суд за родовище андезиту біля Ужгорода, продане за 75 млн грн
10:51
/ 7
За грантами, отриманими на сади, в Україні лідирує Закарпаття
22:08
/ 20
Під велетенський деревообробний завод на Закарпатті зареєстрували індустріальний парк
21:56
У 2023-му через Закарпатську митницю експортовано товарів на майже 32 млрд грн, а імпортовано на понад 106
15:24
На Закарпатті торік зареєструвалися 7688 нових платників податків, а припинили діяльність 4720
14:30
Цьогоріч єдиного податку на Закарпатті сплачено на 17,5% більше, ніж торік
10:11
На Закарпатті надходження від туристичного збору за рік зросли на 14%
22:23
угорщина завертає вантажівки з України в "Загоні" через відсутність оформлених документів Т1
20:01
/ 7
На Закарпатті незаконно будують деревообробний завод, для роботи якого потрібно 32 тисячі лісовозів щороку, – природозахисники
20:49
Цьогоріч у зоні діяльності Закарпатської митниці товарів імпортовано утричі більше, ніж експортовано
18:32
/ 1
На Закарпатті закладуть плантацію лохини в горщиках
19:55
Виноградар з Херсонщини, господарство якого – в зоні бойових дій, консультує фермерів на Закарпатті
21:34
На Закарпатті у поточному році, в порівнянні з 2022-м, експорт товарів зменшився на 27%, імпорт – на 16,5%
18:35
Закарпаття дає українському виноградарству нове життя – виноградар з Херсонщини
09:50
34 гектари малини, лохини та полуниці: поблизу Мукачева працює релоковане ягідне підприємство
18:22
/ 1
Газорозподільне підприємство АТ "Закарпатгаз" увійшло до складу НАК "Нафтогаз України"
17:07
/ 4
Чеський залізничний оператор RegioJet підтвердив намір інвестувати у електрифікацію ділянки Чоп-Мукачево
» Всі новини