На Закарпатті відбулося освячення оновленого древнього джерела (ФОТО)

16 жовтня 2010 року в селі Котельниця Воловецького району Мукачівської Єпархії Високопреосвященнійшим Феодором, архієпископом Мукачівським і Ужгородським було здійснено освячення цілющого джерела на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» та великомученика Пантелеймона.

На Закарпатті відбулося освячення оновленого древнього джерела (ФОТО)

За місцевими переказами це джерело має давне походження. Перші згадки про це джерело датуються кінцем 17 століття. Неодноразово згадується про те, що від вживання цієї води траплялися зцілення від недуг. Цю воду не тільки пили, але нею омивались. Поблизу джерела була розташована купальня.

Одним із найяскравіших випадків зцілень є зцілення у 1790 році Австро-Угорського короля Франца Йосифа II. Під час останньої своєї поїздки на Закарпаття він був у стані важкої хвороби. Місцеве керівництво радило йому спробувати омитись в місцевих цілющих джерелах. Йому було запропоновано декілька варіантів, та саме вода від криниці, яка територіально знаходиться в теперішньому селі Котельниця, надала йому оновлення сил. З того часу до цілющого джерела приходило багато людей, які отримували зцілення від своїх хвороб.

З часом за джерело забули і воно стало занедбаним. І от декілька років тому, за ініціативи настоятеля храму Різдва Богородиці протоієрея Петра Ляха, прихожан села Латірка, меценатів та людей доброї волі, джерело було оновлено і поряд з ним облаштована купальня в якій кожен бажаючий призиваючи в молитовну допомогу святих може омитись з надією на зцілення.

Для якіснішого оздоблення цілющого джерела ініціативна група звернулась за допомогою меценатів якими стали голова Воловецької Районної Державної Адміністрації В. В. Ковбаско, та підприємці області, які являються вихідцями з навколишніх сіл, - Култан В. М., Ряшко В.М., Прендилович С.О., та Зубенко І.Я.

І як результат доброї співпраці стало давно очікуване освячення джерела.

Протоієрей Василій Юрина

18 жовтня 2010р.

Теги: джерело, Феодор, цілющий, освячення

Коментарі

местный 2010-10-19 / 11:55:00
ребята, та ладно вам придираться: была за 75 лет до своего основания Австро-Венгрия или нет, как звали императора...
мусор выгребли, камнем источник выложили - и на том спасибо...

з.ы. "луковка" конечно смотрится как белый в Гарлеме...

István 2010-10-19 / 08:44:00
Не только Австро-Венгрии не существовало тогда, но и короля звали Йосифом ІІ., а не Франц Йосифом ІІ.

МК 2010-10-19 / 00:18:00
Чомусь здається, що мова тут не про впорядкування джерела і освячення його - це дійсно гарна і достойна справа.

Мова про текст повідомлення - бажання прикрасити і так нормальний інформаційний привід незрозумілим імператором, якого в Австро- Угорській імперії і не було, як і не було дуалістичної імперії в ті часи, вилізло автору боком.




сорри 2010-10-18 / 23:18:00
І те, і друге - погано...

АнтиРата 2010-10-18 / 22:52:00
Цибулька краще, ніж бетоний ведмеди а-ля Рата.

2010-10-18 / 22:50:00
Люди, ви чи зовсім здуріли? Наскільки ж потрібно ненавидіти один одного? Ага, сидить такий собі стратег у білокам"яній і думає: де б ще цибульку православну прилаштувати на закарпатській "нашій ментальності і карпатському контексті". Ну немає більше у православних Московії інших проблем чи питань, ніж Закарптатя. Напевно, дуже вже допік всіх піп Сидір, якщо вже така подія викликає стільки негативу. Шановний соррі, мені дуже школа, що вам не довелось зустрітися з, дійсно, духовними людьми. І неважливо, якого вони віросповідання... А дива є і будуть, незважаючи на те чи вірять подібні вам чи ні в них. Точно так як існує Всесвіт і його закони незалежно від вашої віри чи невір"я. Будьте добрішим і терпимішим.

сорри 2010-10-18 / 22:20:00
...а ще я проти тієї перехнябленої русскоправославної "цибульки" над джерелом - абсолютно чужої нашій ментальності і карпатському контексту. Тим більше, що їх тепер тикають - за вказівкою Москви - по всьому нашому Закарпаттю, треба. чи не треба...

сорри 2010-10-18 / 22:16:00
А хто проти "розчистили, облаштували. освятили"?

Я висловився виключно проти містифікацій. Може, комусь і подобається, що його дурять, але мені - ні...

Оксана 2010-10-18 / 22:05:00
Не розумію навіщо такі отруйні коментарі писати про добру світлу подію. Ну розчистили,.ну облаштували, ну врешті-решт освятили джерело. Кому від цього шкода чи гірше? Невже ми всі українці такі?

Олекса 2010-10-18 / 21:49:00
Хлопці украиньці! Ачинь вас давит тота украиньська хворота, што жабов ся зве!???!!!:))))

Макс 2010-10-18 / 21:34:00
Для сорри.
Істину говориш, синку. Тулько в нашій національній греко-католицькій церкві та у київському патріархаті чудеса бувають. А все що коїться у іновірців-москалів "мистифікація і махінація", як писав класик - "опіум для народу". Наш греко-католицький піп найбільш угодний Богові піп! Слава героям! Україні слава!!!

waterman 2010-10-18 / 21:23:00
нічого немаю проти Живоносного Джерела» але Австро-Угорщина була утворена в 1867 році...

долішняк 2010-10-18 / 21:20:00
никай обы утя грум не ударив,нибрязе ти енна

сорри 2010-10-18 / 20:20:00
РПЦ - найбільший махінатор і містифікатор. Фабрика чудес. То у них засушені квіти за склом раптом розцвітають, то хрести у дровах появляються. то, ось, джерело цілюще (про яке забули) з'являється. Інакше паству залучити не вдається.

Лохотрон.

НОВИНИ: Соціо

11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 11
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
» Всі новини