На Закарпатті прогнозують збільшення кількості туристів в горах у літній період

Експерти «Турінформ Закарпаття» прогнозують збільшення кількості туристів в горах у літній період, і підкреслюють, що розвиток гірського туризму в Карпатах неможливий без розбудови інфраструктури та створення єдиної інтегрованої системи туристичних маршрутів.

На Закарпатті прогнозують збільшення кількості туристів в горах у літній період

Гірський туризм на території Закарпаття став популярним ще за часів Чехословаччини. Зараз, десятки тисяч туристів з Чехії та Словаччини кожен рік з задоволенням продовжують відвідувати Закарпаття.

Позитивним відзначається факт, що багато туристичних баз у літньому сезоні 2010 року надавали послуги з використанням гірськолижних витягів. Те, що витяги працювали влітку, сприяло розширенню активного сезону.

За даними опитування туристів аналітиками "Турінформ Закарпаття" у Воловецькому та Міжгірському районі, 75% туристів позитивно поставилися до ідеї піднятися в гори на витягу, але через відсутність інформації щодо такої можливості не скористалися цією послугою. У середньому, тривалість підйому і спуску складає годину. Так що зручно розрахувати тривалість і самої екскурсії.

У сезоні 2010 року кожен бажаючий за невелику плату отримав можливість піднятися в гори, зокрема на Боржавські полонини.

Як відзначає керуючий єдиною в СНД мілітарі-садибою "Грінгофф" Євген Сухецький, сьогодні в Закарпатті відсутня система підготовки гірських провідників, для отримання кваліфікації ескорт - гід. Боржавські полонини можуть стати центром пішохідного гірського туризму Закарпаття у літньому сезоні 2011 року. Оскільки відразу кілька туристичних баз на постійній основі надають послуги підйому і спуску туристів.

Експерти "Турінформ Закарпаття" пропонують об'єднати зусилля системи освіти в сфері туризму Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської областей і створити умови для відкриття тренінгового центру в українській частині Карпат. Даний центр повинен готувати інструкторів з організації гірських походів та екскурсій. Наявність кваліфікованих провідників у горах буде сприяти підвищенню конкурентоспроможності туристичних продуктів підприємств індустрії туризму не тільки Закарпаття. Ми переконані в тому, що сьогодні при розробці стратегії розвитку туризму на наступні 5 років потрібно враховувати різні складові. Для збільшення ефекту потрібно об'єднати зусилля і ресурси зацікавлених сторін і вибудовувати модель партнерства між підприємствами індустрії туризму, органами влади та системою освіти. Сьогодні ми здатні розробити мобільну тренінгову програму підготовки інструкторів організації гірських походів, анімаційних програм та екскурсій, які б відповідали потребам та особливостям регіону, відзначає Олександр Коваль, керівник "Турінформ Закарпаття".

09 жовтня 2010р.

Теги: турист, гірський,

Коментарі

turisto123456 2010-10-10 / 10:53:00
Коваль і ко!будь добрі не вводіть людей в оману з пупер-супер мілітарі готелем дуже великої готельної мережі, в якій аж один готель...повісити фото,на якій військові події-цього не достатньо, щоб назватись мілітарі.а ваші тренінги, семінари і т.д задовбали нормальних людей.ідіть круплі копати, більше хосна з вас буде!

НОВИНИ: Економіка

17:57
З початку року найбільший товарообіг, за інформацією Закарпатської митниці, здійснювався з Німеччиною, Італією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною
13:40
Завершено монтаж зернових елеваторів сухого порту "Термінал Чорнотисів" на Закарпатті
01:35
Чеський приватний перевізник RegioJet готовий інвестувати в електрифікацію євроколії на ділянках Чоп-Мукачево і Чоп-Ужгород
01:18
/ 3
Розпочалася чергова спроба визнати банкрутом Солотвинський солерудник
14:34
/ 2
McDonald's знову хоче відкрити ресторан в Ужгороді. Цього року
11:08
Фермери з окупованої частини Херсонщини знаходять себе у тепличному бізнесі на Закарпатті
14:16
NSV Group і представники Італії, Німеччини та Польщі провели переговори щодо побудови на Закарпатті інтермодального логістичного центру Horonda Platform
16:30
Торік, в порівнянні з 2022-м, експорт на Закарпатті становив 69%, а імпорт – 84,5%
11:33
/ 1
На Закарпатті відкрили новий митний термінал
16:43
/ 1
Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин
15:03
/ 8
На аукціоні за 13,87 млн грн продають землю та адмінбудівлю колишнього "Ужгородтеплокомуненерго" в центрі Ужгорода
15:19
/ 3
"Перечинське" "Френдлі Віндтехнолоджі" програло "ужгородцям" суд за родовище андезиту біля Ужгорода, продане за 75 млн грн
10:51
/ 7
За грантами, отриманими на сади, в Україні лідирує Закарпаття
22:08
/ 20
Під велетенський деревообробний завод на Закарпатті зареєстрували індустріальний парк
21:56
У 2023-му через Закарпатську митницю експортовано товарів на майже 32 млрд грн, а імпортовано на понад 106
15:24
На Закарпатті торік зареєструвалися 7688 нових платників податків, а припинили діяльність 4720
14:30
Цьогоріч єдиного податку на Закарпатті сплачено на 17,5% більше, ніж торік
10:11
На Закарпатті надходження від туристичного збору за рік зросли на 14%
22:23
угорщина завертає вантажівки з України в "Загоні" через відсутність оформлених документів Т1
20:01
/ 7
На Закарпатті незаконно будують деревообробний завод, для роботи якого потрібно 32 тисячі лісовозів щороку, – природозахисники
20:49
Цьогоріч у зоні діяльності Закарпатської митниці товарів імпортовано утричі більше, ніж експортовано
18:32
/ 1
На Закарпатті закладуть плантацію лохини в горщиках
19:55
Виноградар з Херсонщини, господарство якого – в зоні бойових дій, консультує фермерів на Закарпатті
21:34
На Закарпатті у поточному році, в порівнянні з 2022-м, експорт товарів зменшився на 27%, імпорт – на 16,5%
18:35
Закарпаття дає українському виноградарству нове життя – виноградар з Херсонщини
» Всі новини