Найкращим ньюсмейкером поєдинку "Львова" і "Закарпаття" став пес, що вибіг на поле

П’ятниця, 27 серпня, Добромиль, «Лафорт Арена», 700 глядачів, t+ 21С

Головний арбітр — Сергій БЕРЕЗКА (Київ); асистенти — Андрій ЛИТВИН (Київ), Олександр МАРТИЩЕНКО (Київ); резервний рефері — Юрій КАРП'ЯК (Львів). Делегат ФФУ — Олексій ГОРДІЄНКО (Дніпропетровськ).

Склад ФК "Закарпаття": 33. Дмитро БАБЕНКО (к), 77. Віталій КОМАРНИЦЬКИЙ, 8. Антон ШЕНДРИК, 5. Алєксандр МАЛИГІН (84 хв., 3. Іван ЛЕНЬ), 28. Микола ГІБАЛЮК, 22. Юрій ШТУРКО (90+3, 30. Олександр НОЙОК), 13. Андрій БОЙКО (80 хв., 14. Ігор МАЛИШ), 7. Мірко РАЙЧЕВІЧ, 9. Платон СВИРИДОВ (71 хв., 17. Юрій ЦЕЛИХ), 24. Сергій АРТЮХ (76 хв., 4. Євген ЛИСИЦИН), 10. Чарлес НЕВУЧЕ.

Запасні: 1. Олександр НАДЬ, 20. Богдан ХАУШИ.

Головний тренер Ігор ГАМУЛА.

Склад ФК "Львів": 99. Олександр МУСІЄНКО, 5. Віталій РОМАНЮК, 2. Петро КОВАЛЬЧУК, 3. Любомир ГАЛЬЧУК (к), 17. Олег ЛЕОНІДОВ (77. хв.., 26. Ігор ІЛЬКІВ), 4. Мамаді САНГАРЕ, 7. Богдан КОБЕЦЬ, 25. Петро КОНДРАТЮК (70 хв., 9. Євген ЧЕПУРЕНКО), 22. Сергій СТАРЕНЬКИЙ, 8. Андрій КАНДАУРОВ (81 хв., 77. Дмитро ЗОЗУЛЯ), 19. Михайло КОЗАК (46 хв., 20. Антон КРАМАР).

Запасні: 1. Антон СИТНИКОВ, 10. Олег ШЕПТИЦЬКИЙ, 34. Володимир ТАНЧИК.

Порушення: 19 (10) — 17 (5).

Укотре цього сезону ФК "Львів" зіграв унічию, уперше "Закарпаття" розписало мирову... Довгоочікуване Карпатське дербі у львівському краї в Добромилі носило характер принциповості не лише тому, що в поєдинку зійшлися колективи двох межуючих областей. Без сумніву, додавало інтриги в розвиток подій на полі сусідське турнірне становище команд — до звітного поєдинку команди розділяло усього очко. Та, певно, саме надмірна обережність у діях обох команд посприяла "сухому" рахунку — 0:0.

З перших хвилин матчу суперники не кинулися забивати, задовільнившись так званою "розвідкою". М'яч частіше знаходився у центральній зоні або на флангах. Гостроти, на яку так чекала місцева публіка, не було. Щоправда, зустріч аж ніяк не назвеш нудною: опоненти намагалися грати у комбінаційний футбол з активними діями на флангах.

А дебютний момент, який можна віднести до розряду голевих, виник на 29-й хвилині, коли флангову подачу Сергія Артюха замкнув Алєксандр Малигін. Тренерська лава ужгородців "закипіла" — до голу було не далеко.

Ще одної краплі везіння цьому захиснику не вистачило, аби після його несподіваного пострілу з меж карної зони м'яч закотився за комір воротареві трохи згодом.

Загалом перший тайм якісніше відіграли гості — вони володіли ініціативою і, врешті, тільки непорозуміння між партнерами не втілилося у результативну перевагу команди. Епізод на 45-й хвилині, певно, ще довго згадуватимуть Сергій Артюх і Мірко Райчевіч. Перший класно віддав у вільну зону, однак у прорив один на один із голкіпером закарпатський чорногорець не стартував. Тож головним ньюсмейкером у ті хвилини став...пес. "Найкращий друг людини" (а, відповідно, і футболістів) просто вибіг на поле. Добромильського собаку настільки "зацікавила" гра, що той добрі півтора хвилини блудив полем затишної "Лафорт Арени". Можливо чотириногому здалося, що саме він повинен забивати!?

У наступній сорокап'ятихвилинці господарі змусили "Закарпаття" добряче відпрацювати у захисті. Ні, їхні атаки не були схожими на конструктивний діалог між футболістами, скоріш нагадували навалу. Тому за матч "Львів" створив один (!) небезпечний момент. Йшла 58 хвилина й Петро Кондратюк наважився на удар з-за меж штрафного майданчика. Та кіпер гостей Дмитро Бабенко прискіпив емоції місцевої публіки, в падінні перевівши шкіряного за лицеву лінію. Натомість "Закарпаття", нехай і грало "другим номером", мало укількараз більше шансів забити. Метрів з тридцяти Антон Шендрик класно пробив штрафний, увірвавшись з правого флангу у володіння Олександра Мусієнка Микола Гібалюк узагалі влучив у поперечину; у середині другого тайму Юрій Штурко дивом не реалізував вихід віч-на-віч з голкіпером, а м'яч після ефектного удару Андрія Бойка Мусієнко парирував на кутовий.

Насамкінець зустрічі емоції на полі футболісти перевели не в ігрове русло, а в з'ясування стосунків між собою — виникла бійка. У типовому для гри епізоді Ігор Малиш зіграв жорстко, а ось опонент, не чекаючи вердикту арбітра, вхопив Малиша за шию і добряче потряс. Дії грубіяна не сприйняли суперники-закарпатці, які заступилися за партнера.

Отож, 0:0. Цікаво, що в офіційних протистояннях цих команд такий рахунок зафіксовано вперше.