В Ужгороді на знак протесту проти архітектурного кітча поклали вінок до кольорового ведмедя (ФОТО)

Сьогодні, 27 серпня, о 15:00, на площі Поштовій, що в Ужгороді, відбулася творча акція «Вічна пам’ять Ужгороду!» - символічний протест проти архітектурного кітча і відкритого безсмаку.

В Ужгороді на знак протесту проти архітектурного кітча поклали вінок до кольорового ведмедя (ФОТО)

Під час акції молоді поети із Асамблеї художників "Ротонда" Андрій Любка та Лесь Белей поставили до ніг смугастого ведмедя, який стоїть біля ужгородської мерії, вінок та запалили свічки. До них приєдналися представники ЗМІ та і навіть ужгородці, які були присутні у той час на цій "церемонії" . Таким чином вони схотіли показати владі міста, що під їх керівництвом мистецтво Ужгорода перетворюється на мистецький хаос. Адже такі скульптури як мерський ведмідь ставити в місті біля ратуші не можна.

— Вперше я побачив це "невдале творіння" в Інтернеті, після чого прийшов особисто на нього подивитися. На мій погляд, це суміш шизофренії з агресивним несмаком. Тобто, коли ти насаджуєш свою волю та бачення іншим. Це ж суцільний несмак, — говорить Андрій Любка.

Як продовжив далі поет у розмові із журналістами, мерії, насамперед, потрібно було запросити художника, який знає, що таке колір і смак. Також потрібно було подумати, а що є символом Ужгорода. Адже ця тварина аж ніяк не є ним. Він взагалі не є скульптурою і тому це "заморське чудо" не може стояти в центрі міста, а має розміщуватись на дитячих майданчиках чи перед дверима торгових центрів. Ось тоді це буде доречно.

Порада молодих письменників в подальшому для мерії: зробити конкурс, запросити людей - знавців своєї справи і створити щось гарне, вишукане і цікаве для міста.

— Від влади на нашу акцію ми очікуємо перенесення цього об'єкту в Боздоський парк або ж на дитячий майданчик. Ми маємо надію, що у влади, накінець, з'явиться бажання розібратися у тому, що твориться у нашому місті. Зокрема, час розпочати вже свою роботу з мистецького боку. На маю думку, цей ведмідь недоречно розташований біля мерії і йому там не місце, — каже Андрій Любка.

А подальше перебування ведмедя перед головною владною спорудою міста залежатиме від нас, ужгородців, які говоритимуть чи мовчатимуть про цей казус мистецтва.

Тетяна Горянка, Вікторія Попович. Фото Миколи Яцкова

28 серпня 2010р.

Теги: ведмідь, архітектурний, скульптура

Коментарі

SpiseMan 2010-09-14 / 21:37:00
Дечия поезія теж не на вищому рівні (її також насаджати не можна), так що порівняно вповні прикольний ведмідь.

2010-08-30 / 10:14:00
Тепер дітвакам треба нанімати охоронців - рата за таку акцію буде мстити обов"язково! Будь-де - в барі, на вулиці, чи навіть вдома ратині "бички" причепляться і ...

соромно 2010-08-29 / 15:55:00
Вони такі поети як...


"так як самі являються кітчевою карикатурою, чи то на готів, чи то емо..."

Їх поезія далеко не кожному зрозуміла (якщо це вагалі можна назвати поезією- почитайте блог непричесаного молодика в чорному- маразм), мабуть,як і данна скульптуара-ведмедик.

До речі "Викликів не боїмось"- знайомий лозунг.
Хто це в нас "Людина, що не боїться нових викликів" ?
Треба в гуглі подивитись

Тритон 2010-08-29 / 12:30:00
Запаліть і від мене символічну свіяку по здоровому глузду. Нема межі мразму влади у бажанні познущатися х національної символіки

Урзус 2010-08-28 / 23:02:00
"Соромно за цих хлопців в чорному. Пошарпані, розпатлані, небриті,недоглянуті" -
виглядають, як молоді поети. Красавчєгі :)

Те, що Ющ перетворив країну на цвинтар - згоден. Підхопили моду ставити посеред міст пам"ятники чорнобильцям, афганцям тощо. Але цей танатофільський маразм не виправдання іншому маразму - ставити в історичній частині міста розфарбованих гіпсових мєдвєдов. Хоча ота кітчева будівля, що навпроти Бокшая з Ердеї зіпсувала облік Ужгорода набагато гірше, і це беззворотньо :(

jhgh 2010-08-28 / 19:23:00
2 журналістка
Это вы на мой пост так отреагировали?

К 2010-08-28 / 14:36:00
Насмішили... Аж два проплачених дурачка приперлись виставляти себе на посміховисько. Журналістів було в 5 разів більше ніж протестуючих :)

Ющенко перетворив країну на цвинтар зі всіма ціми пам'ятниками тим померлим, і тим... Треба ставити веселі і світлі скульптури, які будуть радувати око. Сподіваюсь що цих вежмедиків наставлять по всьому місту. Незважаючи на воплі ратушняківських ворогів. Мені начхати хто це поставив. Хоч Рашутняк, хоч Погорєлов, хоч Янукович... Мені просто приємно що в Ужгороді з'явилася ще одна скульптура, яка буде приваблювати туристів і городян.

сорри 2010-08-28 / 13:49:00
Наскільки я розумію, акції такого роду і не передбачають масовості. Це не мітинг. Преси і резонансу в ЗМІ цілком достатньо. Власне тому мети досягнуто. Саме це і турбує прихильників дешевої "творчості" пана Ратушняка

журналістка 2010-08-28 / 13:42:00
То не Подебрій тут так старається імідж "папи" відмити?))) Хіба прес-секретарські обов'язки вимагають цілодобового "бдєнія" на всіх сайтах Закарпаття?

Соромно 2010-08-28 / 13:34:00
Соромно за цих хлопців в чорному. Пошарпані, розпатлані, небриті,недоглянуті.
Виглядають жахливо. Такі молодики не можуть бачити ні хорошого, ні гарного, так як самі являються кітчевою карикатурою, чито на готів, чи то емо...

jghg 2010-08-28 / 12:47:00
Литераторы! Критиковать вы всегда были мастаки, а предложить идею, как улучшить город, как сделать его чистым, чтобы воздух был не таким задымленным у Вас мозгов не хватает? Думайте, предлагайте, а не пиарьтесь. Вам же тут жить. Или пиар для Вас перед выборами важнее, чем благоустройство города?

Ярослав 2010-08-28 / 09:23:00
Шкода, що деякі несвідомі ужгородці не зрозуміли задуму ні скульптора, а ні мера! Скульптура "ВЕК СВОБОДЫ НЕ ВИДАТЬ!" встановлена вчасно й у потрібному місці, як нагадування тим хто сидить в мерії і хто ще там сидіти буде.
Образ "зека" втілений скульптором з неприхованим реалізмом та несе велике художнє та естетичне навантаження. Здається, що страждалець-невільник за мить заричить, та змінити щось на краще в своїй долі ніколи не зможе: татуїровка на спині - це пляма на все життя.

тарас 2010-08-28 / 08:49:00
Хто це назвав ужгородську мерію - ратуша? єдина яскрава скульптура на фоні сірих будівлей мерії та крпошти, сбу.
це вам і не подобається

Збирач фольклору 2010-08-28 / 08:41:00
Як видно на третьому фото, до акції долучився і песик. Так що акція була "масовою".

ЖУР 2010-08-28 / 01:28:00
Как ни печально, между присутствующими не было ни одного настоящего ужгородца, хотя нет, кажется один все же присутствовал

сорри 2010-08-28 / 01:12:00
Ведмідь один, а скільки "мінут слави"...:)

Спершу для Рати, тепер для Любки...

А уявляєте, скільки закомплексованих людей зможуть відвести душу, коли Ратушняк натикає кольорових ведмедів по всьому Ужгороду?.. :))

П.С. А взагалі хлопці молодці)

ЖУР 2010-08-28 / 00:50:00
"До них приєдналися представники ЗМІ та і навіть ужгородці, які були присутні у той час на цій "церемонії" ."
Да хорош врать-то! Не было присоединившихся! Журналюги, и я в том числе, были по работе. Присутствующих ужгородцев не было ни одного! Одного хоть покажите! Кто вам платит за такие статейки? И не стыдно?

МК 2010-08-28 / 00:16:00
Ось вона: "МІНУТА СЛАВИ"!!! )))

НОВИНИ: Соціо

15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
23:02
Україна та угорщина погодили відкриття нового ПП "Велика Паладь – Надьгодош" для легкового транспорту
» Всі новини