Ректор ЗакДУ розповів про зміни у вступній кампанії (ОНОВЛЕНО)

В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Федора Ващука, ректора Закарпатського державного університету. Йшла мова про особливості цьогорічної вступної кампанії та здобутки закладу у 2009 році.

Ректор ЗакДУ розповів про зміни у вступній кампанії (ОНОВЛЕНО)

Як розповів Федір Ващук, цього року запроваджено досить серйозні зміни в умови прийому у вищі навчальні заклади. Враховано прорахунки минулорічної вступної кампанії. "Скорочено перелік дисциплін для вступу, а сама вступна кампанія змістилася на місяць. При зарахуванні також враховуватиметься середній бал атестату, який додаватимуть до результатів Зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), чого раніше не було",-- каже Федір Ващук.

Змінилися умови при вступі пільговиків. Інваліди 1-2 груп та діти-інваліди складають вступні іспити до ВНЗ на основі загальної середньої освіти або проходять ЗНО. У разі неучасті у ЗНО за результатами вступних іспитів мають право вступати громадяни України, звільнені зі строкової військової служби у рік вступу, військовослужбовці, які служать за контрактом (на заочну форму) та особи, які мають захворювання, що може бути перешкодою для проходження ЗНО.

"Минулорічна ситуація, коли один "пільговик" міг бути зарахований відразу у кілька ВНЗ цього року не повториться. Тепер особи, що мають право на поза конкурсний вступ, повинні відразу подавати у приймальну комісії оригінали документів. Окрім цього відтепер вузи можуть за погодженням з Міністерством, визначати кількість місць для пільговиків (але не менше 25% від обсягів держзамовлення на кожний напрям),-- підкреслив ректор.

Торкнулися зміни і випускників вузів, які подаються у магістратуру. Ще три роки назад, за словами Федора Ващука, у ЗакДУ увели для таких студентів обов'язкові іспити з української ділової мови, інформатики та іноземної мови. Тепер умова складання іспиту з української мови є узаконена Міністерством освіти і науки для всіх вузів України. Ректор також зазначив, що на сьогодні в Україні підготовано концепцію перебудови магістратури, зокрема пропонується запровадити три типи магістратури: дослідницьку, кар'єрну та професійну, а також прирівняти тривалість навчання до європейських вимог.

Розповів ректор і про якість нинішньої освіти в області. За його словами із 50 структурних підрозділів різних вузів, що діють сьогодні в області, тільки 3-4 мають підстави для існування. Зокрема це філія Славістичного університету, вузи у Хусті, Сваляві. "Закарпаття також має великі проблеми з кадровим забезпеченням. В Ужгороді працює більше професорів, ніж у цілій Словаччині. Але вони зосереджені на 6-7 спеціальностях, інші 30 спеціальностей такого рівня науковців не мають. Зокрема, по спеціальності облік та аудит, фінанси, є тільки три кандидати наук",-- каже Федір Ващук.

Ректор ЗакДУ також прокоментував інформацію про можливе об'єднання кількох найбільших вузів Закарпаття: "Можливо й буде такий процес, але поки про це не йдеться. Я б пішов іншим шляхом. 6 вузів України отримали статус науково-дослідницьких. Решті 85 університетам, які мають статус національного, їхній статус нічого не дає, крім того, що ректора обирають не на 5, а на 7 років. А якщо вуз має статус науково-дослідницького, це удвічі збільшена зарплата викладачам, можливість присвоювати звання власне в університеті. Якби зробити один Закарпатський дослідницький університет , було б добре. А механічне об'єднання ні до чого не приведе".

Ректор також зазначив, що вузи області не мають жодного наукового видання з міжнародним кодом ISSN. ЗакДУ вдалося першому отримати такий код для наукового вісника, й то через партнерський університет у Ніцці (Франція), наразі готується для отримання такого коду ще одне видання.

12 березня 2010р.

Теги: Ващук, зміни вступ, ЗакДУ

НОВИНИ: Соціо

22:00
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 1
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
» Всі новини