Сергій Федака презентував свій роман "Валет Валентина Другета" (ФОТО)

Вчора в обласному центрі Закарпаття Ужгороді відбулась презентація історико-пригодницького роману Сергія Федаки "Валет Валентина Другета".

Сергій Федака презентував свій роман "Валет Валентина Другета" (ФОТО)

Загадкове вбивство графського дворецького біля мурів Ужгородського замку і одночасна поява в Ужгороді (середньовічна назва – Унгвар) колоритного волоцюги Івана Ходини стають зав’язкою авантюрних подій, в ході яких Іван змушений розслідувати убивство, а задля цього глибоко вникати в обставини повсякденного життя городян, особливості їхніх заплутаних родинно-шлюбних взаємин, химерні  соціальні та економічні відносини всередині міста, замкового гарнізону і графського двору.

Читачам пропонується захоплююча мандрівка до Ужгорода другої половини XVII  століття, живі типажі його тодішніх мешканців. При цілком вигаданому сюжеті художня реконструкція “ужгородського міфу” опирається на багатий автентичний фольклор  та численні історичні і археологічні реалії.

"...Інвентар 1691 р. налічив в місті десять вулиць. Найбільшою була забудована з обох боків Замкова (нині Капітульна). Решта були забудовані лише з одного боку: Вовняна (Духновича), Ринкова (Корятовича), Мостова, Соляна, Циганська, Млинова, Цегольнянська, Ватна, Цвинтарна. В жодному іншому закарпатському місті тоді ще не було вулиць, і хати були розкидані хаотично, а не в один ряд...".

 

10 березня 2010р.

Теги: роман, Федака, пригодницький, Валет Валентина Другета

Коментарі

Yana 2010-06-01 / 22:26:00
Я надзвичайно рада, що відкрила для себе Сергія Федаку як письменника! Дуже цікавий роман, а жива закарпатська мова дуже гармонійно вписалась. Деякі фрази можуть стати крилатими. Але є одне але, яке не залежить, мабуть, від автора, але трошки дадало негативу - дуже багато опичаток, інколи навіть на одній сторінці по 3-4. А так, книжка дуже гарна!

KK 2010-03-15 / 00:43:00
Хотілось колись зустрітись із цим смішним дядьком у близкучому костюмі, якраз під час фершатків. А може хтось і знає де кращі фаршетки у районі, де такі фраєра збираються щоби задоволити душу і полити сухе горло??

Kergudu 2010-03-11 / 10:26:00
Федака - абсолютно феноменальна особистість. Смішний дядько у блискучому костюмі. Дуже розумний і тверезий, незважаючі на ту кількість напоїв, яку він щодня споживає. Факір закарпатської історичної літератури та журналістики. Кажуть, аби пощастило - слід потриматися за його бороду.

рампа 2010-03-11 / 09:03:00
до слова... якраз між фуршетами й пишуться твори... сергій федака вартий уваги...

Стас 2010-03-10 / 21:46:00
Федака молодець!

Таня - Слободі 2010-03-10 / 21:20:00
так, багато хто знає про прихильність пана Федаки до оковитої. Та це жодним чином не впливає на його майстерність як письменника, як журналіста, як лектора!!!




а книжку і справді буде, мабуть, важко знайти. Хоча я знаю, що на прес-конференції Федака усім журналістам роздає свої твори, як цей роман, так і "Карпатський кросворд....". питайтеся у знайомих "акул пера", хто з них був на цих презентаціях...

Слобода 2010-03-10 / 20:25:00
Ба......Федака ще й писати вмiе???В перервах мiж фуршетами?

KK 2010-03-10 / 19:08:00
Цікаво було б прочитати цю книжку, але сумніваюсь що її буде так тяжко знайти як і другу написано автором, 'Карпатський кросворд'. Тема мені дуже цікава, і не один раз думав про події цйого періоду у другому місті заснованим тими самими русинами, Чернівці...

Reader 2010-03-10 / 16:14:00

не так давно "Закарпаття.онлан" обурювалось і кричало що "репортер" у нх фото бере і підписує як свої. А тепер що скажете але вже на власну адресу?! Шановний адміне не уподібніться трепортеру...!!!



Упаси, Боже, уподібнюватися Репортеру і Кліп.ньюсу, котрі тирять чужі матеріали, але при цьому вимагають, аби підписували їхні:) Адмін

ember 2010-03-10 / 15:04:00
isto=misto

ember 2010-03-10 / 15:03:00
Duzhe tsykavo, jak nazyvae isto u svajemu romani pan poliglot?! (XVII-e stolittja, pro Uzhgorod abo Uzhhorod todi shche ne chuly, khiba shcho marsijane:))

ФОТО 2010-03-10 / 14:02:00

оригинально свой логотип на фото других сайтов ставите. Незачёт!!!:-(


Логотип ставиться автоматом. А сайт, на логотип якого наклався наш, використовуючи фото з Закарпаття онлайн взагалі обрізає наш логотип і не підписує першоджерело. Наша відповідь завжди дзеркальна. Адмін

НОВИНИ: Культура

11:02
Закарпатський обласний театр драми та комедії з Хуста привезе до Ужгорода дві прем'єри
11:34
У Мукачеві стартував фестиваль дитячих театрів "Імпреза над Латорицею" (ПРОГРАМА)
16:06
Хор "Cantus" розпочинає концертний тур "Звуки небес, голоси землі"
06:47
Алло
15:00
Сьогодні в Ужгороді стартує ІІ Всеукраїнський конкурс хорового мистецтва імені Михайла Кречка
13:52
В Ужгороді в неділю зірковий склад акторів зіграє одну з кращих комедій XXI століття
11:20
/ 4
В Ужгороді розпочався IV Всеукраїнський фестиваль камерного мистецтва "Під цвітом сакури"
21:09
/ 1
Загублені у коханні
13:56
В Ужгороді вдесяте відкрили виставку-конкурс "Світ писанки"
06:00
Загадкова вісімка
10:52
Сьогодні, у четвер, в Ужгородському скансені відкриється виставка Мирослава Ясінського "Карби"
17:49
В ужгородському скансені відкриється виставка "Світ писанки"
05:49
У квітні в Ужгороді пройде VIII Міжнародний фестиваль "Музика без кордонів"
00:16
У середу в Хусті стартує IІ Всеукраїнський театральний фестиваль "FantaziaFest"
13:31
У скансені в Львові завершують масштабну реставрацію садиби з закарпатської Іршавщини
05:50
Із безодні
22:26
"Закарпатську" "Маріупольську драму" з успіхом показали в Києві
17:55
У Хусті відбулися нагородження переможців і гала-концерт ХІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
15:41
Відвертий щоденник чи казка для європейців: як читати "Війну з тильного боку" Андрія Любки
15:09
У Хусті відбудеться нагородження переможців та гала-концерт Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
14:25
Закарпатський облмуздрамтеатр розповів про свої найближчі події
14:26
У суботу в Хусті зіграють прем’єру вистави про Августина Волошина
15:11
Як відомі українські письменники хотіли поселитися на Закарпатті
08:20
/ 1
Обережно, любов
11:16
/ 1
Автор споруд ПАДІЮНу і "Едельвейсу" представив в Ужгороді виставку акварелей
» Всі новини