15 кращих закарпатських книжок за версією Всеукраїнського рейтингу "Книжка року-2009"

Традиційно за підсумками найвідомішого українського книжкового рейтингу формується топ-список видань, причетних до Закарпаття, і які потрапили в поле зору київських експертів.

15 кращих закарпатських книжок за версією Всеукраїнського рейтингу "Книжка року-2009"

Отож "п’ятнадцятка" кращих  за підсумками 2009 року виглядає так:

1. Галина Малик. Принцеса Мішель і король Грифаїни.  Сер. "Чарівні казки, яких не було вчора". –  К.: Книжковий хмарочос – 52,58 балів (перше місце в номінації "Твори для дошкільнят і молодших школярів);

2. Микола Неврлий. Минуле й сучасне. Збірник слов‘янознавчих праць. – К.: Смолоскип – 51,88 балів (друге місце в номінації "Літературознавство);

3. Галина Малик. Мандри і подвиги хитромудрого переможця дванадцятиголового змія лицаря Горчика, його банконосця Третього Зайвого та красуні  Каролі. – Л.: Аверс – 51,41 бали (друге місце в номінації "Твори для дошкільнят і молодших школярів");

4. Галина Малик. Незвичайна книжка. – Ужгород: Карпати – 37,25 балів (третя місце в номінації "Твори для дошкільнят і молодших школярів");

5. Володимир Фединишинець. Із котом і без кота. – Ужгород: Видавництво Олександри Гаркуші – 24,75 балів (восьме місце в номінації "Твори для дошкільнят і молодших школярів");

6. Галина Малик. Третя подорож Алі. – Вінниця: Теза – 18,08 балів (десяте місце в номінації "Твори для середніх і старших школярів");

7. Олександр Гаврош. Точка перетину. Сер. "De profundis". – К.: Грані-Т – 16,41 бала (дванадцяте місце в номінації "Українська гуманітаристика");

8. Василь Ґабор. Книга екзотичних снів та реальних подій. Сер. "Приватна колекція". – Л.: Піраміда – 11,26 балів (сімнадцяте місце в номінації "Сучасна українська проза");

9. Андрій Любка. Тероризм. Навчальний посібник: вибрані поезії. – Л.: Піраміда – 10,05 бали (чотирнадцяте місце в номінації "Сучасна поезія");

10. Володимир Микита.  Альбом. Сер. "Палітра Закарпаття". – Ужгород: Видавництво Олександри Гаркуші – 3,05 бали (тридцяте місце в номінації "Мистецтво");

11. Олександр Гаврош. Коньяк з дощем. Сер. "Зона Овідія". – К.: Факт  – 2,63 бали (тридцяте місце в номінації "Сучасна поезія");

12. Василь Кухта. Patria. Сер. "Зона Овідія". – К.: Факт – 2,1 бали (тридцять третє місце в номінації "Сучасна поезія");

13. Михайло Рошко. Потойбічна суперниця. Сер. "ПК (Популярні Книжки)". – К.: Нора-Друк – 2,05 бали (тридцять п’яте місце в номінації "Жанрова література");

14. Антон Ковач. Живопис: Між ілюзією і реальністю. – Ужгород: Видавництво Олександри Гаркуші – 0,42 бали (тридцять шосте місце в номінації "Мистецтво");

15. Закарпатська область. Стислий путівник. Сер. "Кишеньковий гід". – Х.: Біблекс – 0,38 бали (тридцять перше місце в номінації "Краєзнавча і туристична література"). 

Із цьогорічного рейтингу можемо зробити кілька висновків. Галина Малик, яка у 2009 році видалася у Києві, Львові, Вінниці і Ужгороді, стала персоною №1 в українській дитячій літературі, завоювавши усі три призові місця в номінації "Твори для дошкільнят та молодших школярів". 

Проте, окрім дитячої літератури, успіхи закарпатців у цьогорічному рейтингу спорадичні. Чимало книжок так і не потрапило на очі київським експертам. Наприклад, роман Сергія Федаки "Карпатський кросворд".

Показовим є успіх невеликого ужгородського видавництва Олександри Гаркуші, чиї три книжки були відзначені експертами і увійшли у п’ятнадцятку кращих, конкуруючи з відомими київськими та львівськими видавництвами, які друкують закарпатських авторів.

 

Оксана,Чужа, "Буквоїд"
02 березня 2010р.

Теги: книжка, рейтинг, видання

Коментарі

2010-03-08 / 17:07:00
Букварь для ромских детей "Страна ромов на просторах Украины. Первые шаги к азбуке" издали в Закарпатской области.

2010-03-06 / 11:38:00

Премія Штефана Чепи ім. А.Духновича в області русинської літератури.

05.03.2010 (14:58)





Телефон для консультацій : ****************

местный 2010-03-05 / 11:15:00
Адмін ( 05.03.2010 01:10 ) - ок, признаю что слегка ступил: "щомісяче придбання патенту на право її здійснення" - это конечно, овчинка выделки не стоит... но хотя бы ссылку на инет-ресурс книжного магазина (есть же у Вас партнеры) или аффтара можно было б давать...

насчет рекламы - админ не даст соврать, являюсь читателем этого сайта достаточно давно и только после того, как написали жалобы о "засилье" рекламы я вообще обратил внимание, что она есть на этом сайте. и дело тут не только в моей невнимательности, а в том, что она действительно не напрягает, в отличие от многих-многих-многих других ресурсов...

черемош 2010-03-05 / 09:23:00
буковинець генадій москаль зробив багато добрих справ щодо вшанування славних сторінок карпатської україни... цікаво, чим можуть похвалитися корінні закарпатські чинуші на кшталт ратушняка, балоги, климпуша...

197 2010-03-05 / 09:04:00
Книжки Малик і Гавроша є в книгарнях Києва.



"До волі" можна замовити в Ярослава Галаса, журналіста "Фактів" і "Дзеркала тижня". Він опікувався їхнім виходом як помічник Геннадія Москаля, який проспонсорував вихід цього унікального видання.

Адмін 2010-03-05 / 01:10:00

Шановні, кожному своє: наш ресурс займається інформацією, а не книгорозповсюдженням. І подаючи інформацію про вихід тієї чи іншої книжки, ми не завжди маємо доступ до її автора чи видавця. Зрештою, торгівля книжками, це окремий вид підприємницької діяльності, котрий потребує щомісячного придбання патенту на право її здійснення. Продавши кілька книжок, потративши на це купу часу і грошей, ми, зрештою, опинимося в очевидних збитках. Це не наш шлях, а тому нашій редакції краще зосередити свої зусилля на виготовленні більш якісного інформаційного продукту. І вам, і нам на радість.



Чим, власне, ми зараз і займаємося.

KK 2010-03-04 / 17:36:00
Так, є очевидно сайти по інтернеті де можна купити книжок на українських темах. Але багато з книжок що тут на цйому сайті являється не можна знайти по інтернеті. Далі, як я згадував в низу, книжку 'Карпатськжна Кросворд' навіть не можна знайти у книгарнях у Києві! Тільки сьогодні на цйому сайті рекламують нову книжку про гуцульщину 'До Волі'. Ану попробуйте десь цю книжку знайти...скорше створите нову гуцульску республіку, чим знайдети цю книгу!

местный 2010-03-04 / 12:53:00
в очередной уже раз соглашусь с КК - ну правда, продажа тех же книжек через интернет т.е. Ваш сайт - и людям польза и Вам прибыль. сделать проще простого... и опять-таки как бы ненавязчиво. статья о книге и потом - хош купить - клякни по ссылке и т.п. :)

orange 2010-03-04 / 00:07:00
Я якийсь час тут не був. Сайт став кращим, інформативнішим. Особисто мені реклама не заважає.



закарпатським письменникам бажаю удачі. Побільше книжок, задоволення від них і грошей.

Мдаа 2010-03-03 / 23:01:00

дивуюсь я з вас люди здаэться не дурні а не те говорите..дійсно цей сайт вже не той що раніше був.....не далеко й до сайту слободянюка


Так ви згодні фінансувати Закарпаття онлайн з власної кишені, чи ні? :) Адмін