Віталій Симочко, біофак УжНУ: "Освіта, отримана на нашій кафедрі, згодом дасть можливість гарно реалізувати себе у житті…"

Чимало випускників закарпатських шкіл нині у роздумах: куди піти вчитися? Як при цьому не помилитися й вибрати професію, яка не лише у подальшому житті годуватиме, але й приноситиме радість? З цими та іншими питаннями "Закарпатська правда" звернулася до завідувача кафедрою "Плодоовочівництво та виноградарство" біологічного факультету Ужгородського національного університету Віталія Симочка.

Віталій Симочко, біофак УжНУ: "Освіта, отримана на нашій кафедрі, згодом дасть можливість гарно реалізувати себе у житті…"

Чимало випускників закарпатських шкіл нині у роздумах: куди піти вчитися? Як при цьому не помилитися й вибрати професію, яка не лише у подальшому житті годуватиме, але й приноситиме радість? З цими та іншими питаннями "Закарпатська правда" звернулася до завідувача кафедрою "Плодоовочівництво та виноградарство" Біологічного факультету Ужгородського національного університету Віталія Симочка.

Розкажіть, будь-ласка, про кафедру "Плодоовочівництва та виноградарства".


Наша кафедра - наймолодша на біологічному факультеті Ужгородського національного університету. Заснована вона була в 1993 році і нині працює за найвищим – четвертим, рівнем акредитації. Спеціалізується на підготовці фахівців для сільського господарства. Зокрема, випускаємо бакалаврів за напрямком "Агрономія" та спеціалістів-магістрів за спеціальністю "Плодоовочівництво та виноградарство".

Чим може бути цікавою кафедра для випускників шкіл?


Перш за все, можливістю опанувати сучасні наукові розробки та технології вирощування різноманітних сільськогосподарських культур, що застосовуються нині на найкращих фермерських господарствах світу. Україна - аграрна держава, яку здавна вважають житницею Європи. Не секрет, що у багатьох людей з радянських часів склався стереотип, що агроном – це фахівець, який обов’язково ходить у гумових чоботах, по коліна в болоті та цілий день не розгинає спину. Нинішні реалії – дещо інші. Ми готуємо фахівців, які керують сільськогосподарськими процесами, впроваджують різні технологічні новації та розробляють стратегії розвитку господарств. Таких фахівців нині в країні бракує. Тому, переконаний - для багатьох закарпатських юнаків та дівчат освіта, отримана на нашій кафедрі, згодом дасть можливість гарно реалізувати себе у житті. Адже попит на сільськогосподарську продукцію у світі невпинно зростає. Відповідно, збільшуються й прибутки фермерів, виноградарів, виноробів і т.д.

Закарпаття межує з 4 державами. Мабуть, спеціалізація "Захист і карантин рослин" на вашій кафедрі є особливо популярною серед студентів?

Справді, на заочному відділенні у нас є така спеціалізація в межах спеціальності "Плодоовочівництво і виноградарство", де студенти мають можливість прослухати основні спецкурси даної галузі. Фахівці з захисту рослин працюють у прикордонних карантинних інспекціях Закарпатської області.

Чи відповідає сучасним вимогам викладацький склад вашої кафедри?


Звичайно. 90 відсотків викладачів кафедри "Плодоовочівництво та виноградарство" - люди з вченими званнями та різними науковими ступенями. Зокрема, лекції студентам читають професор, доктор сільськогосподарських наук, 5 кандидатів наук, доценти, тощо. Відзначу, що всі ці люди – професіонали. Вони роками вивчають сортовий склад тих чи інших сільськогосподарських культур, стимулятори росту, опікуються захистом рослин і т.д. Крім того, чимало наших викладачів мають досвід роботи на промислових підприємствах, займаються науковою діяльністю, регулярно беруть участь у різних міжнародних семінарах та конференціях, де мають можливість обмінюватися досвідом з кращими європейськими фахівцями. Тому такі предмети як "Сучасні технології овочівництва", "Сучасні технології плодівництва" та "Сучасні технології виноградарства" - є по-справжньому насиченими та інформативними для студентів.

Для якісного навчання потрібна гарна матеріально-технічна база. Чи створені відповідні умови на вашій кафедрі?

Так. Відповідна матеріально-технічна база у нашої кафедри є. Проте, ми постійно працюємо над її покращенням. При нашій кафедрі діє сучасна лабораторія, де проводяться різні наукові дослідження. Також маємо велику кількість договорів з фермерськими господарствами, промисловими підприємствами, науково-дослідними інститутами про співпрацю. Це дає можливість студентам застосовувати отримані теоретичні знання на практиці. Частину наукових доробок нашої кафедри вже зараз купують підприємці. Ці кошти також йдуть на покращення матеріально-технічної бази. Зокрема, на базі ботанічного саду закладено невеликий виноградник, фруктовий сад та ділянки овочевих культур.

Закарпаття асоціюється із виноградарством та виноробством. Ваша кафедра чи не єдина в області, де готують фахівців для цих галузей…

Дійсно, виноградарство та вирощування ранніх овочевих культур - найбільш перспективні ділянки сільського господарства нашого краю. І ми намагаємося приділити максимальну увагу підготовці відповідних фахівців. Зазначу, що на відміну від аграрних вузів з інших областей, отримані теоретичні знання наші студенти можуть безпосередньо застосувати на практиці. Наведу приклад. Наша кафедра заключила договір із "Спілкою приватних виноградарів та виноробів Закарпаття". Студенти тепер можуть безпосередньо у приватних господарствах проводити наукові дослідження, запроваджувати новітні технології та отримувати чимало корисної інформації від провідних виноробів краю. Крім того, для студентів спеціальності "Плодоовочівництво та виноградарство" існує унікальна можливість проходити виробничу практику у Великобританії.

Наближається вступна кампанія до вузів. Скільки студентів та на яких умовах може прийняти ваша кафедра?

На нашій кафедрі проводиться навчання студентів як на денному, так і на заочному відділенні. Вступ -- на конкурсній основі. Зауважу, що маємо держзамовлення: 15 місць на денну форму навчання та 10 – на заочну. Ці студенти навчатимуться безкоштовно. Для вступу необхідно надати сертифікат із зовнішнього тестування з біології та української мови. Абітурієнти, які не пройдуть за конкурсом на держзамовлення, можуть бути зараховані на контрактній основі. Детальнішу інформацію можна отримати за телефоном (03122) 3-24-82 або завітавши до нас на кафедру "Плодоовочівництво та виноградарство" за адресою м. Ужгород, вул.. Волошина, 32.

Розмовляв Віталій Мещеряков,
23 червня 2009р.

Теги: Ужгород, УжНУ, плодоовочівництво, виноградарство, захист, карантин, рослини, біологічний факультет

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
/ 1
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 7
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 5
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 23
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 30
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 4
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади
» Всі новини