Закарпаття: Злочинні схеми квартирних "кидал", або Як не потрапити у шахрайські тенета

З початку 2006 року у нашому краї намітилося значне зростання кількості шахрайств з нерухомістю: квартирами, будинками, земельними ділянками і т.д. Зловмисники підшукують людей похилого віку, неповнолітніх, одиноких інвалідів, осіб, котрі ведуть антисоціальний спосіб життя, громадян з психічними вадами або ж простаків, котрі піддаються психологічній обробці Під час здійснення квартирних афер використовуються підроблені документи, маскування та різні вигадані історії.

Закарпаття: Злочинні схеми квартирних "кидал", або Як не потрапити у шахрайські тенетаЯкимось чином шахраї легко входять у довіру до своїх жертв. Для того, щоб "приспати" пильність "клієнта", вони задіюють цілу мережу працівників: банківських установ, кредитних спілок, нотаріальних контор, ріелторів. Нерідко у злочинних схемах фігурують і директори гуртожиків, котрі за окрему винагороду сприяють шахраям у їх злочинній діяльності. Бувають навіть ви-падки, коли в махінаціях з нерухомістю беруть участь й представники органів місцевого самоврядування.

Приходить, скажімо, до Михайла Н. такий собі Григорій С., котрий проживає в іншій області, і вже з порога пропонує: довідався, мовляв, в агентстві нерухомості про те, що продаєте своє помешкання. Маю намір купити вашу квартиру, дам вам добру ціну. Однак є одна заковика: наразі грошей не маю, хочу взяти їх у кредит в одному з банків.Та дпя цього треба б у заставу дати вашу квартиру.

Мовляв, можете не боятися, нічого тут страшного немає. Ми все офіційно оформимо через нотаріуса, домовимося з банком. Тільки-но надійдуть гроші, їх одразу ж перерахують вам, а з банківською установою я потім сам усе владнаю. Після рожевих обіцянок Григорія (ціна ж за квартиру вельми пристойна) господар дає згоду. Далі "покупець" організовує візит банківського експерта, котрий дає оцінку квартирі, котру незабаром надають цій установі під заставу. Але... згодом, отримавши від банку необхідні кошти, т.зв. покупець і не думає віддавати їх власнику помешкання. Через якийсь час у господаря виникають з банком серйозні проблеми, не кажучи вже проте, що обіцяних грошей йому не бачити.

Якщо ж "покупець" з іншого регіону, то після отримання грошей збанку він, як правило, зникає. Подібну комбінацію спритники можуть провести і через підставну особу, котра після отримання певної суми також зникає з поля зору. І обдурений "продавець" залишається без помешкання та з офіційно оформленими документами на руках. Навіть у випадку звернення в суд малувато шансів, що житло повернеться.

До слова, в обласному центрі мав місце випадок, коли продавець, прочитавши профілактичну публікацію у "Відомостях міліції", запідозрив, шр його можуть "кинути" з квартирою. Занадто знайомою була розписана схема "кидалова". Заручившись підмогою досвідчених юристів, він уник афери і продав квартиру нормально.
Другий метод незаконного заволо-діння квартирою може бути здійснений під приводом обміну. Уважно вивчивши свою майбутню жертву, крутій робить візит з вигідною пропозицією — обміняти будинок на квартиру з досить вигідною доплатою.

Продавець помешкання навіть не здогадується, що зловмисник кілька днів тому продав свій будинок іншій особі, котра повинна вселитися через кілька місяців. Оформивши через "потрібного" нотаріуса документи, покупець пропонує не тягнути кота за хвіст, а одразу переселятися у дім. За короткий відтинок часу шахрай швидко продає квартиру вже. іншому покупцеві й зникає у невідомому напрямку. Можна лише уявити собі подив щасливого власника недавно придбаного будинку, коли за місяць-другий до нього з'являється людина з... цілком законними документами на будинок; котрі оформлені дещо раніше. А знайти справжнього винуватця цієї кримінальної плутанини ближчим часом неможливо.
Існує ще одна схема незаконного заволодіння майном. Зловмисники намагаються знайти людей, котрі зловживають спиртним (бажано одиноких).Таких значно легше обкрутити.

Намітивши жертву, комбінатори зазвичай "випадково" знайомляться з ними у розважальному закладі, після кількох чарок стають вже добрими "друзями". Звісно, аферист не забуває щедро пригощати свого новоспеченого знайомого, Відтакуході задушевної розмови спритник пропонує "побратимові" купити його помешкання. Щоб викликати довіру до себе, аферист дає завдаток, при цьому не забувши забрати у заставу паспорт. До слова, такий варіант спрацьовує у шахраїв безвідмовно. Далі вже без відома власника житла зловмисник оформляє всі необхідні документи на себе. А одного дня любителя "зеленого змія" ставлять до відома, що у його помешкання вже інший хазяїн, а колишній господар просто опиняється на вулиці...

Крім вищезгаданих, можуть існувати ще кілька злочинних схем видурювання житла. Тому під час відповідних операцій з нерухомістю досвідчені фахівці радять громадянам поводитися з подібними типами вельми обережно: документально завіряти договір купівлі-продажу майна, виплачувати гроші лише після укладення цього договору; під час зустрічей з агентами, ріелторами ретельно перевіряти документи; не купуватися на отримані завдатки. Часто завдаток може бути всією сумою, яку вам заплатив "кидало" за продане житло.

Варто порадитися з досвідченим юристом, який добре розбирається у цьому питанні; не давати попередньої згоди на пропозиції без відповідної консультації з юристом; під час здійснення юридичних операцій з нерухомістю рекомендуємо запросити досвідчених фахівців та юристів. За найменшої підозри щодо квартирного шахрайства слід звернутися в органи внутрішніх справ.

Телефонуйте за номерами 61-45-70, 695-722 або ж 02.
Іван ЛАДЖУН, "Відомості міліції"
04 грудня 2006р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

18:35
У Полянській громаді безпідставно віднесли до земель сільськогосподарського призначення 92 га земель лісового фонду. Справа в суді
17:56
/ 1
У Великому Бичкові патрульний поліцейський на бусі смертельно травмував велосипедиста
17:25
/ 1
За службову недбалість під час ремонту лікарні в Перечині інженеру з технагляду повідомили про підозру
16:55
Ужгородець, який до смерті побив співмешканця матері, з яким пиячив, перебуватиме під вартою без права на заставу
19:01
/ 1
За сприяння поліції Закарпаття вилучено ввезеного з ЄС кокаїну на $250 тисяч
22:07
На Тячівщині затримали прикордонника за сприяння контрабанді сигарет
11:25
/ 2
"Схеми" детально розповіли про апартаменти родини очільника Антимонопольного комітету Кириленка в преміальному ЖК Residents Park в Ужгороді
22:31
Біля Мукачева "безправний" і п'яний водій тікав від патрульних та наїхав на поліцейське авто
18:11
У горах на Рахівщині виявили трьох виснажених втікачів до Румунії з Житомирщини
12:55
/ 1
У Міжгір'ї "на гарячому" затримали двох наркоторговців
12:47
/ 1
Свалявчанка на Lexus-і смертельно травмувала пенсіонера, що переходив вулицю
16:20
/ 2
У Виноградові посеред дня 33-річний раніше судимий чоловік поранив з "травмата" 28-річного містянина
10:46
/ 1
На Закарпатті по відео свідка водійку "Тесли" оштрафували за порушення на "зебрі"
21:54
/ 2
У Мукачеві 19-річна донька вбила ножем у шию свого 52-річного батька
21:13
На Закарпатті біля кордону з Румунією затримали двох псевдоволонтерів-"ухилянтів" та їх провідника
18:31
/ 2
Мукачівцеві, який готував до збуту 250 доз наркотиків, суд призначив домашній арешт
20:39
"Мерседес Спрінтер" неподалік села Карпати на Мукачівщині "перекинув" п'яний водій попутної "Шкоди Октавія"
20:19
/ 1
У Горонді на Мукачівщині 20-річний молодик сокирою вбив свого 24-річного односельця
18:19
/ 1
Підприємство з Дніпропетровщини через суд змусили відшкодувати 560 тис. грн завищеної ціни газу для опалення закладів освіти Мукачівщини
11:36
/ 3
Справу депутатів з Хуста і підрядника, які вкрали на ремонті опалення шкіл в Ужгороді 6,4 млн грн, передано до суду
10:55
В Ужгороді затримали організатора переправлення "ухилянтів" через кордон
17:20
У Мукачеві затримали жінку, яка намагалась вкрасти техніку в магазині
13:55
На Закарпатті судитимуть власника мережі магазинів за незаконний обіг електронних сигарет
22:49
/ 2
В Іршаві чоловіка затримали на продажі гранат
21:45
У Мукачеві рекордно п'яного "безправного" водія, що наїхав на клумбу, оштрафували на 50 тис. грн
» Всі новини