Футбол. Перша ліга. "Фенікс-Іллічівець" - "Закарпаття" 1:2 (РОЗШИРЕНО)

Виїзна перемога над "Феніксом-Іллічівцем" з рахунком 2:1 поставила крапку у питанні про переможця нинішньої першості.

"Закарпаття" їхало у гості до "Фенікса-Іллічовця" вже у ранзі дострокового володаря путівки до прем'єр-ліги. Однак те, що цей титул ніяк не вплинув на переможну ходу ужгородської команди, довів ще домашній поєдинок "Закарпаття" проти ПФК "Севастополь", в якому підопічні виконуючого обов'язки наставника Михайла Іваниці упевнено перемогли (2:0).

Втім, для "Фенікса-Іллічовця" поєдинок проти ужгородців був останнім у сезоні на власному полі. Тому і провести зустріч кримчани бажали гідно, незважаючи на рівень суперника.

Гарний момент господарі втратили на початку матчу. На четвертій хвилині після розіграшу кутового небезпечного удару завдав Даценко, який гостро пробив, але вище воріт.

Футбол. Перша ліга. "Фенікс-Іллічівець" - "Закарпаття" 1:2

Загалом у першому таймі віддати комусь перевагу було складно. Гра носила бойовий характер. Тобто боротьби за м'яч та ініціативу вистачало, а от гострих моментів було мало. У кримчан був помітний Аврамчіков, у гостей намагалися створювати небезпеку Чарльз Невуче і досвідчений Валентин Платонов.

Коли ж здалося, що головні події матчу відбудуться після перерви, м'яч опинився у сітці воріт. Після навісу неприкритим у воротарському майданчику залишився Микуляк, який вивів "Закарпаття" в лідери матчу.

По перерві тренерський штаб кримчан вкинув у бій відразу чотирьох свіжих гравців. Однак активності господарям це не додало. Захисники "Закарпаття" на чолі с досвідченним Олександром Чижевським оперативно гасили всі потенційні пожежи поблизу свого штрафного майданчика. І все ж на 83-й хвилині вони були безсили проти гарматного постріла Платона Свірідова з-за меж штрафного майданчика: м'яч від хрестовини полетів точно у дальній кут. А на 86-й хвилині "феніксівці" ледь не повели у рахунку, але небезпечний простріл уздовж воріт ніхто не змік замкнути.

Те, що не вдалося господарям, за лічені хвилини до фінального свистка зробили ужгородці. Після чергового навісу у штрафний майданчик господарів найспритнішим виявився Давидов, який відправ м'яч у сітку воріт "Фенікса-Іллічовця", що й принесло "Закарпаттю" перемогу з рахунком - 2:1, а разом із нею остаточно закріпило за ужгородцями перше місце у підсумковій таблиці першості.

"Фенікс-Іллічовець" (Калініно) - "Закарпаття" (Ужгород) - 1:2
8 червня 2009. Калініно. Стадіон "Юність". Шевченко, Михайлюк, Малка, Луценко, Бобух, Даценко (Антонюк, 46), Корольков, Свірідов (Антипов, 90), Блудов (Савченко, 46), Попов (Гостєв, 46), Аврамчіков (Ярмоленко, 46).
Головний тренер: Іван Марущак.
"Закарпаття": Надь, Чижевський, Шендрік, Ярош (Шопін, 67), Браїла, Микуляк (Прокопченко, 75), Платонов, Ільчишин, Степанков (Вайда, 55), Давидов (Деркач, 90+3), Невуче.
В. о. головного тренера: Михайло Іваниця.
Голи: Свірідов, 83; Микуляк, 45, Давидов, 90.
Попередження: Аврамчіков, 41; Платонов, 43, Вайда, 61.
Арбітр: Андрій Грисьо (Львів).