Все більше українців пишаються своїм громадянством

Такого висновку дійшли експерти Київського інституту проблем управління імені Горшеніна, який сьогодні підбивав підсумки річної програми соціологічних досліджень 2008 року "Проект країни". Відповідно до даних, переданих УНІАН, для 88% респондентів Батьківщиною з великої літери є держава Україна.

Все більше українців пишаються своїм громадянством

Експерти Інституту Горшеніна зазначають, що, незважаючи на фінансово-економічну та політичну кризу, більшість українців пишаються тим, що вони є громадянами України. Так, порівняно з 2006 роком, кількість українців, які пишаються своїм громадянством, зросла на 16,3% (з 52,2% до 68,5% у поточному році). Найпривабливішими регіонами для проживання в Україні є Київ, Крим, Закарпаття і Південь (Одеська, Миколаївська, Херсонська області).

58% населення України віддає перевагу унітарній державі, в той час як 22% хотіло б, аби в країні був федеративний устрій. Характерно, звертають увагу експерти, що найбільша кількість прихильників федеративного устрою проживає не лише на Донбасі, де таких 51% опитаних, і в Криму (33%), але й в Галичині, де за федеративний устрій виступає 31% респондентів. На думку фахівців інституту, більшість громадян підтримують унітарний устрій держави, тому що побоюються розпаду України, а також у зв’язку з нездатністю місцевої влади виконувати свої функції.

"Недовіра суспільства до влади та відсутність партійної культури є визначальними чинниками прихильного ставлення населення до мажоритарної системи виборів", - роблять висновок експерти на основі проведених досліджень.

Також вони зазначають, що респонденти не бачать сьогодні в Україні умов для розвитку науки, техніки, сучасних технологій, а також туризму, курортної сфери, оскільки в цих сферах немає прогресу, а громадська свідомість є досить консервативною. Люди традиційно орієнтовані на розвиток промисловості та сільського господарства.

У повідомленні нагадується, що впродовж 2008 року Київський Інститут проблем управління імені Горшеніна досліджував, якою бачать українці власну державу, і якою хотіли б її бачити, чого чекають від своєї країни, на що і на кого сподіваються, як планують своє майбутнє. Дослідження проводились методом індивідуальних інтерв’ю (face to face) та телефонних опитувань (CATI), і здійснювались в усіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі.

Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення"
18 березня 2009р.

Теги: Україна, громадянство

Коментарі

ember 2009-03-18 / 21:31:00
Orange, Sorry, Mestnyj, gde ty?!

*** 2009-03-18 / 19:15:00
Упс

А що це за пята колона на сайті розташувалася?

Нафуй-нафуй!

DALY 2009-03-18 / 16:05:00
А статью надо было бы назвать так: все больше украинцев хотели бы гордиться, да нечем!

Гражданин 2009-03-18 / 16:00:00
Да уж статейка интересная, и еще больше интересует кого они опрашивали???


На картинке были студенты, покажите хоть одного из них кто доволен своим положением... Все Мы жители страны не гордимся тем что мы здесь живем, а у них есть данные которые этому протеворечят!!! Да верхушку снимать пора!!!

DALY 2009-03-18 / 15:57:00
Хахол. Мой оптимизм тоже на исходе. Нас все имеют, кому не лень, а мы верим. Но жить-то надо.Хочется хоть кому-то поверить. Вот только не знаю кому.

хахол 2009-03-18 / 15:43:00
DALY:Я вижу ты оптимист,но у меня чесно говоря уже ни каких надежд на (как ты говориш строить) не осталось.С кем строить???Народ дурят дурят а они верят верят,так и сейчас будет перед выборами это 1,5 года коту под хвост,а многие в стране хотят все на халяву!!!!

ЗАЛУПЕЙКИН 2009-03-18 / 15:32:00
Все чморикам большой привет!

ЗАЛУПЕЙКИН 2009-03-18 / 15:32:00
Все чморикам большой привет!

шарік 2009-03-18 / 15:32:00
кію Бидло-це такі як ти на біле кажуть чорне а на чорне біле.ХА ХА

DALY 2009-03-18 / 15:30:00
Кий. В том что ты украинец твоей заслуги нет. Так уж получилось. А вот гордится такой страной не вижу причины. Действительно, не ту страну назвали Гондурасрм. Хотя простой народ в этом не виноват. Так что, вместо того что бы гордиться, порядок наводить надо. Гнать Ющенко и ему подобных в шею. И начинать заново возраждать страну, промышленность и сельское хозяйсто, а не фашизм и национализм. Вот тогда может и будет чем гордиться.

Светлана 2009-03-18 / 15:29:00
Заказной материал!да такой дешевый!... Только людей позлить еще сильнее!

Люди нее читайте такую глупость, а если читаетете, то пишите коментарии автору. Пусть ему "глаза колит". Чего вы друг друга хаете? Разве не видно, что это специально подогревают общество?

Наживка! К выборам готовятся. Еще больше будут дразнить народ!

Vlad-2 2009-03-18 / 15:26:00
На жаль. все більш українців прагнуть до отримання іншого громадянства у країнах де вони працують та можуть працювати за гідною платнею. Це з практиці: є брехня, є велика брехня, а ще є статистика (соціологія - прислужниця влади). Люди, будьте розумними та пильними!!!

serj 2009-03-18 / 15:26:00
Bred civoy kobulu,ect ewe takoy fakt,chto millionu eto grajdanctvo i ne procili.Pyct Uwenko yrod im puwaetca,avoc da i vcpuxnet

DALY 2009-03-18 / 15:24:00
Украинцу. По тебе дурдом плачет!

кий 2009-03-18 / 15:24:00
Бидло - це той хто живе в Україні і себе українцем не вважеє.

русич 2009-03-18 / 15:23:00
Фуфло, а не опрос. В частности, 33% крымчан за федерацию - самое явное фуфло. Таких там больше 90% на самом деле. Против Федерации могут быть только очень глупые люди, не понимающие опасности проблем, которые могла бы решить федерализация. И киевляне, которые халявно пользуются статусом города-финансового распределителя. Нормальные люди конечно же понимают региональные различия на Украине и ничего не имеют против гос. устройства Германии, США...

DALY 2009-03-18 / 15:20:00
Було б чим пишатися. Весь світ сміється, а ми пишаємося. Не смешите мои тапочки. Какой дурак написал эту статью? Напишите еще, что мы гордимся нашим президентом, и я упаду со стула. Ха-ха три раза!!!

neron 2009-03-18 / 15:20:00
Действительно, результаты "опроса" лживы, как лжива вся памаранчевая власть и идеология - от начала до конца. По данным других опросов, 2/3 жителей с радостью сменили бы место жительства с нашей украины-гондураса, на шо нибудь более достойное.

Гость 2009-03-18 / 15:19:00
Господи,какой бред!

дед 2009-03-18 / 15:19:00
Чем гордиться,тем что в стране бардак,что народ нищий а правительство помаранчевое беспридельничает и богатеет за щет обнищания украинского народа?

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
/ 1
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 6
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 5
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 21
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 30
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади