На Верецькому перевалі невідомі пошкодили пам'ятник на честь віднайдення угорцями батьківщини (ФОТО)

Кілька днів тому вночі невідомі пошкодили пам'ятник на честь віднайдення угорцями батьківщини, урочисто відкритий на Верецькому перевалі у липні минулого року.

На Верецькому перевалі пошкоджено пам'ятник на честь віднайдення угорцями батьківщини
На Верецькому перевалі пошкоджено пам'ятник на честь віднайдення угорцями батьківщини

Частково демонтовано на кутах два нижні блоки монументу, викладеного з каменю-плитняку, пошкоджено зроблені з чорного граніту табличку і куб-"вівтар" всередині. Сам пам'ятник облито червоною фарбою і розмальовано надписами, виконаними синім та жовтим кольорами. Серед них - "Будапешт - покайся за Карпатську Україну", "1939. III.15". Також серед "графіті" - герб України та фашистська свастика.

На Верецькому перевалі невідомі  пошкодили пам'ятник  на честь віднайдення угорцями батьківщини

На Верецькому перевалі невідомі  пошкодили пам'ятник  на честь віднайдення угорцями батьківщини

Як стверджують джерела в міліції, наразі не вдалося точно визначити, хто саме і коли точно скоїв зазначені дії, оскільки всі сліди було поховано під великим шаром снігу, що випав ще до виявлення факту наруги над монументом.

В будь-якому разі не важко зрозуміти, що його зумисне "приурочено" до святкування 70-ї річниці проголошення Карпатської України, а також, можливо, відвідин Закарпаття президентом Віктором Ющенком, котрий свого часу підтримав угорську ініціативу по спорудженню зазначеного монументу.

МЗС Угорщини вчора висловило ноту протесту з приводу пошкодження на Верецькому перевалі пам'ятника на честь віднайдення угорцями батьківщини.

Як відомо, більшість українських організацій Закарпаття ще на етапі обговорення самої ідеї спорудження монументу на Верецькому перевалі висловили свою незгоду з такою ініціативою, наголошуючи на її провокативній суті. А тому і нині зазначений пам'ятник продовжує залишатися постійним елементом напруги. При цьому є очевидним, що експлуатувати цю напругу можуть у вигідний для себе спосіб не тільки представники українських організацій правого спектру, але й, з метою ескалації напруги в угорсько-українських стосунках, наприклад - окремі представники чи й спецслужби сусідніх з Україною держав, зацікавлені в перспективі у ревізії державних кордонів і відриві Закарпаття від України.

11 березня 2009р.

Теги: Верецький перевал, угорці, віднайдення батьківщини, Карпатська Україна, пам'ятник

Коментарі

АНЦЯ 2009-03-25 / 11:50:00
Подкарпатець. А ищи ліпше, зібрати сих найманих писак, запаковати у тилятникы и увести за л1н1ю Арпада, най там гавкавуть.

местный 2009-03-19 / 13:21:00
пудкарпатец, ну вот видишь, тебе уже и Тягнибок не страшен – а то пугали вы друг друга всякими страшилками:)



нет, ембер, не понимаю, потому что слово «понимать» по-немецки пишется по-другому :)



ой, цыгане, ну с вами оборжёшься :-D



pudkarpatec 2009-03-19 / 13:11:00
местный> Tagnibok po szravnyenyii sz toboj tolyko plohaja kitajszkaja poddelka ... Ne govorja o nepereversimom jumore :)

ember 2009-03-19 / 12:57:00


вот перенесем монумент

A khren ty, mestnyj, perenesjosh. Ty ne Taras Buljba. Ty jevo ne porodil, ne stroil. To shto ty postroish, to ty i povezjosh kuda ugodno!!!!!!!!! Verstehn?

местный 2009-03-19 / 12:55:00
Ну поплачь-поплачь. Над осколками монумента. Я мадьяронов точно утешать не буду.

pudkarpatec 2009-03-19 / 12:51:00
местный: ... umoljaju tebja, moj brat szlavjanyin, hoty kuszok tvoej dusi szebe osztavj, ne otdaj vot veszj mne :))))

Ja ne mogu moih szljoz vozderzsivaty ...


pudkarpatec 2009-03-19 / 12:45:00
местный: proszyto ot tvoej scsedroszti ne mogu vozyderzsivaty szvoi emociii :))))



местный 2009-03-19 / 12:41:00
во-во, об этом всякая погань мадьяро-мадьяронская тока и мечтает

pudkarpatec 2009-03-19 / 12:39:00
местный: вот перенесем монумент в Венгрию ...

Mozse krascse kordon do peravalu taj i ne treba cej pamjatnyk perenoszytu :)))

местный 2009-03-19 / 12:14:00
вот перенесем монумент в Венгрию и это будет Днём начала толерантности :)

pudkarpatec 2009-03-19 / 10:21:00
НО этот памятник неуместен на перевале


Haraso, ja primu tvoju poziciju. Ne vsze my dolzsny odinakovo dumaty,

my zse ne odinakovye, vyroszli v raznoj kulyturnoj szrede.



Nu eszli etot pamjatnyik uzse tam sztoit, togda -

это никому на хрен не надо, чтобы кто-то ломал или обливал краской памятники.

- eszli vot do etogo minimuma tolerantnoszti priderzsivajesszja, togda vot ne bylo beszmyszlenno veszti sz taboj diszkussziju.



местный 2009-03-19 / 10:04:00
мля, пудкарпатец, тебе русским языком говорят: это никому на хрен не надо, чтобы кто-то ломал или обливал краской памятники. НО этот памятник неуместен на перевале - установите его в Венгрии и любуйтесь им до позеленения.

pudkarpatec 2009-03-19 / 09:49:00
группы энтузиастов ... чтоб молотком отбить на память кусок монумента и оставить свои граффити

tilyky najiste povnyj bogracs paszulyi avogy csovlentu pered tym ...


bulo scso napakovaty u stany kity tyikajete ud medvidiv!



Kucsi fekalii kotorye vy osztavite ne perevale dolgo budet napominaty vszem prihozsim o vasem szlavnom posztupke. Vot kak raz i eti kucsi eszty vase naszledsztvo na alytare cselovecseszkoj kulytury.

орк 2009-03-19 / 09:26:00
це точно. і скільки б не точилося це питання, коли вони закінчеться "нічєм", монумент залишиться, то чим довше він простоїть на перевалі, то тільки частіше його будуть трощити та обливати фарбою. Навіщо це?

местный 2009-03-19 / 07:37:00
"Mozset osztavitse etot pamjatnyik na szvojom meszte? i osztavitye v pokoje?" Его не оставят в покое. Каждую погожую субботу группы энтузиастов-любителей будут самозабвенно карабкаться на перевал, чтоб молотком отбить на память кусок монумента и оставить свои граффити. Уберите монумент к себе - поставьте в Будапеште во дворе здания венгерской спецслужбы, где вся эта хрень и зародилась!

сорри 2009-03-19 / 00:25:00
pudkarpatec, справді, по-моєму вас не вперше просять писати по-людському?.. Ще коли ви були анонім-кою просили?..:)

pudkarpatec 2009-03-18 / 23:17:00
Купи собі на клавіатуру наклейки з українською абеткою!


Taki jak ty rozumijuty i latynszkij sryft,

o pocsetaj scso tam zverhu, ktoszj iz vasyh napyszav:



http://pic.ipicture.ru/uploads/090207/U7oH48GPwR.jpg



Znajoma?



Вибачся перед народом України!

Bog nehaj prosztyty tobi scso ty ... pozoris veszj ...










Андрій 2009-03-18 / 21:28:00
pudkarpatec

Купи собі на клавіатуру наклейки з українською абеткою!

І нарешті надрукуй нормальний коментар!

Вибачся перед народом України!

ember 2009-03-18 / 21:24:00
Ork, ty na polovinu prav. Rodina papriki, dejtsviteljno v Mexike. No: pervoe upominanie v vengerskikh dokumentakh – boljshe chem tysjachi let k Vengrii otnosilisj i te komitatyu (Ung, Ugocsa, Bereg, Maramaros, Szabolcs, Szatmár), kotorye sejchas chastichno sostavljajut Pidkarpattje – v 1570 godu. V karpatskij bassejn popal blagodarja turkov cherez Balkan. Tak shto v 896-m godu vengry nikak ne mogli paprikash gotovitj.

pudkarpatec 2009-03-18 / 16:28:00
местный: ne dobre ... ajajaj ... tyh ne mozses oblyty farboju taj namalyovaty na nyh szvasztiku.

Mozset osztavitse etot pamjatnyik na szvojom meszte? i osztavitye v pokoje?




НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ