Володимир Стельмах: НБУ докладає значних зусиль, щоб послабити згубні наслідки словесного шалу Тимошенко

Шквал нападок, звинувачень і відвертої неправди на адресу Національного банку України, організований прем`єр-міністром України Юлією Тимошенко, став серйозним чинником, який значно ускладнює зусилля регулятора зі стабілізації ситуації у банківській сфері та на валютному ринку країни. Про це наголошується у заяві голови Національного банку України Володимира Стельмаха, оприлюдненій на сайті НБУ.

Володимир Стельмах: НБУ докладає значних зусиль, щоб послабити згубні наслідки словесного шалу Тимошенко

У заяві підкреслюється, що фінансова сфера дуже чутлива до такого роду атак, що підтвердили події минулого четверга, коли "брехливі випади" керівника уряду стосовно Національного банку болісно вдарили по позитивних курсових тенденціях, які окреслилися після наради Президента України Віктора Ющенка з головою Національного банку України та міністром фінансів України Віктором Пинзеником.

“Вважаю за необхідне висловитися щодо деяких причин, які викликали негативну інформаційну кампанію щодо Національного банку, і вкотре заявити про свою позицію у цей складний для економіки країни час, - зазначає голова НБУ. - Насамперед наголошу: для Національного банку немає і не може бути політичних уподобань. У своїх діях він керується виключно Законом і національними інтересами, ігноруючи "помаранчеві", "біло-сердечні", "біло-сині" й інші мотиви зі сфери політики". "Національний банк України зобов`язаний проводити власну, незалежну від зовнішнього впливу діяльність у фінансовому та банківському секторах. Будь-яке втручання в повноваження регулятора неприпустимі, оскільки це здатне викликати негативні наслідки в цій надзвичайно вразливій сфері”, - наголошує В.Стельмах.

Однак, як підкреслюється у заяві, минулого тижня прем`єр-міністр "перетнула всі межі допустимого. Діючи не як керівник уряду, а як кандидат у Президенти, вона своїми безвідповідальними, цинічними і неправдивими заявами створила загрозу стабілізації курсу гривні. Національний банк України докладає значних зусиль, щоб послабити згубні наслідки словесного шалу Ю.Тимошенко".

“Добре розумію, що спонукало її навалитися на Національний банк. Зокрема, це невпинне бажання поставити всю державу під особистий контроль та на службу собі. Є й інша, більш прозаїчна причина: усунути чинного голову Національного банку, який неугодний їй через те, що не дає можливості їй разом із відомими світовими фінансовими спекулянтами наживатися на гривні через курсову різницю. Отже, аби прибрати з дороги неугодного В.Стельмаха, можна не гребувати нічим, навіть ризиком обвалити фінансову систему країни”, - наголошується у заяві.

Як зазначається у заяві, Ю.Тимошенко ніколи не припиняла спроб втрутитися в діяльність Національного банку, аби через ручний вплив на курс гривні компенсувати кризові наслідки бездарної роботи економічного блоку Кабміну. Коли навесні в країні бушувала інфляція, до якої призвели неекономічні, популістські кроки уряду, прем`єр-міністр вимагала від Національного банку України зміцнити гривню. Проте трохи згодом Ю.Тимошенко, різко змінивши свою позицію, вже наполягала на девальвації гривні стосовно долара.

В.Стельмах підкреслює, що тиск уряду на Національний банк досягнув апогею якраз тоді, коли на фінансовому ринку почали зміцнюватися позитивні тенденції. По суті, відзначає глава Нацбанку, "з кон`юнктурних міркувань прем`єр-міністр здатна перекреслити надії мільйонів українців на фінансове оздоровлення".

“Ще раз нагадаю хрестоматійне правило: усім банкам без винятку, і Національному банкові також, для роботи потрібен спокій. Коли його порушують, то наслідки можуть бути найсумніші. Будь-який пресинг на Національний банк, інші фінансові установи категорично неприпустимий. Зараз Національний банк України, підтриманий Президентом України, за сприяння Міністерства фінансів проводить скоординовану роботу з подолання негативних явищ у фінансовому і банківському секторах. Маємо перші хороші результати, і це лише початок. Вірю, що компетентність і воля подолають нинішні проблеми”, - наголошується у заяві.

22 грудня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

17:57
З початку року найбільший товарообіг, за інформацією Закарпатської митниці, здійснювався з Німеччиною, Італією, Угорщиною, Чехією та Словаччиною
13:40
Завершено монтаж зернових елеваторів сухого порту "Термінал Чорнотисів" на Закарпатті
01:35
Чеський приватний перевізник RegioJet готовий інвестувати в електрифікацію євроколії на ділянках Чоп-Мукачево і Чоп-Ужгород
01:18
/ 3
Розпочалася чергова спроба визнати банкрутом Солотвинський солерудник
14:34
/ 2
McDonald's знову хоче відкрити ресторан в Ужгороді. Цього року
11:08
Фермери з окупованої частини Херсонщини знаходять себе у тепличному бізнесі на Закарпатті
14:16
NSV Group і представники Італії, Німеччини та Польщі провели переговори щодо побудови на Закарпатті інтермодального логістичного центру Horonda Platform
16:30
Торік, в порівнянні з 2022-м, експорт на Закарпатті становив 69%, а імпорт – 84,5%
11:33
/ 1
На Закарпатті відкрили новий митний термінал
16:43
/ 1
Прокуратура взялась за компанії групи Голден Тайл, які з грубими порушеннями придбали закарпатські родовища глин
15:03
/ 8
На аукціоні за 13,87 млн грн продають землю та адмінбудівлю колишнього "Ужгородтеплокомуненерго" в центрі Ужгорода
15:19
/ 3
"Перечинське" "Френдлі Віндтехнолоджі" програло "ужгородцям" суд за родовище андезиту біля Ужгорода, продане за 75 млн грн
10:51
/ 7
За грантами, отриманими на сади, в Україні лідирує Закарпаття
22:08
/ 20
Під велетенський деревообробний завод на Закарпатті зареєстрували індустріальний парк
21:56
У 2023-му через Закарпатську митницю експортовано товарів на майже 32 млрд грн, а імпортовано на понад 106
15:24
На Закарпатті торік зареєструвалися 7688 нових платників податків, а припинили діяльність 4720
14:30
Цьогоріч єдиного податку на Закарпатті сплачено на 17,5% більше, ніж торік
10:11
На Закарпатті надходження від туристичного збору за рік зросли на 14%
22:23
угорщина завертає вантажівки з України в "Загоні" через відсутність оформлених документів Т1
20:01
/ 7
На Закарпатті незаконно будують деревообробний завод, для роботи якого потрібно 32 тисячі лісовозів щороку, – природозахисники
20:49
Цьогоріч у зоні діяльності Закарпатської митниці товарів імпортовано утричі більше, ніж експортовано
18:32
/ 1
На Закарпатті закладуть плантацію лохини в горщиках
19:55
Виноградар з Херсонщини, господарство якого – в зоні бойових дій, консультує фермерів на Закарпатті
21:34
На Закарпатті у поточному році, в порівнянні з 2022-м, експорт товарів зменшився на 27%, імпорт – на 16,5%
18:35
Закарпаття дає українському виноградарству нове життя – виноградар з Херсонщини
» Всі новини