На курортах і в медичних закладах Закарпаття лікуватимуть продуктами бджільництва

Уже кілька років як західні регіони України започаткували проведення спеціальних екологічних конференцій, на яких розглядаються питання впливу довкілля на здоров’я людини. Ініціаторами таких регіональних і міжнародного рангу конференцій виступають медики, екологи, біологи.

Такі конференції вперше почали проводитись кілька років тому Тернопільським медичним університетом, а уже два роки як такі ж конференції проводяться на Закарпатті, під керівництвом медичного факультету Ужгородського університету.
Друга така Міжнародна конференція «Довкілля та здоров’я людини» відбулась в квітні цього року на базі санаторію «Квітка полонини».
На конференції було розглянуто і обговорено роботи вчених з України, Росії, Словенії з таких напрямів, як роль екзоекології в ендоекології людини, питання йодної недостатності та її вплив на здоров’я людини, роль біологічно активних додатків в оздоровленні людини, питання агротехніки та застосування лікарських рослин.
Основний акцент, практично у всіх доповідях, робився на використанні різних засобів природного походження, в першу чергу фітопрепаратів, і на негативному впливі довкілля.
Конференція прийняла таке практичне рішення. Проведена міжнародна конференція — це конкретний внесок вчених різних спеціальностей щодо виконання взятих Україною у 2004 році зобов’язань перед міжнародним європейським співтовариством з проблеми «Майбутнє наших дітей» (Європейське бюро ВООЗ: EURO.WHO.INT).
Питання довкілля і здоров’я людини стає дедалі актуальнішим. Так званий науково-технічний прогрес призвів до порушення екологічної рівноваги з негативними наслідками для здоров’я. З повітрям, водою, їжею в організм людини потрапляють токсичні речовини, радіонукліди, пестициди, гербіциди, інші модулятори росту рослин, які негативно впливають на здоров’я людини. Населення надмірно вживає алкоголь, нікотин, генетично модифіковану їжу. Збільшується захворюваність, смертність, зменшується народжуваність (крім Закарпатської обл.). Тому виникла потреба об’єднати спеціалістів різного профілю для обговорення питань, пов’язаних з довкіллям і здоров’ям людини, та пошуку реальних шляхів виходу з кризової ситуації.
Особливу увагу приділено питанням йододефіциту, який має місце в ендемічних районах, а також в цілому по Україні в постчорнобильський період. Поставлено акцент на питанні раціонального використання біологічно активних речовин з метою профілактика йододефіцитних захворювань і їх ускладнень. На основі знань про механізм дії йодовмісних препаратів, особливо природного походження, більш широко рекомендувати їхне використання в лікуванні та профілактиці різноманітних захворювань при йододефіцитних станах. На реабілітаційному етапі лікування хворих постійно приділяти увагу поєднаному застосуванню йодовмісних фітотерапевтичних препаратів, харчових продуктів, збагачених йодом, для нормалізації й збереження оптимальної функції щитоподібної залози.
Учасники конференції підтримали практичний досвід Українського інституту екології людини та рекомендували МОН України широко запроваджувати в систему освіти (дитячі садки, початкові та середні навчальні заклади освіти) постійний моніторинг та ендоекологічну профілактику здоров’я учнів, що дозволяє сьогодні досягати високих показників здоров’я і гарантованої екологічної безпеки здоров’я саме в реальних екологічних умовах довкілля.
Конференція констатувала таке.
Особливо важливе значення для збереження здоров’я дітей та молоді має постійне вживання високоякісних фасованих питних вод.
Потрібно включити питання екологічної освіти та раціонального харчування і здоров’я людини в шкільні програми, а також в програми вищих навчальних закладів з метою формування духовної свідомості та культури підростаючого покоління, що лежить в основі виховання позитивного світогляду нації.
Використовуючи досвід науковців і лікарів- практиків стосовно здорового харчування, вивчати можливості застосування продуктів рослинного походження з екологічно чистих територій для збереження і зміцнення здоров’я населення.
Сприяти розвитку лікування продуктами бджільництва шляхом впровадження раціональних схем апітерапії в санаторно-курортне лікування та в медичних установах Закарпатського регіону та України в цілому.
Активізувати громадськість, управлінські органи, телебачення, пресу, медичні та освітянські кадри до участі в оздоровленні навколишнього середовища, що, безумовно, приведе до покращання ендоекології людини.
Рішення конференції направити в ЮНІСЕФ та регіональне представництво ВОЗ в Україні, Міністерству освіти і науки України, МОЗ України, облдержадміністрації, ректорату УжНУ, учасникам конференції.

"День"
19 червня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
23:02
Україна та угорщина погодили відкриття нового ПП "Велика Паладь – Надьгодош" для легкового транспорту
22:29
У Великих Лучках попрощаються з полеглим Героєм Юрієм Лущаєм, що переїхав з Краматорська і поліг на Донеччині
21:54
У Великолучківській громаді встелили квітами останню дорогу Героя Віктора Микити з Кайданова
20:22
ФОТОФАКТ. До прийдешнього Великодня закарпатський кондитер Штефаньо створив нову велику шоколадну писанку
15:47
/ 1
Через фальшивий обліковий запис Instagram невідомі заблокували фейсбук екологині, що пише про ризики будівництва вітряків у Карпатах
14:15
За минулий тиждень в Ужгороді з'явилися на світ 53 малюків, у Мукачеві – 39
» Всі новини