Закарпатська облрада ініціює звернення до уряду щодо розбудови міжнародних пунктів пропуску на кордоні з ЄС (ФОТО)

Сьогодні, 12 лютого депутати обласної ради продовжили обговорення матеріалів 10-ї сесії. Зокрема, відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань транскордонного співробітництва, розвитку туризму та рекреації.

Закарпатська облрада ініціює звернення до уряду щодо розбудови міжнародних пунктів пропуску на кордоні з ЄС (ФОТО)

Насамперед депутати активно обговорили профільних питання, листи  та звернення, адресовані комісії.

Зокрема, інформацію щодо розбудови пунктів пропуску та прикордонної інфраструктури, а також про роботу із удосконалення процедури проходження митного та прикордонного контролю на західній ділянці державного кордону України, яку презентували начальник управління зовнішньоекономічних зв'язків, інвестицій та транскордонного співробітництва Закарпатської ОДА Рената Мойш-Шимон та в.о.заступника начальника Закарпатської митниці ДФС Микола Ясевич.

Наголошувалось, що на сьогодні прикордонна інфраструктура нашого краю  включає 19  пунктів пропуску, 18 з яких - на державному кордоні з країнами Євросоюзу та один  пункт пропуску для повітряного сполучення в міжнародному аеропорту ,,Ужгород”. Протягом минулого  року проводилась  робота з налагодження чіткої взаємодії між прикордонними та митними службами під час пропуску через держкордон осіб, транспортних засобів і вантажів; здійснено  комплекс оргзаходів для забезпечення належного функціонування пунктів пропуску, ритмічного оформлення осіб і транспортних засобів, недопущення виникнення черг у пунктах пропуску, а  у разі збільшення пасажирсько-транспортного потоку додатково до роботи залучався персонал тощо.

Як позитивну складову у розвитку міжвідомчої взаємодії відзначено відкриття Спільного контактного пункту ,,Захонь”, що дозволило вивести об’єм та оперативність передачі інформації на новий якісний рівень.

Наразі на рівні центральних органів виконавчої влади опрацьовується питання запровадження спільного контролю на автодорожніх пунктах пропуску на українсько-словацькому та українсько-угорському державних кордонах та укладення відповідних міжурядових угод.

Тривають процеси нормативного врегулювання щодо необхідності запровадження пішохідного і велосипедного руху в пункті пропуску ,,Ужгород - Вишнє-Нємецьке”, можливості відкриття міжнародного пункту пропуску,,Уліч-Забрідь” та опрацювання Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Угорщини про контроль у спільних пунктах пропуску через кордон.

Сьогодні є актуальним питання відкриття нових пунктів пропуску, яке має тенденцію до загострення через завантаженість діючих пунктів пропуску та запровадження торік безвізового режиму, що обумовлює черги. Приєднання у жовтні 2017 року України до індикативних карт Європейської транспортної мережі TEN-T означає, що транспортна інфраструктура України має якомога швидше стати єдиним цілим із інфраструктурою ЄС і розвиватися у гармонійному поєднанні. Зазначалося також,  що управлінням зовнішньоекономічних зав’язків та транскордонного співробітництва спільно з департаментом інфраструктури, розвитку і утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства ОДА, Закарпатською митницею ДФС у 2017 році реалізовано низку результативних дієвих  заходів з комплексного та системного аналізу стану існуючих та перспектив відкриття нових міжнародних пунктів пропуску у Закарпатській області.

Депутати ставили посадовцям чіткі  запитання, на які ті дали вичерпні відповіді, та  внесли низку слушних  рекомендацій. Серед них були й такі: направити до вищих органів виконавчої влади звернення про  розбудову міжнародних пунктів пропуску на кордоні з ЄС, зокрема Лужанка –Берегшурань, Ужгород-Вишнє Нємецьке, Дяково-Халмеу, а також до народних депутатів України від Закарпаття для всебічної  підтримки і сприяння.

Неабияку цікавість викликав у депутатів  звіт директора комунального підприємства «Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради» Михайла Данканича за торік. Він наголосив, що 2017 рік для Агенції став роком закладення основи для подальшої реалізації грантових проектів і досягнення самостійного фінансування підприємством власної діяльності, без залучення коштів обласного бюджету.

До прикладу, завдяки тому, що АРР «Закарпаття» встигло подати заявку на участь у програмі «Польща-Білорусь-Україна» ще в грудні 2016 року, де  один з проектів отримав позитивне рішення, то вже в 2018 році Агенція зможе реалізовувати проект з бюджетом у один  млн грн. При витрачених з обласного бюджету 300 000 грн. на утримання Агенції за торік підприємство вже залучило понад один  мільйон  гривень інвестицій  в область (по проекту «Світ карпатських Розетт», який став переможцем). На розгляді знаходяться проекти ще на суму понад 30 000 000 грн.  Вдалося завершити спільний проект з Агенцією регіонального розвитку м. Кошице (Словаччина) ZIP, розробити, написати та подати нові проекти. Проте, ключовою грантовою програмою для подачі проектів у 2017 році стала «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна». В рамках великого кола проектів АРР «Закарпаття» стало аплікантом спільно із ЄОТС «Тиса» та Агенцією регіонального розвитку м. Ніредьхаза в проекті: «Нуль відходів: Теорія для всіх, практика для кожного» (Zero Waste). Торік АРР «Закарпаття» розпочало співпрацю також  з чеськими партнерами.

Звіт комісія  підтримала одноголосно.  Відтак детально проаналізувала  проекти рішень з питань охорони здоров’я, соцзахисту, підприємництва,  майна тощо.

У ході дискусій, що відбувалися під час роботи комісії, депутати  висловили  чимало слушних зауважень і доповнень до пропонованих матеріалів і проектів рішень. Всі вони будуть опрацьовані та внесені на розгляд президії обласної ради.

12 лютого 2018р.

Теги: звернення, розбудова, пункти пропуску, кордон

Коментарі

Сантехнік сан 2018-02-12 / 18:42:14
То котра та Рената Мойшова - з черленими пазурями авадь та з черленов мобілов?

Земляк 2018-02-12 / 16:53:00
Ота точно розбудуе!

Микола 2018-02-12 / 16:51:54

Все це добре, але не забувайте і про міжнародний перехід з Польщею!

Степан Крук 2018-02-12 / 16:38:26
Паралельно потрібно розбудовувати "благодійні фонди", щоб було як через них конфіскат сплавляти

НОВИНИ: Соціо

16:42
/ 1
В Ужгороді вшанували бійців, які боронили Дебальцеве
15:34
В Ужгороді розгорнувся традиційний"Медовуха-фест"
14:25
/ 1
У Мукачеві проходить третя "Варишська палачінта"
11:28
У Мукачеві відкрили меморіальну дошку генерал-полковнику Геннадію Воробйову
11:10
В Ужгороді вперше вручили сертифікат ECL про рівень знання іноземної мови
07:43
У Виноградові військові демонстрували свої техніку та зброю
21:27
/ 2
У центрі Ужгорода транслювали документальну стрічку "Дебальцеве"
20:31
/ 2
Нацгромади зможуть впливати на кількість годин мови у школах – МОН
18:04
/ 10
Ужгородський міськрайонний суд знову не зміг визначитися із керівником
16:54
/ 9
У мерії Ужгорода радилися, як зупинити виїзд випускників профтехучилищ за кордон
15:45
Із понеділка учні та дошкільнята Мукачева повертаються до закладів по завершенню карантина
15:11
За попереднім оглядом, відібраний в Ужгороді орел "для фото" перебуває у задовільному стані
14:30
/ 1
Із 17 лютого поїзд №29 Київ-Ужгород курсуватиме вдвічі частіше
14:27
Торік на Закарпатті виникло 1565 пожеж, у вогні загинули 42 людини
12:37
/ 1
Навесні на Закарпатті знову відбудеться фестиваль вогню Fire life fest
11:26
128-ма бригада проведе у Мукачеві заходи до 3-ї річниці виводу військ з "Дебальцевського плацдарму"
09:43
/ 1
У Мукачеві відкриють меморіальну дошку генерал-полковнику Геннадію Воробйову
09:17
/ 1
Із початку року на Закарпатті на 1-1,5 грн здорожчав хліб
03:35
Бескидський тунель завершать через 100 днів і запустять поїзд Інтерсіті між Львовом та Закарпаттям
01:49
Орлиця "для фото", вилучена в Ужгороді, житиме у парку "Синевир"
18:17
/ 1
На Закарпатті "задекларовані" вже три мільйонери
17:58
/ 10
Новим начальником поліції Ужгорода призначено Віталія Мацолу
17:55
У центрі Ужгорода транслюватимуть фільм "Дебальцеве"
16:43
/ 17
Угорці передали Закарпаттю медичне обладнання для 57 сімейних амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів
16:27
На другий Stankovych fest на Закарпатті з'їдуться понад 300 учасників з України та з-за кордону
» Всі новини