МЗС Угорщини заперечило досягнення домовленості під час двосторонніх політичних консультацій в Ужгороді

У Міністерстві закордонних справ Угорщини 8 лютого заперечили твердження українських ЗМІ, що під час двосторонніх політичних консультацій між заступником міністра закордонних справ України Василем Боднаром і статс-секретарем МЗС Угорщини Левенте Мадяром 7 лютого в Ужгороді стосовно закону України «Про освіту» сторонам вдалося досягнути домовленості.

МЗС Угорщини заперечило досягнення домовленості під час двосторонніх політичних консультацій в Ужгороді

«Жодної угоди не було укладено щодо освітнього закону, Україна і надалі не виконує рекомендації Венеційської комісії», – заявив представник МЗС Угорщини Тамаш Менцер.

Менцер повторив точку зору свого уряду, яка полягає в тому, що Україна не може вводити в дію закон про освіту доти, доки не узгодить усі питання мовно-освітньої статті з нацменшинами, включно з угорською, інформує "Радіо Свобода".

«Ми тішимося, що, за певними ознаками, ці консультації незабаром розпочнуться, – додав Менцер. – Угорці Закарпаття можуть розраховувати на повну підтримку уряду Угорщини».

Разом із тим він зазначив, що наразі рано говорити про зміну позиції офіційного Будапешта, згідно з якою, Угорщина блокуватиме міжнародні ініциативи Києва до того моменту, поки не буде досягнуто угоди з усіх питань освітнього закону між українською владою та угорцями Закарпаття. «Однак до цього поки ще далеко», – вважає урядовець.

У середу в Ужгороді заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар на зустрічі з угорським колегою підтвердив, що імплементація сьомої статті закону України «Про освіту» відбуватиметься шляхом прийняття закону про середню освіту з урахуванням рекомендації Венеційської комісії та на основі консультацій з усіма нацменшинами, включно з угорською громадою України.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайнкомісар ОБСЄ після візиту на Закарпаття підтримав двомовний підхід в українській освіті, а у Москаля заявили, що, начебто, Україна зобов'язалася не здійснювати зміни в системі освіти без згоди керованої з Будапешта угорської меншини Закарпаття.

09 лютого 2018р.

Теги: Угорщина, нацменшини, освіта

Коментарі

Вуву 2018-02-10 / 18:07:53
Тільки шо переказали ... шо він йіх відправив був до орбана. Вот так вот.

Вуву 2018-02-10 / 18:05:35
Ти чуєш гройсман ... Тебе питають ... Де 10.000 доз вакцин.?
Вова отвєть ім хоть шо нібуть.

István 2018-02-10 / 16:08:45
Орбан хоч прилав на Закарпаття 8 тис. вакцин від кору. А де обіцяні 10 тис доз від Гройсмана?

István 2018-02-10 / 16:06:11
А твій Гройсман - липше?

Вуву 2018-02-10 / 14:04:00
Ой ... А ваш орбан такий чесний, такий чесний ... Як ангел небесний .
Молюсь і плачу :'(

István 2018-02-10 / 11:53:05
Не забудьте, що Лілія Гриневич є міністром уряду Гройсмана, що говорить одне, та робить зовсім інакше.

István 2018-02-10 / 11:49:35
Все це свідоцтвує про те, що уряд Гройсмана відкрито бреше своєму народові

Земляк 2018-02-10 / 11:23:07
Коментатори хреновi не коментуйте в чому не розбираетесь! Без вас розберуться!

Аватару 2018-02-09 / 23:38:03
Не повторяй будапештсько-кремлівську мантру про, начебто, заборонуь вчитися рідною мовою. І Венеційська комісія, і Заньєр з ОБСЄ підтвердили, що ніхто угорців в україні в правах не урізав. Тому пора припиняти ці воплі і соплі і відповідати Будапешту, що вже з**ав усіх - від Києва до Лісабона, своїми вимогами і шантажами, на рівних, дзеркально.

Аватару 2018-02-09 / 23:14:12
Ну це майже те саме що називатись аватаром , але бути закінченим ідіотом

Аватар 2018-02-09 / 20:39:27
Дiйcно,вчитись на рiднiй мовi це свинство вищого класу.

Степан Крук -Миколі 2018-02-09 / 18:58:06
З твоїх рук із задоволенням!

Микола 2018-02-09 / 15:17:55
Стьопа перестарався... Премію получиш... :)

Степан Крук 2018-02-09 / 09:27:43
Україна не повинна домагатися домовленостей із Угорщиною стосовно мовного та освітнього питання!!! Це виключно компетенція України - незалежної держави, а всякі перемовини тільки принижують нашу державу. Важливо, як оцінює мовний закон Європа: ОБСЄ, ПАРЕ..., а не Угорщина. Важлива експертна оцінка Венеціанської комісії, а не приватна думка Орбана і К. Вчора Латвія приймала аналогічний освітній закон. Москалі запищали, заскиглили, а латвійській владі це по-барабану...

Вуву 2018-02-09 / 06:47:45
Слухай ти "ваня" ... а ти не допускаєш такойі думки що може передова для мене це і є диван і тиснути кнопки.?

ваня 2018-02-09 / 06:35:51
бачу вуву самый умный херой значит на передовую а не на диване кнопки давить

Вуву 2018-02-09 / 05:30:30
Тут ще треба "особливе" дякую потрошенкові сказати ... що призначив цього дятла- долбонавта .... Керувати областю. Це повний піз.єц

Вуву 2018-02-09 / 05:05:58
Клімкін ... Ти ж розумний чоловяга ... Чого ти з ними сюсюкаєшся і бавишся ?
Як би я був на твому місці в мене з ними розговор був би дуже коротктий ...
Або вони погоджуються з нашим освітнім законом і замикають свій писок .
Або закрити йіхній інститут ракоція на х.й ... як такий що не відповідає "певним" вимогам ... Які можна знайти або навіть придумати.
Бо те що вони роблять це нахабний шантаж ... А дипломатія тут навіть і близько нестояла.

Вуву 2018-02-09 / 04:55:45
Я думаю що повсьому ... З ними треба заморозити всі стосунки до ... "Кращих часів. А освітній закон впроваджувати вже з наступного навчального року ... А на йіхні там всякі .... Аааааа ... Просто незвертати уваги.
Хто хоче хай вийіздить ... Вольному воля ... А в нас потрібно наводити порядок .

сестричка Віка 2018-02-09 / 04:54:13
Мадяри азіати, як і москалі, і політика у них так само азіатська - без честі і совісті.

НОВИНИ: Політика

19:33
/ 14
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 28
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 6
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК
21:24
/ 9
Жителі "вибухової" Керецьківської громади проігнорували звіт свого корупційного голови від ОПЗЖ Мушки
16:25
/ 11
Кабмін погодив призначення Сергія Гайдая головою Мукачівської РДА
22:16
/ 31
В Ужгороді "слуги" "протиснули" призначення керівником комунального парку "ріднозакарпатського" "опоблоківця" Молнара
15:21
/ 5
"Ужгородець" Шуфрич отримав нову підозру – за фінансування Росгвардії у Криму
16:11
/ 1
У Мукачеві водій Audi смертельно травмував чоловіка, що переходив дорогу у невстановленому місці
19:30
/ 12
угорщина хоче, щоб угорцям Закарпаття "повернули" те, завдяки чому вони перестали говорити українською та відчувати себе громадянами України