Етнічні угорці на Закарпатті майже не говорять українською і не квапляться її вивчати - ТСН

Освітній закон передбачає поступовий перехід на українську для школярів із родин національних меншин. Це обурило Будапешт. Угорщина погрожує блокувати всі рішення ЄС, спрямовані на зближення з Києвом.

Етнічні угорці на Закарпатті майже не говорять українською і не квапляться її вивчати - ТСН

ТСН перевірила, як національні меншини знають українську мову.

"Підсумок поїздки в Закарпаття у двох враженнях: в одній гімназії учням мої питання перекладали з української на угорську, а в іншій - учні з угорських сімей після кількох років навчання чудово розмовляють українською. Знати державну мову - не лише обов’язок. Це реальний квиток у майбутнє", - написав міністр у Twitter.

В угорській гімназії у Береговому навчаються майже 300 дітей. Українською їм викладають лише фізкультуру та захист вітчизни. Гімназисти з журналістами не спілкуються, чи то не бажають відповідати на незручні запитання, чи то взагалі не розуміють українську. Говорити погоджуються лише дві гімназистки, яких спеціально привів директор. 

"Якщо короткий вірш - знаємо. І якщо легкі слова в ньому. Бо українська мова нам іноземна і дуже тяжко", - кажуть вони.

Учитися в українських вишах жоден опитаний гімназист не планує: "Я також хочу в Угорщину, бо там більше можливостей. Більше університетів, де я кращу освіту отримаю".

Місцеві активісти радять переписати підручники та спростити програму з української. "У всіх є перша мова і на її основі потрібно вчити іноземну. Так що українську мову треба вчити як другу мову для угорців", - кажуть вони.

Міністр пообіцяв - програму переглянуть, але закон не скасують. Нині чекають висновків Венеційської комісії, чи утискає мовний закон права нацменшин.  Тим часом учні угорської гімназії з відходом делегації повернулися на уроки. Дехто пішов слухати історію України угорською. 

03 грудня 2017р.

Теги: угорці, Закарпаття, освіта

Коментарі

Вуву 2017-12-05 / 07:34:04
Потрібно вчити мову це одно ,але в голові повинна бути свідомість того що вчити украйінську не так вже й важко ... (як дехто стверджує) ... Тому що є мовне середовище ... Т.В. газети ...книги ... Люди які розмовляють (хоч і по закарпатськи) ... Але всеж украйінською. Є реально мовне середовище .
І якщо хуни постійно так виставляють свою "культурність" то потрібно розуміти ... Що чим більша кількість володіння іноземних мов у людини ... Тим багатший внутрішнійі йійі світ і рівень культури.
Булоб добре розробити національну програму по обміну дітьми школярами ... Середніх-старших класів.
Наприклад одна дитина напр. З берегова йіде на рік в франківськ і живе в украйінській сімйі на повному утриманні ... Ходить в украйінську школу і інтенсивно вивчає украйінську.
А дитина з сімйі що у франківську прийіздить в сімю в берегово і інтенсивно вивчає хунську мову ... Живе рік часу в хунській родині на повному утриманні .
Такий обмін дає глибше розуміння відмінностей і разом з тим вагоміше поєднання між молодим поколінням .
Такі прграми практикуються і на міждержавному рівні між різними крайінами.

István 2017-12-04 / 20:07:32


Коментар видалено. Адмін


До соррі 2017-12-04 / 19:35:53
Тоді вони будуть говорити що вони громадяни Украйіни .

сорри 2017-12-04 / 16:59:05
То якого, перебач, хера ти тут всіх дістаєш? І топчешся по пам'яті людей, які загинули за Україну в боротьбі з вашими паскудотними союзниками?
Йди дописуй на свої мадярські сайти,де ти зможеш змагатися з такими, як ти, диванними патріотами Модьорорсагу в своєму диванному патріотизмі.
Бо я впевнений, що якщо, раптом, війна, ніхто з вас, гандонів штопаних, на захист Модьорорсаґу свою гузицю з дивана не підірве.

István 2017-12-04 / 16:41:05
Мы, закарпатские венгры, не являемся партиотами Украины - это факт.

сорри 2017-12-04 / 16:29:43
István, ти настільки зациклений на своєму Модьорорсаґу, що навіть не чув слово "доброволець"?
Тисячі патріотів України йшли за неї на війну.
Вам, диванним патріотам мадярам, таке і не снилося. Ви патріоти тільки у своїй придуманій історії.

Іст вані 2017-12-04 / 15:05:42
Ти "зйіхав з теми" ...
Стаття про те що хуни не квапляться вчити украйінську мову ...
А не про украйінську армію. Угу.

István 2017-12-04 / 13:05:02
"КАК ТОГДА В АРМИЮ СЛУЖАТ"--- А кто хочет служить в армии Украины?

Вуву 2017-12-03 / 20:06:31
Алла пасс (кореспондентка)*на 1.47 хв. ... в берегово МУ ....
Та прийдіть нарешті до здорового глузду і не слухайте тих ідіотів які спотворюють украйінську .
Вимовляти треба в БЕРЕГОВІ ...
... а не в Берегово МУ.

До іст вані 2017-12-03 / 19:05:29
Запитай у ... "кабили з яйцями" ... Вона тобі розкаже.

Вася 2017-12-03 / 18:02:11
Пррийде час і циганський табір поїде додому.

István 2017-12-03 / 17:39:41
Не получил ответ на вопрос: а живут ли венгры на Закарпатье, не зная ккраинский язык, хуже остальной доли населения Украины - которые прекрасно владеют мовою?
Или наоборот: живут ли украинцы лучше, чем закарпатские Венгры, которые не выучили украинский язык?

До оz ass 2017-12-03 / 17:08:28
Так хай іще 2100 років живуть ,а от мову ? Мову потрібно вчити . Які ще питання?

Эржэбет 2017-12-03 / 15:11:56


Коментар видалено. Адмін


БУБУ 2017-12-03 / 14:15:57
КАК ТОГДА В АРМИЮ СЛУЖАТ

Sárga 2017-12-03 / 14:15:12
Мій друг (1985) НЕ розмовляє "по-вашому", але до сьогоднішний день знає, що іменник - це частина мови, яка означає предмет і відповідає на питання хто? що? Що важливо знати у школі, він знає!!! Короче: украінська мова: 12 -> відмінно.

OZs 2017-12-03 / 14:03:30
Угорці більше ніж 1100 р. живуть тут. Є ще питання?

István 2017-12-03 / 11:51:13
Возникает вопрос: а живут ли венгры на Закарпатье, не зная ккраинский язык, хуже остальной доли населения Украины - которые прекрасно владеют мовою?

Вуву 2017-12-03 / 10:03:30
До поки там "керує" украйіноненависниця іллдика ороска ... По інакшому і не буде.

Щурь вася з міжгіря 2017-12-03 / 08:35:55
цього картаваого клоуна теж требало вчити української мови такі як Парубій Луценко та інші клоуни позорище для України

НОВИНИ: Соціо

18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 5
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
» Всі новини