У Словаччині відбулося засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва

21-22 листопада 2017 року в с. Калужа, Земплінська Ширава, Словацька Республіка, відбулося тринадцяте засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва.

У Словаччині відбулося засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва

Українську делегацію очолив голова української частини комісії В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, словацьку делегацію - голова словацької частини комісії Рудольф Урбановіч, Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки.

Відкриваючи засідання, Рудольф Урбановіч підкреслив важливу роль комісії для розвитку українсько-словацьких відносин та підкреслив зацікавленість словацької сторони у розбудові ефективного співробітництва та взаємозв’язків з Україною.

В’ячеслав Негода у своєму вступному слові окреслив пріоритетні напрями та завдання Українсько-словацької співпраці, визначені Державною програмою розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, та коло питань, які має розглянути та вирішити комісія.

У ході дводенного засідання комісія розглянула та визначила подальші дії по широкому колу питань транскордонного співробітництва, в тому числі  щодо нормативно-правового врегулювання спільного прикордонно-митного контролю у спільних пунктах пропуску, малого прикордонного руху, розвитку прикордонної інфраструктури на українсько-словацькому кордоні, зокрема будівництва, модернізації та реконструкції пунктів пропуску «Соломоново-Чієрна» та «Уліч-Забрідь», запровадження пішохідного та велосипедного руху в пункті пропуску на українсько-словацькому кордоні «Ужгород – Вишнє-Нємецьке», будівництва, реконструкції та модернізації під’їзних доріг та мостів, здійснення заходів із спільного планування території міжнародних транспортно-комунікаційних коридорів.

Словацька сторона повідомила про довгострокове стратегічне планування в сфері будівництва міжнародних мультимодальних транспортних коридорів TEN-T, які проходять через регіон.

Сторони домовилися підтримати співпрацю Пряшівського самоврядного краю Словацької Республіки та Закарпатської області України  для подальшої реалізації проекту модернізації автомобільного сполучення до прикордонного переходу «Убля-Малий Березний» та вітали ініціативу сторін у рамках програми Прикордонного співробітництва ЄС ENI «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» на період 2014-2020 р.р. щодо реалізації проекту з модернізації дороги II/558, в тому числі включаючи реконструкцію двох основних мостів у зв’язку з плановим відкриттям пункту перетину кордону «Уліч-Забрідь».

Комісія взяла до відома та привітала триваюче співробітництво між Словацькою Республікою та Україною в реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону (EUSDR). Обидві сторони підкреслили зростаюче значення макрорегіональних стратегій в побудові європейської ідентичності і оцінили їх роль в залученні країн, які не є членами ЄС, до європейських інтеграційних процесів.

Українська сторона запропонувала співробітництво у сфері запобігання забрудненню та очищення води в річках, створення транскордонних водних резерватів, розроблення стратегії та здійснення спільних заходів з питань дослідження кліматичних змін та адаптації навколишнього середовища, в співробітництві між національними парками по обидві сторони кордону. Словацька сторона відзначила, що шукає можливості фінансування проектів транскордонної співпраці, спрямованих на очищення стічних вод, особливо в містах Ужгород, Мукачево та Берегово.

Сторони привітали розширення Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО пунктом «Старі букові ліси і букові праліси Карпат та інших регіонів Європи». Розширення було погоджено на 41-й сесії Комітету всесвітньої спадщини в липні 2017 року у Кракові. Між новими об’єктами, на які була розширена територія, є і 9 об’єктів з України.

Сторони також домовилися щодо подальших дій з розвитку співробітництва в наданні взаємної допомоги при виникненні надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

За результатами засідання сторони підписали Протокол тринадцятого засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва, інформує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Комісія вирішила, що наступне засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва відбудеться на території України.

23 листопада 2017р.

Теги: Словаччина, транскордонне співробітництво, пункт пропуску, ЮНЕСКО, букові праліси

НОВИНИ: Соціо

12:06
Керівником апарату Закарпатської ОДА призначено Руслану Натуркач
11:00
/ 1
В Ужгороді влаштували бульбашковий флешмоб
09:28
За незаконне користування землі суд у Мукачеві стягнув на користь міськради понад 40 тис грн
22:20
/ 9
У Чорноголовій на Великоберезнянщині селяни на зборах висловилися проти міні-ГЕС від "Ренера"
21:42
/ 3
На Верецькому перевалі вшанували пам'ять полеглих героїв Карпатської України
13:32
Ужгородці можуть проголосувати за проект облаштування "Кірпічки" коштом громадського бюджету
11:29
/ 7
У Хусті відбувся смолоскипний марш націоналістів
17:16
В Ужгороді покажуть документальний фільм "Зберегти не можна зруйнувати"
17:04
/ 139
Ужгородом крокує Марш Слави Героїв
14:37
/ 9
В Ужгороді проходить виставка собак
11:27
У Лозі, на Іршавщині, відкрили меморіальну дошку полеглому в російсько-українській війні Юрію Соколачку
09:48
В УжНУ ще впродовж тижня можна оглянути виставку, присвячену президентові Масарику
09:30
/ 3
Зусиллями закарпатських учених невловимий отруйний ссавець із Карибських островів приєднується до "Геномного клубу"
07:10
/ 1
Триває збір підписів під петицією проти будівництва мега-курорту на Свидовці
01:56
/ 1
Попри протести ужгородців на "громадському обговоренні", водоканал збільшить тарифи на воду
00:46
/ 1
У дендропарку на Закарпатті розквітли близько 12 гектарів шафранів
23:10
/ 1
В Ужгороді за напад з фарбою на феміністок 8 березня порушено справу проти 4 жінок
17:33
/ 8
Логістична компанія зі Словаччини висловила готовність взяти Ужгородський аеропорт у концесію
17:32
У Мукачеві після опису мобільною групою майна "аліментонеплатників" ті одразу ж сплатили аліменти
15:59
/ 7
Закарпатці найбільше з усіх українців хотіли б емігрувати
15:18
/ 2
В Ужгороді підписали договір про поставку до 31 серпня 10 нових закуплених сучасних комунальних автобусів
13:33
/ 13
Москаль повернув на доопрацювання матеріали щодо створення Холмківської ОТГ
11:06
ФОТОФАКТ. У Нацпарку "Синевир" на Закарпатті прокинулися ведмеді, що залягали в сплячку
10:08
В Ужгороді відбувся "круглий стіл" "Празька весна 1968 року й Україна"
09:27
У Мукачеві триває реалізація проектів Бюджету громадських ініціатив 2017 року
» Всі новини