У Словаччині відбулося засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва

21-22 листопада 2017 року в с. Калужа, Земплінська Ширава, Словацька Республіка, відбулося тринадцяте засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва.

У Словаччині відбулося засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва

Українську делегацію очолив голова української частини комісії В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, словацьку делегацію - голова словацької частини комісії Рудольф Урбановіч, Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки.

Відкриваючи засідання, Рудольф Урбановіч підкреслив важливу роль комісії для розвитку українсько-словацьких відносин та підкреслив зацікавленість словацької сторони у розбудові ефективного співробітництва та взаємозв’язків з Україною.

В’ячеслав Негода у своєму вступному слові окреслив пріоритетні напрями та завдання Українсько-словацької співпраці, визначені Державною програмою розвитку транскордонного співробітництва на 2016-2020 роки, та коло питань, які має розглянути та вирішити комісія.

У ході дводенного засідання комісія розглянула та визначила подальші дії по широкому колу питань транскордонного співробітництва, в тому числі  щодо нормативно-правового врегулювання спільного прикордонно-митного контролю у спільних пунктах пропуску, малого прикордонного руху, розвитку прикордонної інфраструктури на українсько-словацькому кордоні, зокрема будівництва, модернізації та реконструкції пунктів пропуску «Соломоново-Чієрна» та «Уліч-Забрідь», запровадження пішохідного та велосипедного руху в пункті пропуску на українсько-словацькому кордоні «Ужгород – Вишнє-Нємецьке», будівництва, реконструкції та модернізації під’їзних доріг та мостів, здійснення заходів із спільного планування території міжнародних транспортно-комунікаційних коридорів.

Словацька сторона повідомила про довгострокове стратегічне планування в сфері будівництва міжнародних мультимодальних транспортних коридорів TEN-T, які проходять через регіон.

Сторони домовилися підтримати співпрацю Пряшівського самоврядного краю Словацької Республіки та Закарпатської області України  для подальшої реалізації проекту модернізації автомобільного сполучення до прикордонного переходу «Убля-Малий Березний» та вітали ініціативу сторін у рамках програми Прикордонного співробітництва ЄС ENI «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна» на період 2014-2020 р.р. щодо реалізації проекту з модернізації дороги II/558, в тому числі включаючи реконструкцію двох основних мостів у зв’язку з плановим відкриттям пункту перетину кордону «Уліч-Забрідь».

Комісія взяла до відома та привітала триваюче співробітництво між Словацькою Республікою та Україною в реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону (EUSDR). Обидві сторони підкреслили зростаюче значення макрорегіональних стратегій в побудові європейської ідентичності і оцінили їх роль в залученні країн, які не є членами ЄС, до європейських інтеграційних процесів.

Українська сторона запропонувала співробітництво у сфері запобігання забрудненню та очищення води в річках, створення транскордонних водних резерватів, розроблення стратегії та здійснення спільних заходів з питань дослідження кліматичних змін та адаптації навколишнього середовища, в співробітництві між національними парками по обидві сторони кордону. Словацька сторона відзначила, що шукає можливості фінансування проектів транскордонної співпраці, спрямованих на очищення стічних вод, особливо в містах Ужгород, Мукачево та Берегово.

Сторони привітали розширення Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО пунктом «Старі букові ліси і букові праліси Карпат та інших регіонів Європи». Розширення було погоджено на 41-й сесії Комітету всесвітньої спадщини в липні 2017 року у Кракові. Між новими об’єктами, на які була розширена територія, є і 9 об’єктів з України.

Сторони також домовилися щодо подальших дій з розвитку співробітництва в наданні взаємної допомоги при виникненні надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків.

За результатами засідання сторони підписали Протокол тринадцятого засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва, інформує Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Комісія вирішила, що наступне засідання Українсько-словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва відбудеться на території України.

23 листопада 2017р.

Теги: Словаччина, транскордонне співробітництво, пункт пропуску, ЮНЕСКО, букові праліси

НОВИНИ: Соціо

11:04
Словацькі умільці навчили українців гріти воду сонячною енергією
10:30
На Митній в Ужгороді облаштують зупинку громадського транспорту
10:21
З 1 лютого у Мукачеві починається прийом заявок на здобуття міської літературної премії ім. Мейгеша
09:44
В Ужгороді побачив світ другий випуск наукового щорічника "Етніка Карпат"
06:11
Держлісагентство на прохання WWF призупинило вирубки в букових пралісах Закарпаття
21:16
/ 16
ФОТОФАКТ. ХХІ століття: у туалеті школи в Лазещині на Рахівщині коштом батьків встановили двері до кабінок
20:20
/ 1
Богданські смереки, або Похвала глупоті
18:56
/ 11
Москаль не прийняв представників мітингуючого Кошелева, бо втомився і пішов додому
18:04
/ 1
У Солотвині завершився фестиваль колядок "Віфлеємська зіронька-2018"
17:28
Волонтери просять допомогти матеріалами для утеплення притулку для бездомних тварин в Ужгороді
16:14
Торік нерухомість Закарпаття поповнила місцеві бюджети на майже 30 млн грн
16:10
З огляду на погодні умови на Закарпатті почали працювати стаціонарні пункти обігріву
15:51
/ 1
У Кошелеві на Хустщині селяни мітингували проти бездоріжжя та збирали підписи під вимогою ремонту місцевих доріг
12:41
Водіїв в Ужгороді просять не паркуватися вздовж вулиць, аби не заважати снігоочищувачам
12:16
З початку року в Ужгороді виявили вже 25 випадків захворювання на кір
11:49
/ 1
На Закарпатті – гостра нестача вакцини від кору, забезпечено менше третини щеплень від потреби – ОДА
11:09
Харківʼяни їдуть до Ужгорода з креативними ідеями
10:53
/ 2
Майже 1,7 млн грн піде цьогоріч з обласного бюджету Закарпаття на підтримку ЗМІ
10:15
Увечері вівторка та проти ночі середи на Закарпатті чекають сильний сніг, хуртовини та снігові замети й ожеледицю
09:48
До п'ятниці на Закарпатті триматимуться міцні морози та снігопади, найсильніше сніжитиме у середу
09:25
На Закарпатті спостерігається тенденція до зменшення заготівлі новорічних ялинок
20:12
/ 9
Пасажири поїзда "Одеса-Ужгород" рубали дрова в тамбурі, щоби обігріти вагон
19:49
На прибуток "працюють" тільки 30% стада унікальної закарпатської ферми плямистих оленів
17:54
/ 1
У Дубовому, що на Тячівщині, юні колядники з навколишніх сіл славили народження Ісуса Христа
16:49
У поліції Закарпаття говорять про зменшення кількості аварій з потерпілими на дорогах
» Всі новини