Підсумки вступної кампанії в УжНУ: цьгоріч до вишу зараховано майже 5 тис вступників

В ректораті Ужгородського національного університету відбулося чергове засідання Вченої ради. Основним питанням став звіт про роботу приймальної комісії у 2017 році та завдання на 2018 рік.

Підсумки вступної кампанії в УжНУ: цьгоріч до вишу зараховано майже 5 тис вступників

Про роботу приймальної комісії у 2017 році доповідав її відповідальний секретар Петро Горват. Мовилося зокрема й про новації, які були реалізовані під час вступної кампанії у 2017 році. Так, зазначив Петро Горват, важливим елементом, який зменшив загрузку електронної системи став довший період прийому документів у електронному вигляді, адже можливість реєструватися у електронному кабінеті вступника діяла від 29 червня до 25 липня включно.

Також важливим нововведенням стало проведення профорієнтаційних олімпіад для випускників шкіл. 

Особливістю вступної кампанії стало прийняття сертифікатів про здачу ЗНО не тільки 2017, але й 2016 року. Ця практика буде продовжена й у 2018 році. Таким чином, прийматимуться сертифікати за три останні роки до вступу у виш.

У кількісному вимірі університет отримав 11031 заяву на вступ до бакалаврату та 6656 заяв до магістратури. Природнично-гуманітарний коледж отримав 806 заяв, що є для нього рекордною кількістю за останні роки. Найбільше заяв було спрямовано на спеціальності медичного спрямування, право, туризм та англійську філологію. Загалом до університету було зараховано 4913 вступників, враховуючи вступ до коледжу, аспірантури, клінічної ординатури, студентів-іноземців. 

Цікавим також є сальдо виїзду та в'їзду, тобто співвідношення абітурієнтів, що прибувають в область, та тих, що їдуть з неї на навчання. Переміщення є двобічним процесом: у багатьох областях України є чимало абітурієнтів, які покинули цей регіон, і водночас чимало таких, які приїхали туди на навчання. Однак тільки 5 областей можуть похвалитись позитивним "сальдо" міжрегіональної міграції. Закарпаття все ж має негативне сальдо, але незначне, порівняно з багатьма іншими регіонами – зазначив відповідальний секретар приймальної комісії УжНУ.

Петро Горват ознайомив присутніх також з пріоритетними завданнями, які ставить перед собою приймальна комісія у 2018 році та новаціями, які діятимуть під час вступу наступного року. Серед них – уніфікація конкурсних предметів, зменшення кількості заяв на вступ з 9 до 7 на 4 спеціальності. Новації також торкнуться медичних спеціальностей, адже з другого та третього предмету ЗНО абітурієнт має набрати не менше 150 балів. Також для вступу у магістратуру для багатьох спеціальностей гуманітарного напрямку стане обов’язковим ЗНО з іноземної мови.

Крім цього, на засіданні Вченої ради ухвалили рішення про затвердження освітніх програм, ліцензійних справ та схвалили ліцензійні матеріали аспірантури.  Крім цього Вчена рада рекомендувала до друку цілу низку підручників та навчальних матеріалів. Наступне засідання має відбутися  21 грудня, повідомляє офіційний сайт УжНУ.

22 листопада 2017р.

Теги: втсупники, УжНУ, виш

Коментарі

Нік 2017-11-22 / 17:27:02
от і випустять 5 тис дебілів. Ще не відкрили медфак № 3 ???.
І бажано ще два нейроцентри, що б Смоланка мав куди влаштовувати синів. І Маляр теж немає куди пристроїти велику Рахівську родину. Сини, невістка, ВІН САМ_ куди ж іншим. А в районі немає кому кесарів розтин зробити, тому 1000 лікарів штампує цей бездарний . тупий , кумівський ВУЗ!!!

НОВИНИ: Соціо

13:25
У понеділок на Закарпатті очікують стабілізаційну дотацію, заборгованість по зарплатах обіцяють почати погашати з вівторка-середи
17:37
В Ужгороді забезпечено посилений режим чергування відповідальних працівників усіх служб
17:13
/ 1
На Закарпатті траса в напрямку Нижніх Воріт ускладнена заторами, для вантажівок рух тимчасово призупинений
16:37
/ 2
В Ужгороді презентували транспортну модель міста
15:34
В Ужгороді стартує масштабний "правозахисний" Марафон написання листів
11:42
/ 1
В Іршаві відкрили мандрівну виставку народного одягу Луганщини "Евакуйована колекція"
11:27
У Перечині відбулася святкова літургія на честь 10-річчя служіння сестер-василіянок
09:36
/ 2
В Ужгороді планують запровадити маршрут через набережну біля Боздоського парку, обох вокзалів і до площі Корятовича в центрі
19:07
/ 9
Москаль скасував "коаліційне" розпорядження голови Хустської РДА Павлія про ліквідацію НВК в Данилові (ДОКУМЕНТИ)
17:52
ФОТОФАКТ. У Хусті також вже встановили ялинку
15:42
/ 2
Закарпатці найменше в Україні роблять щеплення від грипу
15:38
/ 1
Україна, Угорщина та ЄС домовилися про фінансування Дунайської транснаціональної програми, спрямованої й на розвиток Закарпаття включно
14:21
/ 3
Сортування сміття: в Україні з 1 січня починають діяти європейські вимоги щодо відходів
14:17
/ 2
За рік роботи відділом держархбудконтролю в Ужгороді складено 133 постанови на понад 1, 6 млн грн
13:07
Середньомісячні сукупні ресурси одного домогосподарства з дітьми на Закарпатті у 2016-му на 1-го члена становили 2 тис 975
11:10
На Закарпаття досі не надійшли кошти на ліквідацію наслідків вересневого буревію
10:19
До Дня Збройних сил України в УжНУ влаштували конкурс патріотичної пісні
10:01
Бюджети міст і сіл Закарпаття збагатились на 3 млрд грн
09:56
Ужгородці можуть подавати ідеї, де в місті варто оформити платні парковки
09:26
У Мукачеві пройшов всеукраїнський науково-практичний семінар
07:06
/ 20
Очільницею Департаменту культури Закарпатської ОДА стала керівник освіти Ужгорода Оксана Бабунич
03:50
/ 1
На Воловеччині працівники соціальної сфери протестували через тривалу невиплату зарплат
17:16
/ 2
Ужгородці виграли битву за зелені зони зі скандальними забудовниками
16:25
/ 1
В Ужгороді дошкільнятам і школярам урочисто вручили годівнички
14:28
/ 3
Онкохворі на Закарпатті не отримують необхідної стаціонарної паліативної допомоги
» Всі новини