В Ужгороді представили абстрактне мистецтво Тіберія Сільваші (ФОТО, ВІДЕО)

17 листопада в ILKO Gallery відбулося відкриття персональної виставки Тіберія Сільваші, який працює у напрямку нового абстрактного мистецтва.

В Ужгороді представили абстрактне мистецтво Тіберія Сільваші (ФОТО, ВІДЕО)

Це вперше, коли на Закарпатті представили роботи Сільваші у форматі цілісного проекту.  

– Так сталося, що довгий час я мав виставки майже по всьому світу, але не мав жодної в Ужгороді. Тому я страшенно радий, що мене запросили і ми зробили цей проект. Вийшло так, що спочатку була книга – вона пов’язана з тими проектами, які я робив у галереї Павла Гудімова. Це були роботи в просторі. Тому цей проект робився як підготовка до презентації книги і, безумовно, якоюсь мірою, і як ілюстрація того, що є в книзі, – розповідає Тіберій Сільваші.

Виставка в Ужгороді – проект першої співпраці арт-центру Я Галерея та ILKO Gallery. 

– Для мене це дуже хвилюючий момент – я куратор першої виставки, яку Тіберій Сільваші привозить до рідного Закарпаття. На мене впало основне навантаження як зробити цю виставку не просто виставкою картин. Тому ми вийшли з ситуації дуже просто – вже працюючи над книгою “Реальність”, я взяв на себе відповідальність зробити виставку-книгу. Для того, щоб обов’язково розповісти про аспекти біографії Тіберія, аби було зрозуміло, чому і як він розвивався. В Ужгороді ми робимо вперше те, що навіть не зробили в книзі – приквел історії про Тіберія Сільваші – показуємо студентські роботи, робити 80-их та 90-их років, просторові проекти, якими він займається більше 10 років, а також фотороботи Марії Бикової, які вона зробила в майстерні художника, – каже куратор виставки Павло Гудімов.       

В арт-центрі ILKO Gallery виставка присвячена українському художнику Тіберію Сільваші триватиме рівно місяць – до 17 грудня.

– Думаю, що це насправді непересічна подія. Вона торкається і мистецтва, і подій людського життя, повернення на батьківщину. Людина, яка живе в іншому місті, завжди ментально повертається до того, де вона народилася та виросла. Для Тіберія Сільваші це повернення на батьківщину, мені здається, є дуже знаковим. Відповідно, дуже добре, що це сталося – як виставка творів, життєпису, особистості. Кураторська робота дуже конкретизована, виважена, те, що програмувалося, те зробилося, – розповідає засновник галереї Михайло Ілько.  

20 листопада 2017р.

Теги: мистецтво, Тіберій Сільваші

Коментарі

Вуву 2017-11-23 / 06:50:38
А чого андрюху ворхола незгадуєте ... чи того ідіота сальвадора далі (якщо вже точиться така дискусія) ... А можна і згадати сергію бібу ... Він теж малює плямами ... І нічого більше .

Копча 2017-11-21 / 22:22:42
До місного: не можу погодитись з тим, що до прикладу Ренуар,Моне, Тернер ставиться на один рівень з Ротко чи Ньюменом. Роботи перших живуть власним життям передають зміст без огляду на авторство без пустопорожньої балаканини бізнесменів від мистецтва. Натомість другі мусять бути смачно здоблені пафосом, словами про "елітарність", близькими до шаманізму словесними пасами кураторів та постійною увагою ЗМІ таким чином надувається мильна булька де шоу навколо роботи стає головнішим за саму роботу. Поллок, Бекон, Клайн, Сільваші продукти ЗМІ та спекулянтів котрі створили дутий ажіотаж. Зараз тільки арт дилер визначає, що буде вважатись мистецтвом, а що ніколи не покине майстерні художника. З мистецтва тут є хіба що мистецтво продажу пустоти. P.S. До речі Сільваші просто ̶п̶е̶р̶е̶м̶а̶л̶ь̶о̶в̶у̶є̶ надихається Ріхтером.

павлишка 2017-11-21 / 16:31:06
А я так надриваваюся ,а дурити ніяк не вдається!Підскажіть що робити!

Місний 2017-11-21 / 14:30:58
А мені і не потрібні мистецтвознавці з їхніми теревенями .Мене "взяло" або не "взяло" .От ніяк не може мене "взяти той же Херст ,Кунцс і Дойг .
Вони з одної группи і їх хтось круто свого часу розкрутив .Але мене не " бере".
Зате Поллок "взяв " .Поллок наприклад

дав імпульс нашому Івану Марчуку , ну я так думаю .
А Ньюмен дав імпульс Анатолію Криволапу і другим ,ну це якщо відчути .

Місний 2017-11-21 / 14:12:35
Я згодний тут є елемент спекуляції.
і значний . Якщо у сучасного художника з самого початку "фсьо в шоколаде " ,знчить тут щось не "те " .
Того ж Барнета Ньюмена ,Ротко ,а до них імпресіоністів Ренуара ,Моне ,Мане і др. ,критики мали з'їсти ,і мало не з'їли .
А щодо Малевича ,так він теж дістав імпульс з Заходу . Малевича доповнив Ньюмен і Ротко .
Ясно що є на цьому мистецтві спекуляції , і нажива .
Є фальш . Так як і у всьому .
Є лікарі фальшиві ,є футболісти ,які отримують мільйони ,але не грають і на тисячу $ . Як кажуть тут спрацює "чуйка".

Копча 2017-11-21 / 13:25:34
До місного: усе вірно, той же Ротко, Херст, Кандінський не сприймаються без того щоб "вїхати" за допомогою мистецтвознавця чи іншого "просунутого цінителя". Але повторю ще раз, мистецтвом тут і не пахне, без розкрученого мистецьким ринком прізвища автора розфарбованих квадратів самі роботи нічого не вартують. Та й спекуляції довкола розфарбованих площин порядком надоїли, після Малєвича це все вторичне.

Місний 2017-11-21 / 09:45:48
Не зовсім так .Якщо ці два квадрати висять в галереї ,вже можна зупинитися . До "цього " треба пройти певний шлях,щоб почати розуміти ,,"вїзджати " по нинішньому .
А як бути з Ротко ,Барнетом Ньюменом .
Вони були першими в цьому жанрі . Їм критики дісталося по самі уха .Але они надихнули своїми роботами других художників ,рекламщиків ,дизайнерів .
Вся та західна культура взаємоповязана , непомітно (на перший погляд) але взаємо повязана , тому в них і "Бітлз" і AC/DC .

Копча 2017-11-21 / 02:03:16
До місного:
Мистецтво присутнє там де не потрібно знати автора роботи і Вас ця робота чимось торкає всрановлює з Вами емоційний звязок. А тут не знаючи що ці два квадрати зафарбував Сільваші пройдеш мимо максимуи відмітивши подумки що це два жовті квадрати і все. Ці роботи мертві вони не чіпляють душу.

Місний 2017-11-21 / 01:06:38
Не зовсім ,так як ви тут понаписували . На "цьому" стоїть ,або "це " іє складовою прогресу Західних країн , в арабів "цього " не має ,тому в них і немає айфонів . А який звязок ? Прямий ! В нестандартному мисленні .І в нас нас нема айфонів , але лід колеся ...

Вуву 2017-11-20 / 23:25:25
Це не мистецво ... Це ПСЕвдомистецво ...таке враження що нормальних людей такими засобами і в такий спосіб роблять ідіотами ....
Як кажуть "художественно продвінутимі "... Можу добавити ... В "пяту точку"

Нє, ну чесно 2017-11-20 / 19:05:40
В каталозі ІКЕА такого "мистецтва" пребагато!

Копча 2017-11-20 / 19:02:57
Як в казочці "Нове вбрання короля" оточуючі розуміють що це ху@ня однак озвучивши це ризикуєш перестати бути просунутим поціновувачем contemporary art. Але ж Ганс Крістіан Андерсен був правий, король то виявився голий )))

Вуву 2017-11-20 / 15:11:18
Такі художні вироби дуже гармонійно "вписались" в психіатрічну кліку (і не тілки в палату #5.

НОВИНИ: Культура

15:41
Відвертий щоденник чи казка для європейців: як читати "Війну з тильного боку" Андрія Любки
15:09
У Хусті відбудеться нагородження переможців та гала-концерт Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні "Красне поле"
14:25
Закарпатський облмуздрамтеатр розповів про свої найближчі події
14:26
У суботу в Хусті зіграють прем’єру вистави про Августина Волошина
15:11
Як відомі українські письменники хотіли поселитися на Закарпатті
08:20
/ 1
Обережно, любов
11:16
/ 1
Автор споруд ПАДІЮНу і "Едельвейсу" представив в Ужгороді виставку акварелей
22:08
/ 1
"Маріупольську драму" покажуть в Ужгороді та Києві
10:12
/ 1
У четвер відбудеться концерт Закарпатського народного хору "Загуди ми, гудаченьку"
11:08
Закарпатська філармонія запрошує на концерт "Музичне мереживо бароко"
05:09
У коледжі мистецтв ім.А.Ерделі провели конкурс дитячого малюнку
17:34
/ 1
В Ужгороді відбудеться "вуличний" поетичний марафон
20:11
До Дня Валентина в Ужгороді відбудеться романтичний вечір "Любов в опері"
03:44
/ 2
Кошиці, Пряшів і Михайлівці
11:06
У Румунії вийшла книжка про князя Корятовича
18:00
В Ужгородському замку "камерно" виставили "Художню спадщину Імре Ревеса на Закарпатті"
17:48
/ 2
"Жадан і Собаки" відвідають Ужгород і Мукачево в межах Благодійного зимового туру
20:28
/ 9
Дмитро Кешеля презентує у Мукачеві свій новий роман "Доживемо до зеленої травички"
22:04
В Ужгороді відбудеться виставка живописця Сергія Глущука
19:05
У п'ятницю відбудеться Різдвяний концерт хору "Кантус" для дітей та батьків
20:32
У Мукачеві презентують книгу "Ми діти преславної України: вибрані етнографічні та історичні праці Анатолія Кралицького"
16:39
Карпатський біосферний заповідник зобов'язали укласти з ОВА охоронний договір для збереження печерної стоянки доби палеоліту
17:41
Ужгородець Олександр Гаврош став лауреатом міжнародної премії імені Пантелеймона Куліша
13:30
/ 2
Закарпатські фотохудожники представили 24-у в цьому році фотовиставку "Українська світлина. 15 кроків" (ФОТО, ВІДЕО)
10:23
До ужгородського скансену повертається свято "Коляди у старому селі"
» Всі новини