Спортсмен із Ужгорода виборов кубок Європи з дзюдо (ВІДЕО)

Закарпаття спортивне має ще одного володаря кубку Європи, цього разу із дзюдо.

У місті Копер у Словенії відбулися європейські змагання серед кадетів до 18 років. І вихованець Ужгородської районної ДЮСШ Лев Смагін у новій для нього ваговій категорії – до 73 кг – зміг здобути першу у кар’єрі європейську медаль. Дзюдоїст провів 5 вдалих зустрічей та здобув «золото» Кубку Європи.

Лев СМАГІН, переможець Кубку Європи з дзюдо (кадети)

Це перша медаль з кубку Європи для мене, цією медаллю я виконав норматив майстра спорту.  Найскладніше мені було із суперником зі Словенії у півфіналі, він виявився доволі сильним. З ним я проборовся більше окресленого часу, ще додатковий, але зміг кинути його на оцінку. І так пеперміг. Я буду готуватися до Чемпіонату України до 21 року, який відбудеться у березні, це основна моя ціль зараз.

Варто зазначити, що після змагальної частини Кубку Європи серед кадетів до 18 років, у Словенії наша національна збірна взяла участь у навчальні-тренувальному зборі. У підсумку, в командному заліку Україна стала третьою! Адже українські дзюдоїсти вибороли по два «золота» і «срібла та одну бронзову нагороду. У складі збірної боровся і наш Лев Смагін. Хлопець займається дзюдо уже більше 10 років, одним із тренерів є його батько – Дмитро Смагін. Тренер Ужгородської районної федерації дзюдо зазначає: у Лева – великі перспективи і ще більше роботи над собою.

Дмитро СМАГІН, тренер Ужгородської районної федерації дзюдо

Как спортсмен, Лева старательный. Конечно, много еще работы, как и у всех. Есть такие свои возрастные качества. Перспектива есть. Год, правда, мы начали не очень удачно. Так как меняли возрастную категорию, была травма у нас. Но на конец года результат удался. Этот год по кадетам у нас последний, со следующего – уже в юниорской категории выступать. Так что кадетский возраст закрываем успешно, хорошо для него.

Крім того, дзюдоїсти Ужгородської районної ДЮСШ взяли участь і у Чемпіонаті України серед кадетів, який тривав у Житомирі. Тож, маємо бронзового призера цієї першості. У ваговій категорії 60 кг Іван Павлючок зміг вибороти третє місце.

Ездило трое человек – Таран Андрей, Соляник Евгений, Павлючок Ваня. Боролись ребята неплохо. У них в категории было по 60 человек, конкуренция была. и вот Ваня Павлючок, он и завоевал третье место.

Іван ПАВЛЮЧОК, бронзовий призер  Чемпіонату України з дзюдо (кадети)

В півфіналі я зустрівся з  майстром спорту, він  2001 р.н. На жаль, я програв. Супротивник був технічніший, втім я зробив для себе висновки. Був, можливо, трішечки невпевнений у своїх силах. Але у поєдинку за третє місце вийшов на супротивника, з яким боровся до того два рази, і я переміг. Хочу виконати майстра спорту, для цього буде можливість на Чемпіонаті України, який буде у лютому.

Завдяки своїм досягненням, Лев Смагін виконав норматив майстра спорту з дзюдо, а Іван Павлючок – кандидата. Наразі у дзюдоїстів – зимовий формат тренувань: загальної фізичної підготовки та спарингів. Попереду буде ряд зборів та кросів.

Все международные турниры выезды и сборы нам помогает человек с Ужгородского района, которому не все равно на спорт – это Валерий Пересоляк. Он помогает клубу футбольному «Минай», мы ему очень благодарны, без его вклада вряд ли бы мы проходили хорошие сборы и международные турниры.

Уже у перші місяці 2018-го вихованці Ужгородської районної федерації дзюдо вирушать на кадетський та юніорський чемпіонати України, які прийматиме Луцьк. У кожного – окремі цілі, а попереду підготовка до важливих національних стартів та боротьба за місце у збірній України.