Громадські активісти розповіли про свавілля влади та правоохоронців на Хустщині (ФОТО)

В Ужгород відбулася прес-конференція, на якій громадські активісти розповіли про ситуацію з судовою та правоохоронною системою на Хустщині.

Громадські активісти розповіли про свавілля влади та правоохоронців на Хустщині (ФОТО)

Громадський правозахисник Віталій Грегор заявив: «На Закарпатті, зокрема, на Хустщині, триває повне свавілля правоохоронних органів, діє кругова система судової системи, приховування злочинів правоохоронцями і «кришування» у прямому сенсі цього слова прокуратурою, яка просто перефутболює справи з району в область і назад. Надсилання скарг та ходіння на особисті прийоми до посадовців, на жаль, не дають результатів. Мешканці Хустщини хочуть бути почутими, сказати на всю Україну про беззаконня і, можливо, привернути увагу вищих посадових осіб, які зможуть це припинити. Президент сказав, що у нас не буде «смотрящих» ніде, але ми бачимо, що вони існують».

Йдеться, за словами доповідачів, про розкрадання коштів, побиття двох підприємців головою села Драгово, якого досі не затримано і жодних запобіжних заходів щодо нього не застосовано.

Громадський активіст Хустщини Іван Рошко додав: «На добудову Драгівської лікарні було виділено 1,2 млн грн. Після виборів почали проводитися нібито ремонтні роботи, за якими ми уважно стежили. На нашу думку, роботи проводилися за завищеними цінами і гроші фактично розкрадалися. Актами огляду було встановлено і доведено, що лише в деяких фазах робіт було вкрадено понад 100 тисяч гривень. У результаті, було порушено справу за двома статтями. У ході слідства якимось чином правоохоронні органи вилучили зі справи одну статтю і, згідно з вироком суду, виконроб отримав рік умовно. А щодо голови села вже близько двох років слідство триває і лікарня досі не добудована. Йому не вручають ні підозру, ні притягають до відповідальності. Всі просто перестали зважати на те, що із держбюджету було вкрадено кошти. Правові поля ми використали всі, звертаючись в Генпрокуратуру, Президента, прем’єра, обласне і районне керівництво правоохоронних органів. Ніхто не реагує. Жодних дій щодо боротьби з корупцією нема, а покривання злочинців породжує нові і нові злочині. У нас є всі документи із доказами цього. Робити вигляд, що нічого не відбувається, вже просто неможливо».

Депутат Драгівської сільради Іван Худа зауважив: «До моїх обов’язків, як депутата, входить контроль витрат всіх коштів, які були затверджені сільрадою. Як вже було сказано, ми виявили значні порушенні при використанні коштів на ремонт сільської лікарні. Ми звернулися до голови села, але він не реагує та сам порадив звернутися до контролюючих органів, що нами і було зроблено. Перевірки виявили порушення на суму 105 тис. грн, але правоохоронці не реагували. Ми звернулися по допомогу до народних депутатів, лише після втручання яких було відкрите кримінальне провадження по розкраданню коштів. Чекаємо на об’єктивне розслідування. Також слід звернути увагу на ремонт приміщення сільради. Я просив надати акти виконаних робіт, але отримав відмову, як і по лікарні. А це кримінально каране діяння – створення штучних перешкод у діяльності депутата місцевої ради. Я звернувся знову ж таки до правоохоронців, але розслідування штучно затягується».

Доповідачі навели приклад ще одного грубого зловживання – вибори в с. Олександрівка. Суд скасував проведення тут незаконного голосування, а місцеві органи влади просто зневажили рішення і таки провели вибори. Натомість працівники правоохоронних органів, за словами В. Грегора просто не реагують на злочини. «Маємо прецедент в Україні і напевно навіть у світі – вибори скасовані, а результати виборів – законні, «обрані» особи працюють. Це ганьба правоохоронної системи, я вважаю. Депутати, які насправді не є законними депутатами, голосують за рішення, виділяють ділянки і таке інше. Далі – знову суди і протистояння, перекриття доріг і тп. Тому люди роблять спробу достукатися до влади, це публічне попередження, що потрібно забезпечити дотримання законності і правоохоронці мають розслідувати злочини, а не їх покривати. Інакше шлях лише за масштабними протестами», - каже В. Грегор.

Віталій Грегор також додав про ситуацію щодо дороги у Драгові. За його словами, голова села підробив підписи та перерахував кошти громади підряднику, який ремонтував дорогу. Хоча на виборах це був елемент піар-кампанії, під час якої голова села обіцяв виборцям відремонтувати дорогу самостійно, а не коштами бюджету.

«По голові села Драгова є 13 кримінальних справ, жодну не доведено до кінця. Про яку роботу правоохоронних органів можна говорити? Коли припиниться це розкрадання і свавілля?», - запитує Іван Рошко.

31 жовтня 2017р.

Теги: Хустщина, влада, правоохоронці

Коментарі

Віталій Грегор 2017-10-31 / 10:57:09
Окремо хочу доповнити 3-тему, озвучену на даній прес-конференції в Ужгородський прес-клуб, однак не описану в прес-релізі. Резонансні протистояння на Хустщині в боротьбі щодо недопущення екологічно-небезпечного будівництва міні-ГЕС на р.Ріка, яка до того ж є об’єктом Смарагдової мережі України (входить до Пан'європейської природоохоронної мережі). Спроби протиснути це будівництво вилилося в перекриття доріг та протести. Однак вже пройшло більше 3-х місяців, а ніхто так і не покараний. Ні голова Хустської РДА Назарій Павлій, який власне і видав корупційно-незаконні розпорядження-дозволи під таке будівництво, однак в подальшому були скасовані головою ОДА Г.Москалем та залишені в силі окружним судом. Жодного покарання за зловживання службовим становищем і голові села Березова Богдану Біляку, який координував "тітушками" в на псевдослуханнях 10 липня, що не пропускали "немотивованих" мешканців в клуб, де вони проходили. Він же опісля видав розпорядження про визнання цих слухань такими, що не відбулись, бо проводились із грубим порушенням законодавства, а потім до суду подав заяву просячи руками забудовників скасувати це своє ж розпорядження. Чи діяв він в інтересах третіх осіб, очевидно і умисно, однак поліція області, до якої я подав заяву про злочин вже понад 3 місяці тому, мовчить "як риба у воді", жодного виклику, жодних слідчих дій чи хоч якихось дій.
Окремо я зупинився на пре-конференції і на грубому перешкоджання діяльності журналістам аж 2-х видань - "Срібної Землі" та інтернет-видання "0312". Яким 10 липня в с.Липча група молодиків, організованих жадібними до легкого збагачення райдепутатом В.Дулкаєм та облдепутатом від "Опоблоку" В.Якубцем, перешкоджала в зйомці, погрожуючи розбити техінку, якщо не перестануть. Вони ж були присутні і у вищезгаданому Березові, з однією метою забезпечити потрібне "ЗА" ГЕСи і були шоковані коли зібралося майже 900 мешканців, які проголосували "ПРОТИ" та жіночки, яких їх просто ганебно прогнали. Про це журналіст Стас Данко повідомив також обласну поліцію ще на початку серпня, однак також безрезультатно. І схоже гучні слова Прокуратури Закарпатської області "захист професійної діяльності журналістів у всьому світі є головною ознакою цивілізованості та демократичності країни. Лише тоді, коли представник мас-медіа відчуває себе захищеним, можна говорити про реальну свободу слова в державі" на оф.сайті є просто пафосом.

НОВИНИ: Соціо

05:38
Міська влада ще на 10 років продовжить оренду Кірпічки?
04:40
У Берегові освятили будівництво майбутньої римо-католицької церкви
16:51
/ 2
У Виноградові сучасний хоспіс стоїть майже порожнім і руйнується через корупційні схеми – правозахисник
13:25
У понеділок на Закарпатті очікують стабілізаційну дотацію, заборгованість по зарплатах обіцяють почати погашати з вівторка-середи
17:37
В Ужгороді забезпечено посилений режим чергування відповідальних працівників усіх служб
17:13
/ 1
На Закарпатті траса в напрямку Нижніх Воріт ускладнена заторами, для вантажівок рух тимчасово призупинений
16:37
/ 2
В Ужгороді презентували транспортну модель міста
15:34
В Ужгороді стартує масштабний "правозахисний" Марафон написання листів
11:42
/ 1
В Іршаві відкрили мандрівну виставку народного одягу Луганщини "Евакуйована колекція"
11:27
У Перечині відбулася святкова літургія на честь 10-річчя служіння сестер-василіянок
09:36
/ 2
В Ужгороді планують запровадити маршрут через набережну біля Боздоського парку, обох вокзалів і до площі Корятовича в центрі
19:07
/ 9
Москаль скасував "коаліційне" розпорядження голови Хустської РДА Павлія про ліквідацію НВК в Данилові (ДОКУМЕНТИ)
17:52
ФОТОФАКТ. У Хусті також вже встановили ялинку
15:42
/ 2
Закарпатці найменше в Україні роблять щеплення від грипу
15:38
/ 1
Україна, Угорщина та ЄС домовилися про фінансування Дунайської транснаціональної програми, спрямованої й на розвиток Закарпаття включно
14:21
/ 3
Сортування сміття: в Україні з 1 січня починають діяти європейські вимоги щодо відходів
14:17
/ 2
За рік роботи відділом держархбудконтролю в Ужгороді складено 133 постанови на понад 1, 6 млн грн
13:07
Середньомісячні сукупні ресурси одного домогосподарства з дітьми на Закарпатті у 2016-му на 1-го члена становили 2 тис 975
11:10
На Закарпаття досі не надійшли кошти на ліквідацію наслідків вересневого буревію
10:19
До Дня Збройних сил України в УжНУ влаштували конкурс патріотичної пісні
10:01
Бюджети міст і сіл Закарпаття збагатились на 3 млрд грн
09:56
Ужгородці можуть подавати ідеї, де в місті варто оформити платні парковки
09:26
У Мукачеві пройшов всеукраїнський науково-практичний семінар
07:06
/ 20
Очільницею Департаменту культури Закарпатської ОДА стала керівник освіти Ужгорода Оксана Бабунич
03:50
/ 1
На Воловеччині працівники соціальної сфери протестували через тривалу невиплату зарплат
» Всі новини