УжНУ та Ужгородська міськрада підписали меморандум про порозуміння та співпрацю (ФОТО)

Меморандум про порозуміння та співпрацю між Державним вищим навчальним закладом «Ужгородський національний університет» та Ужгородською міською радою щодо виконання спільних проектів і програм розвитку підписали сьогодні міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та ректор вишу Володимир Смоланка.

УжНУ та Ужгородська міськрада підписали меморандум про порозуміння та співпрацю (ФОТО)

Підписання відбулося в рамках «круглого столу» «Університет, місто, бізнес – партнерство заради розвитку», який сьогодні відбувся у залі Вченої ради УжНУ.

Вітаючи учасників зібрання, міський голова Богдан Андріїв відзначив, що вищий навчальний заклад, найстаріший в області – одна з «родзинок» Ужгорода, яка приваблює молодь в обласний центр Закарпаття вчитися, а відтак і працювати, створювати сім’ї і проживати.

В УжНУ – багато працівників, податки із зарплат яких надходять до міського бюджету, студентів, котрі складають активну та ініціативну частину молоді, більшість працівників освіти, медичної сфери, підприємств, міської ради – здобували вищу освіту саме в цьому навчальному закладі. З університету надходять чимало інноваційних ідей, пропозицій щодо розвитку міста, триває співпраця в міжнародних ґрантових проектах, більшість із міст-побратимів Ужгорода мають тісні зв’язки і з нашим УжНУ, цього року університет із власною потужною програмою долучився до святкування Дня Ужгорода. Як приклади міський голова навів участь науковців біологічного факультету у догляді за зеленими насадженнями – у комісії, яка складає акти про видалення аварійно-небезпечних дерев і приймає рішення про висадження нових присутні викладачі університету, а зараз вони ще й спільно працюють із фахівцями зі словацького Гуменного над реалізацією проекту оновлення нашого парку «Під замком».

Богдан Євстафійович запевнив, що міська влада й надалі рада вітати студентів для проходження практики в структурних підрозділах Ужгородської міської ради, кращим пропонувати роботу. «Ми спільно маємо працювати на імідж нашого міста й університету, щоб молодь не виїздила за кордон, могла себе гідно реалізувати тут, в Ужгороді. Від керівництва, викладачів університету залежить якість навчання, а від нас, міської влади – зручність, комфорт у місті, тобто у нас спільні цілі, спільна робота і підписання Меморандуму лише активізує, закріпить те, що вже давно склалося й працює», – підсумував міський голова.

Ректор УжНУ професор Володимир Смоланка назвав конкретні цифри: понад 2,5 тисячі працівників УжНУ, їхні родини, понад 16,5 тисяч студентів – це сьогоднішній «актив» навчального закладу в Ужгороді, люди, сплачують податки, своїми розробками, досягненнями працюють на імідж міста далеко за його межами, в різних країнах.

Навчальний заклад за останні роки стрімко піднявся в усіх рейтингах, із 43-42 місця з 287 вишів України – у першу двадцятку. Навіть за обсягами студентів, тоді як чимало молоді виїздить за кордон, наш університет займає 14-15 місце серед усіх вищих навчальних закладів. Іноземці, які з початком складної ситуації на сході України перейшли з Луганського університету в УжНУ, як розповів Смоланка, відзначали високий рівень викладання в нашому виші, приязність Ужгорода, а останнє полягає в оновленні міської інфраструктури, насиченому культурному та інтелектуальному дозвіллі.

Незабаром відбудеться засідання Міжнародного консорціуму університетів та підписання угоди про співпрацю з одним із вищих навчальних закладів Мюнхена, яка передбачає можливість для наших студентів на старших курсах пройти рік стаціонарного навчання у Німеччині і практику на провідних підприємствах, скажімо автобудівний концерн BMW з умовою, що молоді люди повернуться і застосовуватимуть набуті знання, працевлаштувавшись в Україні.

Зійшлися також на тому, що потрібно частіше спілкуватися і напрацьовувати спільні ідеї, які можна реалізувати у співпраці влади та науковців і студентів. Ректор Володимир Смоланка також запросив на численні заходи, які розпочинаються вже з наступного тижня до відзначення 72-річниці створення Ужгородського національного університету.

10 жовтня 2017р.

Теги: УжНУ, Ужгород, Смоланка, Андріїв

Коментарі

Нiк 2017-10-11 / 18:07:57
Чиста фiгня!!!

Генек 2017-10-11 / 15:39:07
студенти-журналісти, тепер міська влада мусить задовільнити всі ваші інформаційні запити, то ж штурмуйте, в кого кишка товста)

Нiк 2017-10-11 / 09:28:47
Ващука уже немаэ 4 роки!

УжНУ 2017-10-10 / 19:55:28
До студента і Викладача
Но, Ващуку, як тут без тебе? Чекалисьме :)

студент 2017-10-10 / 19:53:02
Маразм кріпне - до самого абсурду,що УжНУ і міська рада розташовані в різних державах , чи у кожнрго свої закони. Дебелізм.

Викладач 2017-10-10 / 19:44:20
ПУСТОЗВОНИ!!!

НОВИНИ: Соціо

21:12
/ 2
В Ужгороді Москаль і Андріїв запалили ханукальну менору
20:49
Цьогоріч у благодійному забігу "Пробіжи – Допоможи!" взяли участь понад сотня учасників
14:31
На Закарпатті утворилися величезні черги вантажівок, що прямують до Угорщини та Словачини
15:44
/ 1
В Ужгороді завершують останні облаштування центральної алеї на Пагорбі Слави
15:27
Мукачівці, чиї дворогосподарства підтопило, отримають допомогу
14:17
Чума Києву не страшна
13:53
В Ужгороді триває Перший закарпатський фестиваль пряників
11:21
/ 7
Сировар Петро Пригара: До Нижнього Селища на Закарпатті їдуть за унікальними місцевими сирами
09:45
/ 3
Закарпатцям повернуть гроші, автоматично зняті з карток через нововведення з рекомендованим платежем за газ
17:56
Володимир Цірик "Оса" із Закарпаття посмертно відзначений нагородою "Народний Герой України"
17:26
/ 5
На Берегівщині провели в останню путь полеглого на Сході Михайла Кушніра
16:09
OPENDATA-інтенсив провели сьогодні для працівників мерії в Ужгороді
15:37
Пряники й печиво, мед і медові вироби та предмети хенд-мейду можна придбати на Фестивалі пряників в Ужгороді
15:27
/ 2
14 посадовців Ужгородського лісгоспу притягли до відповільності за порушення вимог природоохоронного законодавства
15:24
/ 2
На стадіоні "Автомобіліст" в Ужгороді завершили реконструкцію легкоатлетичних доріжок
14:52
/ 1
Хустщина тепер – теж із туристичним брендом
14:27
У понеділок в Ужгороді на час видалення кущів і дерев обмежать рух на вул. Крилова
14:07
В Ужгороді стартував Перший закарпатський фестиваль пряників
13:49
З початку року на Закарпатті сплачено понад 2,7 млрд грн ЄСВ
11:51
Найбільші обсяги прибутку на Закарпатті з початку року одержали машинобудівні підприємства
10:28
На Берегівщині сьогодні прощатимуться із полеглим в російсько-українській війні Михайлом Кушніром
10:24
У Мукачеві визначено претендентів на здобуття премії ім. О. Духновича
09:11
/ 1
В Ужгороді оголосили тендер на закупівлю перших 10 комунальних автобусів
03:44
Найбільше в Україні автомобілів на "євробляхах" задекларували чиновники Закарпаття (ІНФОГРАФІКА)
03:10
/ 6
ФОТОФАКТ. Громада Усть-Чорної перекрила дорогу через її незадовільний стан
» Всі новини