УжНУ та Ужгородська міськрада підписали меморандум про порозуміння та співпрацю (ФОТО)

Меморандум про порозуміння та співпрацю між Державним вищим навчальним закладом «Ужгородський національний університет» та Ужгородською міською радою щодо виконання спільних проектів і програм розвитку підписали сьогодні міський голова Ужгорода Богдан Андріїв та ректор вишу Володимир Смоланка.

УжНУ та Ужгородська міськрада підписали меморандум про порозуміння та співпрацю (ФОТО)

Підписання відбулося в рамках «круглого столу» «Університет, місто, бізнес – партнерство заради розвитку», який сьогодні відбувся у залі Вченої ради УжНУ.

Вітаючи учасників зібрання, міський голова Богдан Андріїв відзначив, що вищий навчальний заклад, найстаріший в області – одна з «родзинок» Ужгорода, яка приваблює молодь в обласний центр Закарпаття вчитися, а відтак і працювати, створювати сім’ї і проживати.

В УжНУ – багато працівників, податки із зарплат яких надходять до міського бюджету, студентів, котрі складають активну та ініціативну частину молоді, більшість працівників освіти, медичної сфери, підприємств, міської ради – здобували вищу освіту саме в цьому навчальному закладі. З університету надходять чимало інноваційних ідей, пропозицій щодо розвитку міста, триває співпраця в міжнародних ґрантових проектах, більшість із міст-побратимів Ужгорода мають тісні зв’язки і з нашим УжНУ, цього року університет із власною потужною програмою долучився до святкування Дня Ужгорода. Як приклади міський голова навів участь науковців біологічного факультету у догляді за зеленими насадженнями – у комісії, яка складає акти про видалення аварійно-небезпечних дерев і приймає рішення про висадження нових присутні викладачі університету, а зараз вони ще й спільно працюють із фахівцями зі словацького Гуменного над реалізацією проекту оновлення нашого парку «Під замком».

Богдан Євстафійович запевнив, що міська влада й надалі рада вітати студентів для проходження практики в структурних підрозділах Ужгородської міської ради, кращим пропонувати роботу. «Ми спільно маємо працювати на імідж нашого міста й університету, щоб молодь не виїздила за кордон, могла себе гідно реалізувати тут, в Ужгороді. Від керівництва, викладачів університету залежить якість навчання, а від нас, міської влади – зручність, комфорт у місті, тобто у нас спільні цілі, спільна робота і підписання Меморандуму лише активізує, закріпить те, що вже давно склалося й працює», – підсумував міський голова.

Ректор УжНУ професор Володимир Смоланка назвав конкретні цифри: понад 2,5 тисячі працівників УжНУ, їхні родини, понад 16,5 тисяч студентів – це сьогоднішній «актив» навчального закладу в Ужгороді, люди, сплачують податки, своїми розробками, досягненнями працюють на імідж міста далеко за його межами, в різних країнах.

Навчальний заклад за останні роки стрімко піднявся в усіх рейтингах, із 43-42 місця з 287 вишів України – у першу двадцятку. Навіть за обсягами студентів, тоді як чимало молоді виїздить за кордон, наш університет займає 14-15 місце серед усіх вищих навчальних закладів. Іноземці, які з початком складної ситуації на сході України перейшли з Луганського університету в УжНУ, як розповів Смоланка, відзначали високий рівень викладання в нашому виші, приязність Ужгорода, а останнє полягає в оновленні міської інфраструктури, насиченому культурному та інтелектуальному дозвіллі.

Незабаром відбудеться засідання Міжнародного консорціуму університетів та підписання угоди про співпрацю з одним із вищих навчальних закладів Мюнхена, яка передбачає можливість для наших студентів на старших курсах пройти рік стаціонарного навчання у Німеччині і практику на провідних підприємствах, скажімо автобудівний концерн BMW з умовою, що молоді люди повернуться і застосовуватимуть набуті знання, працевлаштувавшись в Україні.

Зійшлися також на тому, що потрібно частіше спілкуватися і напрацьовувати спільні ідеї, які можна реалізувати у співпраці влади та науковців і студентів. Ректор Володимир Смоланка також запросив на численні заходи, які розпочинаються вже з наступного тижня до відзначення 72-річниці створення Ужгородського національного університету.

10 жовтня 2017р.

Теги: УжНУ, Ужгород, Смоланка, Андріїв

Коментарі

**** 2018-03-05 / 15:02:55
Цікаво,чи має комунальне господарство міста до поточних і капітальних ремонтів,будь-яких державних,особливо освітніх установ,які кошти ,там передбачені!Чи ніякі?!Поточний і капітальні ремонти!Як стоять питання?!

Нiк 2017-10-11 / 18:07:57
Чиста фiгня!!!

Генек 2017-10-11 / 15:39:07
студенти-журналісти, тепер міська влада мусить задовільнити всі ваші інформаційні запити, то ж штурмуйте, в кого кишка товста)

Нiк 2017-10-11 / 09:28:47
Ващука уже немаэ 4 роки!

УжНУ 2017-10-10 / 19:55:28
До студента і Викладача
Но, Ващуку, як тут без тебе? Чекалисьме :)

студент 2017-10-10 / 19:53:02
Маразм кріпне - до самого абсурду,що УжНУ і міська рада розташовані в різних державах , чи у кожнрго свої закони. Дебелізм.

Викладач 2017-10-10 / 19:44:20
ПУСТОЗВОНИ!!!

НОВИНИ: Соціо

17:05
Закарпатець Рустам Росул пробує свої сили у відборі в Національну збірну України Ігор Нескорених
15:45
/ 2
Закарпаттю не вистачає понад 11 млн грн для забезпечення хворих на діабет інсуліном
15:00
Із початком квітня в Хусті почнеться Великодній ярмарок
14:44
Великодній кошик на Закарпатті буде найдорожчим після Києва
13:37
/ 1
Небайдужі. Як закарпатська сільська школа вийшла з анабіозу
10:50
Спів і живопис як візитна картка України в ЄС
10:23
Урочиста зміна часу на найстаріших курантах міста відбудеться 24 березня в Мукачеві
09:40
УжНУ планує участь у конкурсі на європейський грант за програмою енергоефективності
06:38
/ 9
В Ужгороді триметрова самка тигрового пітона знесла яйця і висиджує, як квочка
18:39
/ 5
Родина Поповичів з Богдана
17:40
/ 1
На Закарпатті з березня і до червня включно триває місячник охорони нересту риби
16:29
Закарпатський режисер презентує новий фільм про пригоди українця за кордоном
15:53
На Закарпатті знизилася смертність від туберкульозу
14:58
/ 1
В Ужгороді рятувальники знімали з даху магазину двох котів, що випали із квартири багатоповерхівки
14:50
Командно-штабні навчання завершилися на Закарпатті
14:42
За 2 перших місяці 2018-го послугами пасажирського транспорту на Закарпатті скористалися на 16,6% менше пасажирів
13:42
В Ужгороді розповіли про програму заходів традиційних Днів України в Кошицях
13:03
Представники ОБСЄ на Закарпатті цікавилися станом виконання соцгарантій учасникам АТО та членам сімей загиблих вояків
11:11
На Закарпатті утворено штаб, який моніторитиме діяльність ДВС у питаннях стягнень заборгованості зарплати
10:32
В Ужгороді шукали 10-річного хлопчика та 11-річну дівчинку, які втекли з дому, щоби погуляти разом
10:29
/ 5
В УжНУ відзначають позитивні тенденції щодо зростання фінансового забезпечення вишу
10:20
У Мукачеві ОСББ отримують фінансову підтримку з міського бюджету
09:38
/ 2
Холодний початок весни на Закарпатті не нашкодить рослинам – синоптики
09:32
Традиційний хутряний безрукавний одяг закарпатців ХІХ-ХХ століть пропонують оглянути у скансені в Ужгороді
05:00
/ 10
В ужгородському кафе-екзотаріумі народилися м'якотілі черепашки і "бородаті" агамки
» Всі новини