У Олександрівці на Хустщині попри заборону суду провели місцеві вибори (ДОКУМЕНТИ)

Йдеться про село Олександрівка, що на закарпатській Хустщині, де 1 жовтня відбулися "таємні" проміжні вибори депутатів по 3-х одномандатних виборчих округах до Олександрівської сільської ради,х всупереч рішенню суду, який скасував їх проведення.

У Олександрівці на Хустщині попри заборону суду провели місцеві вибори (ДОКУМЕНТИ)

Як інформує громадський правозахисник Віталій Грегор, відповідно до рішення  Хустського районного суду від 22 вересня 2017 р. було встановлено, що Олександрівська сільська виборча комісія Хустського району своєю постановою 3 серпня 2017 р. призначила проміжні вибори депутатів на 1 жовтня 2017 р. із грубим порушенням закону: без оприлюднення постанови у встановлений спосіб (оголошення в друкованих ЗМІ) і без доведення до населення в інший спосіб, що підтвердили мешканці, підприємці та депутати села. Відтак, судом встановлено, що сільська виборча комісія порушила права позивачів, кандидатів в депутати, неправомірно відмовивши їм в реєстрації на вибори, а також визнав неправомірними дії Хустської районної виборчої комісії, яка залишила без розгляду скаргу цих кандидатів в депутатів. Як наслідок, суддя Я.Сідей відновив справедливість і скасував  як незаконну постанову виборчої комісії про призначення виборів на 1 жовтня, а виборчий процес, як наслідок, мав би бути проведений заново із дотримання законних процедур.

 

Однак, не зважаючи на дане рішення суду, яке набрало законної сили 25 вересня 2017 р., та не оскарживши його до апеляційного суду, сільська виборча комісія таки провела 1 жовтня 2017 року відмінені вибори депутатів та винесла постанову про їх результати.

Формально, як стало відомо згодом, апеляційну скаргу було подано, але 26 вересня, тобто з пропущенням 2-денного терміну на оскарження, який, відповідно до виборчого закону, не може поновлюватись. До того ж, подано її не сільською виборчою комісією, а районною, тобто неналежним суб'єктом. Відтак рішення суду першої інстанції набуло законної сили ще 25 вересня, що в подальшому, 2 жовтня, підтвердив своєю ухвалою і Львівський апеляційний адміністративний суд, залишивши апеляційну скаргу районної комісії без розгляду.

 

Як зазначає В.Грегор, вибори проводилися фактично без вибору - по одному провладному кандидату в бюлетені: 5 округ - бухгалтер сільради Євгенія Флейса, 7 округ - землевпорядник сільради Ольга Томаш, 13 округ - медсестра дитсадка Алла Сливка.

У голосуванні взяло всього 108 чоловік (близько 30 чоловік на кожному окрузі), більшість жителів села навіть і не знала про їх проведення, а інша, свідома частина їх просто проігнорувала, а деякі з тих, що прийшли, поставили тематичний надпис на бюлетенях - "Незаконні вибори". 

 

Йдеться про те, що посадові особи (члени) Олександрійської сільської виборчої комісії вчинили ознаки як мінімум одного злочину, передбаченого ч.3 ст.157 ККУ "Перешкоджання здійсненню виборчого права", провівши незаконні вибори та позбавивши права бути обраними всіх бажаючих, що може мати наслідком, згідно з даною статтею, вже позбавлення волі винних членів виборчої комісії на строк від трьох до семи років, констатує В.Грегор. І наголошує, що також додатково слідчим шляхом має бути встановлено наявність вини ще за 2 статтями Кримінального кодексу - ст. 382 ККУ "Невиконання судового рішення" та ст. 366 ККУ "Службове підроблення". В зв'язку з чим В.Грегором було подано заяву про злочин до слідчого управління обласної поліції та прокуратури і СБУ для  взяття на особистий контроль  хід досудового розслідування цього важкого злочину проти основоположних виборчих прав громадян.

 

Окрему оцінку, на думку В.Грегора, має бути надано правоохоронцям Хустської поліції, яких напередодні він повідомив про замах на вчинення даного тяжкого злочину, однак вони не запобігли його вчиненню, а 1 жовтня не припинили ці очевидно незаконні вибори та своєю бездіяльністю фактичного цей злочин приховали. 

Паралельно вже подана скарга до ЦВК в м. Київ  з вимогою достроково припинити повноваження всього складу даної сільської виборчої комісії. Аналогічну скаргу до ЦВК передано через Народного депутата України Віталія Купрія. Однак наразі реакції на такі грубі порушення виборчого законодавства найвищим контролюючим органом немає.

Крім того, як інформує правозахисник, в Хустському районному суді під головуванням судді Сергія Савицького вже розглядається позов про скасування результатів цих незаконних виборів. Розгляд справи призначено на 5 жовтня і він має відбутися в 2-денний термін. "

"Якщо ж, звісно, знову не втручатиметься у здійснення правосуддя адмінресурс, - акцентує В.Грегор. - Що в сухому залишку переможе - справедливість і законність, чи адмінресурс і чергова бездіяльність правоохоронних органів, побачимо вже найближчим часом".

 

 

"Відтак, це опосередковано підтверджує і раніше опубліковано мною інформацію, що троє сільських депутатів, які склали повноваження і дали підставу для проведення виборів, здійснили це через постійний тиск на них голови села  І.Ю.Ковача, з метою створення контрольованої ним більшості в раді для безперешкодного "дерибану" землі та запуску в промислових маштабах екологічно-небезпечних соляних шахт.

Підтверджується очевидна зацікавленість в даних незаконних виборах і Хустської РДА, оскільки начальник її юридичного відділу був присутній на засіданні Хустської РВК, який не запобіг цьому очевидному порушенню виборчого законодавства, а фактично його приховав.", - вважає В.Грегор.

05 жовтня 2017р.

Теги: Олександрівка, вибори

Коментарі

Федя 2017-10-05 / 19:10:31
Савицький без команди зверху,(ну або зацікавленості) ніколи нич не робив.Гнида совкова.

НОВИНИ: Політика

11:46
Затримані на Закарпатті 7 нелегалів виявилися громадянами Афганістану та Бангладеш
03:27
/ 8
Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій вбачає на Закарпатті ознаки "м'якого сепаратизму"
06:35
/ 3
МЗС України відповіло Угорщині: не варто вільно тлумачити висновки "Венеційки"
06:26
/ 3
Угорщина після рішення Венеційської комісії оголосила три умови для підтримки України
18:47
/ 6
Москаля просять ввести в штат Іршавської РДА перекладача для її російськомовного очільника (ДОКУМЕНТ)
03:44
/ 12
Феномен Саакашвілі
15:48
/ 10
Клімкін: Угорська освіта залишається, але буде частина предметів українською
14:58
/ 21
Венеційська комісія підтримала "мовну" статтю про освіту нацменшин
07:28
/ 2
"Рука Держдепу". Хто і як "рятував НАБУ"
05:30
/ 15
Клімкін зустрівся з Сійярто і з'ясував, що угорців на Закарпатті вже менше 100 тисяч
04:36
/ 2
Через виявлене в Чопі м'ясо, вражене АЧС, Угорщина заборонила ввезення м'яса з України
18:14
/ 19
Угорщина закликала направити постійну місію ОБСЄ на Закарпаття через "напруженість" в регіоні
13:36
В Іршаві відкриють унікальну виставку старовинного одягу Луганщини "Евакуйована колекція"
06:58
/ 4
Угорський міністр вирішив, що заради НАТО Україна має скасувати закон про освіту
17:03
/ 20
Закарпатський "відродженець" Ланьо хоче зняти Соболєва з голови антикорупційного комітету (ДОКУМЕНТ)
06:10
/ 20
Україна не сприйматиме шантажу Угорщини і не відмовиться від мовної статті закону про освіту - заступник глави МЗС
05:41
/ 1
Україна та Угорщина планують провести зустріч до чи після висновків Венеціанської комісії – Клімкін
02:54
/ 10
Клімкін напередодні візиту на Закарпаття: Україна не визнає ультиматумів в питанні імплементації закону "Про освіту"
20:50
/ 8
На Закарпаття знову навідався високопосадовець країни, що блокує і шантажує Україну
07:49
/ 7
Спікер ВР допустив відтермінування мовного закону в частині навчання нацменшин українською
07:38
/ 2
Екс-міністр закордонних справ України порадив Угорщині дивитися вперед, а не назад
11:27
/ 8
Уряд Угорщини консультується з Шуфричем про проблеми у відносинах з Україною
18:35
/ 13
Віктор Орбан відкрив карти: як наростатиме конфлікт України та Угорщини
13:37
/ 40
Угорські триколори на Закарпатті: прояв сили чи безсилля?
04:56
/ 16
Шантаж триває: Угорщина не може підтримати євроатлантичні зусилля України без скасування закону про освіту – Сійярто
» Всі новини