На позачергових сесіях Берегівських міської та районної рад прийнято звернення до президента України проти розширення прав державної мови в освіті

За інформацією Закарпаття онлайн, ініціатором скликання сесій і прийняття звернень стало Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС, KMKSZ).

На позачергових сесіях Берегівських міської та районної рад прийнято звернення до президента України проти розширення прав державної мови в освіті

19 вересня відбулося засідання позачергової 26-ї сесії Берегівської міської ради VII скликання та 12-та позачергова сесія Берегівської районної ради.

В обох випадках причиною скликання сесій була ініціатива Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС, KMKSZ) щодо розгляду прийняття проекту рішення з підтримкою звернення до Президента України Петра Порошенка щодо прийняття Закону України "Про освіту".

І в обох випадках більшість депутатів виступила за прийняття звернення, в якому звучить вимога до президента не підписувати відповідний законопроект, ст. 7 якого розширює сфери використання державної української мови в освітніх закладах України з метою інтеграції національних меншин в українське суспільство, "відправити його на доопрацювання, а саме внести правку: «Дія цього Закону не поширюється на мови країн Євросоюзу».

У Берегові до підписання цього звернення долучилися і керівники відповідних освітніх закладів.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, сьогодні таке ж звернення за ініціативи КМКС намагатимуться прийняти і на сесії Закарпатської обласної ради.

21 вересня 2017р.

Теги: освіта, мова, нацменшини, Берегово

Коментарі

Вуву 2017-09-23 / 17:55:18
А рішення які вони пртймають ... "Ще прекрасніші".

українка 2017-09-23 / 11:54:48
Які прекрасні УГОРСЬКІ прізвища в берегівські раді - ляшко, солошенко, максименко,шелемон...

Вуву 2017-09-22 / 15:18:21
ІллДика з таким звернанням тобі і твойій банді треба було звертатись до свого патрона в будапешт а не в кийів ... Як кажуть "не по адресу" відправили.

Вуву 2017-09-21 / 16:17:29
Ще одна цікава "деталь" ... Зробили позачергове скликання акурат день на перед день ...І прийняли звернення ... Щоб часом не виникло якогось "фарсмажору" з опротестуванням . А вже сьогодні прийняло аналогічне звернення (під копірку) ОДА.

читач 2017-09-21 / 10:28:12
Те що дебільне звернення підписали мадяри депутати,це зрозуміло,у них у всіх мадярські паспорти,включно Бабяка,але серед них є і українці,як бачимо на фото,Токар,Якимець,Максименко,Солошенко,Секереш,їм не ганьба отак здати Україну? Думаю,СБУ всіх цих зрадників взяла на облік,і буде відповідна реакція,по крайній мірі,ті працівники,які прийдуть після цієї сліпої СБУ,розберуться точно,це питання часу!

.... 2017-09-21 / 10:17:23
відредагуйте - "..в освітніх закладах україни.."

ІВАН 2017-09-21 / 10:13:00
Тактористові. Ти, мабуть, теж виучився на тракториста у Європі, приміром у Німеччині мадярською мовою.
А у цілому - скатеркою дорога тим, хто не прагне не знати державну мову. Хоч і в Європі дибіло-мавпи навряд чи потрібні. А шкода, могли би і там мати заповідники, разом із мігрантами - сирійсько-мондьохські.

Тракторист 2017-09-21 / 09:53:10
не переживай иване. мадяри мавуть де ся діти, бо підуть собі до європи учитиса аводь на роботи. а ти иване опстанешся у своїв гето резервациї. хиба що уже наладивись собі мадярський утлевил.

ІВАН 2017-09-21 / 09:27:05
Якщо таке відношення до державної мови, пропоную радикальне: погодитися, хай ці школи на Берегівщині будуть виключно угорськими. Більше того: ЗАБОРОНИТИ у цих школах вивчати державну мову. Адже вони не хочуть нею володіти (тим, хто розумніший - хай йде вчитися в українську), чим перетворяться на дебіло-мавп (бо лише дебіло-мавпи не розуміють потреби знати державну мову). Була б прекрасною ситуація, якби ЖОДЕН мондьох не володів українською, а знав лише свій діалект хантимансійської мови. У результаті - жодного від них - державного службовця, іншого спеціаліста, жодного політика, взагалі розумної, інтелектуальної людини. Будемо мати лише вже не гето, а найбільшу у Європі резервацію -заповідник дибіл-мавп. На екскурсії до нього можна буде водити туристів...

István 2017-09-21 / 08:46:02


Ви погано бачите. Адмін


Богдан 2017-09-21 / 08:21:19
Берегівським сигаретникам,які зараз у тих радах,по бубену.Їм головне шоб коробки шурували а диктує шайка яка це все їм організовує.

Вуву 2017-09-21 / 05:41:20
Якщо в києві хтось в кабінеті читає що написав бубу і має клепки в голові ... То реально зрозуміє про що мова ... Відкритим текстом .

Вуву 2017-09-21 / 05:38:48
Хай маскаль винесе на засідання ОДА ... (бо він реально має таке право це зробити) ... питання ... "ПРО ЗАБОРОНУ ДІЯЛЬНОСТІ ВСІХ (без виключення) ІНОЗЕМНИХ ПАРТІЙ НА ТЕРИТОРІЙІ ЗАКАРПАТСЬКОЙІ ОБЛАСТІ ...і ніяк не інкше ... Бо нажаль (і це реально ситуація буде нагнітатись ... З тим що б зробити дестабілізацію ... І в такий спосіб вивести з під контролю ... (А це не дитячі казки) .

Вуву 2017-09-21 / 05:32:04
Поки поогнилу наскрізьОДА з маскалем ... Який реально покривпє корупцію і свіжий сепаратизм НЕ розженуть до чортовойі матері ... І народ не зробить свій "Ужгородський майдан" ...повірте толку не буде ...ось така думка.

Вуву 2017-09-21 / 05:28:02
Бабьяк нащо триаєш в кабінеті Украйінський прапор ... для проформи чи окозамилювання . Бо тільки ідіот по всьому повірить в те що в кишені не тримаєш хунський паспорт .
А ороску на засіданя в ОДА ... Допускати неможна ... Тому що ... Якщо ОДА І НЕ підтримає звернення ... То тоді ця "мадам" займеться дистабілізацією ситуаційі на Закарпатті по повній програмі ... Із усіма можливими і вже підготовленими чинниками .
Часу в них було досталь ... СБУ не заважало.

Вуву 2017-09-21 / 05:19:15
Є одне але ... Про що (поки що) ніхто в голос не говорить ... Але ... Наче призабули що в пЭті в будапешті шоколадна фабрика з магазином .
Ситуація майже один до одного як із липецькою .

Вуву 2017-09-21 / 05:16:15
Тепер питання до СБУшників ... Де ви бовдури були і чим весь цей час займались ... Кришуванням контрабанди ... Чи так само продались за 30 срібних хунам і умили руки від всьго як понтій пілат ?

Вуву 2017-09-21 / 05:12:59
Це було зроблено спеціально щоб "підпирати з низу і до гори"...т.бт. ... До ОДА
А якщо є звернення знизу (з району)... То всі ті куплені депутати "запроданці" ... Мусять (бо просто зобовязані будуть) ... Підтримати це рішення .
А якщо це звернення ще і підтримає і Обласна Рада ... То це вже прецедент ... Який на думку Іллдикойі ороски (і групи хунськойі підримки) Офіційний Кийів не зможе з ігнорувати .

НОВИНИ: Політика

11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая