На Закарпатті відбудеться культурний форум «СлободаКульт»

Вуличні концерти харківських гуртів, виставки від авангарду до актуального мистецтва, зустрічі з письменниками і режисерами, кінопокази, вистави і театральні воркшопи, дискусії і модні покази - все це чекає на Закарпаття 15-29 травня 2018 року.

На Закарпатті відбудеться культурний форум «СлободаКульт»

  Близько 80 подій у 8 напрямках (візуальне мистецтво, мода, музика, література, театр, кіно, лекції і дискусії, програма для дітей та підлітків) відбудеться в рамках «СлободаКульту»  – міжрегіонального культурного форуму, що познайомить закарпатців зі Слобожанщиною і налагодить містки між цими, здавалося б, такими несхожими частинами України.

«Далеко і невідомо» – такою була асоціація однієї з мешканок Ужгорода з Харковом під час опитування, яке влітку провів у місті харківський медіа проект «Накипіло».  Більшість опитаних ужгородців не пригадали про Харків майже нічого – згадували хіба про статус першої столиці, скандального мера Геннадія Кернеса, університети і російськомовність міста. І Ужгород не самотній у своєму незнанні інших регіонів України: під час прес-конференції співзасновниця форуму «СлободаКульт», директорка благодійного фонду Dofa.fund Ольга Сагайдак навела статистичні дані, згідно з якими 60% українців ніколи не виїздили за межі власних областей. «Навряд у Харкові знають, чим живе Ужгород. Більше того, опитай ми харків’ян, далеко не всі могли б засоціювати рідне місто з тими культурними реаліями і постатями, про які ми будемо говорити в рамках форуму», - резюмувала Ольга Сагайдак.

 «СлободаКульт» відбудеться за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Форум познайомить Слобожанщину і Закарпаття та допоможе налагодити сталі зв’язки між регіонами. І це не буде демонстрування найкращого, що є на Слобожанщині – скоріше спроба харківських активістів культури показати, яким вони бачать власний регіон, і у діалозі з закарпатцями краще зрозуміти себе і власні проблеми.

Організатори анонсували насичену музичну і театральну програму. Зокрема, ужгородцям запропонують концерт відомого ска-панк гурту «Жадан і Собаки» і слобожанських фольк-гуртів, електронну музику та сучасну оперу. Куратором музичної програми виступив актор харківського театру «Арабески», соліст гурту «Мертвий півень» Місько Барбара, театральну програму курує режисерка театру «Арабески» Світлана Олешко. Літературна програма познайомить із постатями від філософа Григорія Сковороди і найяскравіших представників літпроцесу 1920-х до сучасних авторів Євгена Положія і Сергія Жадана. Окремою цікавинкою стане блок «Мода» від дослідниці моди та українського гламуру Зої Звиняцківської. Окрему увагу приділили дітям і підліткам: усі програми форуму матимуть події і для цієї аудиторії. «Дитяча программа пропонує активності для дітей від 4-5 років до підліткового віку. Вся програма – максимально інтерактивна. Крім того, будуть і сімейні події для батьків з дітьми. Сучасне мистецтво, анімація, історія родин через фотографію, театр власними силами – лише частина форматів, які ми запропонуємо дітям»,–розповіла кураторка програми для дітей і підлітків, культуртрегерка Ірина Магдиш.

Усі програми форуму розробляються у співпраці з закарпатськими митцями та представниками культурних інституцій. Наприклад, до розробки програм і організації форуму долучились мукачівська організація «Молодіжні ініціативи Закарпаття», ужгородський арт-центр «Кубло», освітня платформа Nomen, дослідниця Ліна Дегтярьова, письменник Банді Шолтес, художники Наталя Тарнай і Олекса Манн та інші.

«Слобода Культ» стане вже четвертим форумом, організованим командою фонду Dofa.fund. Перший форум «ДонКульт» про Донеччину відбувся у 2014, невдовзі після початку війни з Росією. Наступні форуми відбулися у Львові та Харкові. Три форуми – це близько 300 подій і майже 40 тисяч відвідувачів у різних містах України. А у 2019 році Закарпаття передасть естафету і підготує власну програму, яку покаже в Одесі або Маріуполі.

 

11 вересня 2017р.

Теги: «Слобода Культ», фестиваль

НОВИНИ: Культура

03:45
В Ужгороді відкрилася виставка "Synthesis" Івана Дідика й Іванки Войтович
16:46
Київський театр "Особистості" завітає з виставами до Мукачева
15:48
У Мукачеві в неділю стартує театральний фестиваль "Зірковий листопад"
10:56
"Карпатське бієнале" в Ужгороді об'єднало роботи юних митців-графіків із 5 країн
09:25
В Ужгороді презентують "Реальність. Тіберій Сільваші"
06:41
Письменниця Вікторія Андрусів презентувала в Ужгороді "Тринадцять жінок Івони"
06:14
У Берегові відкрили виставку Роберта Товта "Колір, природа, імпресії"
17:11
У Берегівській РДА представлено "Скарби рідного краю"
12:31
"Музичне сузір’я Закарпаття" поєднає в одному концерті два великі твори різних історичних епох
11:59
Ювілейний "ПАП-ДЖАЗ-ФЕСТ" скликає шанувальників джазу до Ужгорода
16:36
По слідах європейського туру і напередодні виходу альбому "Мозаїка" в Ужгород завітає неперевершена ONUKA
14:52
/ 9
Виставку Міхаела Пейтера до 65-річчя митця відкрили у виставковій залі Генконсульства Словаччині в Ужгороді
09:53
/ 2
Головний театр Закарпаття підготував прем'єру "Крок від любові" за твором Михайла Старицького "Циганка Аза"
09:39
Театральний фестиваль-лабораторія у Мукачеві завершиться драмою "Deus ex machine"
15:23
До Міжнародного дня чоловіків в Ужгороді буде концерт, прикрашений танцювальною пікантністю Сходу
14:35
У головній адмінбудівлі Закарпаття виставлено на огляд роботи Степана Шолтеса
13:20
В Ужгороді презентують зібрані під однією палітуркою шаржі Адальберта Ерделі
16:33
Ужгород "фестивально" уперше почує чверть тонову музику видатного чеського композитора Алоїза Хаби
16:01
Спільну виставку живопису і графіки "Синтеза" представлять в Ужгороді Іван Дідик та Іванка Войтович
12:41
До кінця тижня в Рахові можна ознайомитися з творчістю Ярослава Савіних
09:10
У Мукачеві пройшов концерт переможця конкуру "Голос країни-2017" протоієрея Олександра Клименка
14:27
У Львові відбулася вечір-презентація книжки "Іван Чендей у колі сучасників"
13:58
Людина – острів
15:48
Мукачівцям подарували концерт духовної музики
12:18
В Ужгороді вперше для Закарпаття представлять роботи Тіберія Сільваші у форматі цілісного проекту
» Всі новини