У стартовому матчі чемпіонату України серед аматорів закарпатський "Минай" вирвав нічию у "Калуша"

У виснажливому поєдинку проти ФК «Калуш» команда із Закарпаття двічі відігравалася. Зокрема, рятівним для «Минаю» став автогол на заключних хвилинах гри.

Напередодні звітної зустрічі «минайці» мали можливість ознайомитися з стадіоном «Хімік». Що цікаво, перед будівлею з роздягальнями красується бюст батька екс-тренера «Говерли» Петра Кушлика — Івана Петровича, який був першим директором цього стадіону впродовж тривалого періоду — 1955 - 1990 рр.

Власне, сам матч був багатообіцяючим. І місцеві вболівальники чекали свята. Щоправда, прогнозував, все ж, аудиторію чисельнішу. 12-й гравець був і в команди із Закарпаття. І варто додати: атмосферу створили чудову, не змовкаючи впродовж всієї гри.

Стартові хвилини команди провели у розвідці. Проте уже на 11 хв. господарі заробили право на пробиття пенальті. Василь Беца сфолив на футболісті «Калуша». Святослав Мельник вирок реалізував, але й Дмитро Бабенко був близьким до порятунку.

Хвилин через п'ять Андрій Драган пробивав з розвороту, але спроба успіхом не увінчалась.

Згодом прохід Роберта Гегедоша лівим флангом завершився пасом вздовж воріт, але адресата не знайшлося. Вже через хвилину ще один швидкісний забіг Гегедоша з подальшим ударом з правої, однак забракло точності.

У середині тайму спробував перевірити пильність кіпера гостей Євген Петрик: м'яч полетів у руки воротаря.

Ближче до завершення першої половини перевага «минайців» ставала дедалі відчутнішою. Василь Беца гостро пробивав з близької відстані з правого краю. Однак оборонцю вдалося перевести на кутовий.

Уже у кінцівці тайму першого дальнім ударом спробував відзначитися Ігор Вагін, але м'яч вперто не залітав. Через декілька миттєвостей після подачі з флангу від Влада Микуляка головою перекидав кіпера Гегедош, але той перевів на кутовий.

На перерву команди відправились у діаметрально протилежних настроях: «Калуш» тішився, «Минай» рішуче прагнув виправити ситуацію у другій половині. Зрештою, бажання гостей було втілене у забитий м'яч. Владислав Микуляк віддав точну передачу на Роберта Гегедоша, який, вискочивши сам на сам з голкіпером, акуратно його перекинув — 1:1.

Опісля голу вже «Калуш» не реалізував хороший шанс для взяття воріт: Роман Генега пробивав у падінні головою: м'яч пролетів біля стійки. А от на 60 хв. Василь Маковійчук своєю можливістю скористався сповна: впіймав м'яч злету після пасу з правого флангу — 2:1.

Пізніше Василь Пиняшко небезпечно прострілював після проходу правим флангом, але кіпер на пару з оборонцем ліквідували загрозу.

Через декілька хвилин Ігор Цимбалістий пробивав з вигідної позиції і міг ставити крапку у матчі. Але відзначитись не вдалося.

«Минай» всіма силами прагнув вирівняти рахунок, але щоразу зустрічав опір з боку господарів. Безперестанку насідали на ворота Гегедош, Лобода, Кополовець, Дзьоба, проте результату атаки не приносили.

«Калуш» теж не забував ходити в атаку. Тим паче, «минайці» кинулися вирівнювати рахунок, чим намагалися скористатися господарі у контрнаступах. У ході однієї з таких послідував небезпечний удар з оптимальної позиції, однак м'яч просвистів над поперечкою.

Що не вдалося футболістам «Минаю», те з «успішністю» реалізували гравці «Калуша». Неузгоджені дії оборонців з кіпером призвели до автоголу капітана Ярослава Олевича.

Таким чином, у дебютному матчі аматорського чемпіонату «Минай», завдяки наполегливості у кульмінаційний момент матчу, здобуває перше очко.

ФК «Калуш» — ФК «Минай» 2:2

Голи: Святослав Мельник 12 (пен.), Василь Маковійчук 60 – Роберт Гегедош 50, Олевич (автогол) 89

«Калуш»: Іван Піцан, Ярослав Олевич, Василь Маковійчук, Владислав Гончар, Орест Мельник, Андрій Драган, Євген Петрик, Святослав Мельник, Артур Яната, Юрій Коско, Ігор Цимбалістий
На заміні: Роман Генега, Степан Гудак, Богдан Кузів, Роман Пштир, Володимир Хомин, Володимир Пробоїв, Святослав Турок

Тренери – Степан Матвіїв та Михайло Савка

«Минай»: Дмитро Бабенко, Василь Беца, Владислав Образцов, Олег Допілка, Роберт Смокоровський (Максим Минайленко 75), Ігор Вагін (Едуард Дзьоба 66), Євген Мирончук (Яромир Лобода 58), Василь Пиняшко, Владислав Микуляк, Сергій Машталір (Михайло Кополовець 54), Роберт Гегедош

Запасні: Владислав Сидоренко, Степан Федак, Іван Ковач