Приватна компанія звинувачує мерію Ужгорода в рейдерстві, міськрада натомість подала до суду через привласнення комунального майна

Керівник ТОВ «Транском» Анжела Пучкова та громадський активіст Олександр Пересоляк сьогодні в Ужгороді зібрали прес-конференцію і заявили про те, що Ужгородська міська рада відмовилася продовжувати з ними співпрацю з обслуговування системи відео спостереження в місті і здійснила «рейдерське захоплення» їхнього майна.

Приватна компанія звинувачує мерію Ужгорода в рейдерстві, міськрада натомість подала до суду через привласнення комунального майна

Директор ТОВ «ТрансКом» Анжела Пучкова розповіла, що в кінці червня закінчилася дія договору надання мережі інтернет для камер спостереження Ужгородської міської ради. Через це припинився і доступ до зображень камер для поліції Ужгорода і Мукачева. «Між товариством і міською радою виникала напруга у робочих моментах, це призвело до того, що система не модернізовувалася, все залишилося у стані 2015 року. Ми звернулися до правоохоронних органів, щоб повідомити про проблеми, які виникли. Ми також зазначили у листі, що готові працювати у цій програмі, але за умови, що міською радою буде відкрито і прозоро визначено виконавців цієї програми. Міськрада оголосила тендер на прокладання власної мережі, замовником було допущено чимало помилок, відповідно кілька разів вносилися зміни. Вважаємо, що це оголошення робилося під одного конкретного виконавця. Ми також звернулися до мера міста з повідомленням про те, що ми демонтовуємо камери зі своєї мережі та попросили призначити уповноваженого, який забере ці камери. Натомість до товариства надійшов лист з вимогою надати ключі до комутаційних боксів, які «належать громаді». Але хочу наголосити, що Ужгородська міська рада не передавала «ТрансКому» жодних боксів. Втручання у нашу мережу вважаємо злочином. Але все-одно працівники міськради втрутилися в роботу нашого майна, вилучили певні предмети, які зовсім не належать міській раді», - наголосила А. Пучкова.

Представники міської ради – начальник управління правового забезпечення Віталій Пекар та керівник комунального підприємства «Центр інформаційних технологій м.Ужгород» Віктор Желтвай, яких теж запросили на засідання, своєю чергою також прокоментували ситуацію.

Як пояснив Віталій Пекар, справжня причина гучних заяв і потоку звинувачень від підприємства «Транском» у тому, що з відмовою Ужгородської міської ради від їхніх послуг вони втрачають майже мільйон гривень у рік.

Ще до 2015 року, з часу, коли в місті запрацювала прийнята «Програма впровадження системи відеоспостереження в м.Ужгород», Ужгородська міська рада мала на балансі відеокамери та сервери, однак не мала власної мережі. Тому послуги з обслуговування відеокамер та серверів надавало, зокрема, ТОВ "Транском". Щороку це виливалося у значні суми бюджетних коштів.

До прикладу, з липня 2015 року, відколи запроваджена «Програма впровадження системи відеоспостереження в м.Ужгород», і до кінця того ж року підприємство виставляло рахунки за розміщення серверів та доступ до Інтернету на рівні 9 тисяч гривень щомісяця. Уже в І кварталі 2016-го сума зросла до майже 17 тисяч гривень щомісяця, у ІІ-ІV кварталах – до 22 тисяч гривень у місяць.

Із початку 2017 року за ці ж послуги вартість становила вже: в І кварталі - понад 28 тисяч гривень, а в ІІ кварталі – 48 тисяч гривень за місяць. Але якщо була необхідність працівникам міськради чи поліції переглянути запис із камер – треба було додатково платити ще з розрахунку 70 гривень за годину.

У 2017-му від «Транскому» надійшов і лист із ще одною вимогою: кожна зі структур, яким для роботи потрібен доступ до архівних записів відеокамер (різні підрозділи Національної поліції, Служба безпеки тощо) та Ужгородська міська рада, хоч вона і є власником камер, повинні сплачувати щомісяця 6 тисяч 300 гривень, а загалом за рік – 378 тисяч гривень. Це нібито абонентська плата. Так стверджують на підприємстві, однак жодними договорами така абонплата не передбачена.

Крім того, окремо бралася, і чимала, оплата за пряму трансляцію засідань сесій міськради.

Навіть якби до кінця року підприємство не змінювало розцінки на свої послуги, з міського бюджету потрібно було б витратити майже 996 тисяч гривень. Цим і пояснюються гучні заяви ТОВ "Транском", яке просто не хоче втрачати величезні суми, які могло б отримати.

Однак такі видатки дуже високі для міста, тому, для економії бюджетних коштів, було прийнято рішення про побудову власної мережі. До цієї мережі, а також до всіх даних із відеокамер, матимуть вільний цілодобовий доступ поліція, Служба безпеки та інші правоохоронні органи, відділ оперативного реагування Ужгородської міської ради.

Провели відкриті торги через систему ProZorro, вартість побудови мережі –553 тисячі 440 грн.  ТОВ "Транском" також взяло участь у тендері разом з іншим суб’єктом господарювання, але навіть жодного кроку зменшення ціни не зробило. І представники товариства не приховують, що брали участь у процедурі електронних закупівель тільки для того, щоб її оскаржити.

Обслуговуватимуть у подальшому мережу, сервери та відеокамери працівники відділу програмного та комп'ютерного забезпечення міської ради та комунальне підприємство "Центр інформаційних технологій міста Ужгород", завдяки чому близько 540 тисяч гривень в рік, які б отримав «Транском», буде зекономлено.  Також правоохоронці без оплати отримають доступ до даних відео спостереження  і не доведеться платити ще понад 370 тис. грн.

Поточний ремонт мережі буде проводитися тільки при необхідності, що дасть змогу зекономити частину коштів, які виділялися на щомісячне обслуговування, а їх треба було платити незалежно, чи виконувалися якісь роботи, чи ні.

Починаючи з січня 2017 року неодноразово, а  з травня вже постійно ТОВ «Транском» блокувало доступ до даних із камер системи (картинки) як міськраді, так і правоохоронним органам. Хоча договір ще діяв і в ньому прямо прописано про зобов’язання допускати представників міськради до обладнання,  яке належить громаді Ужгорода.  Це був своєрідний шантаж з боку  «Транскому" за несплату виконкомом коштів у вигляді неіснуючої абонентської плати. Зрозуміло, що про ніяке продовження договору, термін якого закінчувався, мова йти не могла з огляду на недобросовісність ТОВ "Транском".

Усі камери і обладнання до них (блоки живлення, комутаційні бокси) закуповувалися виконавчим комітетом і використовувалися ТОВ "Транском" для забезпечення діяльності системи  відеоспостереження. На все майно заведено інвентарні номери, тому заяви, що працівники міськради роблять посягання на приватну власність, а тим більше займаються рейдерством – абсолютно безпідставні.

Опори вуличного освітлення, на яких закріплені камери, знаходяться в комунальній власності міста (за винятком 3 опор).

Також відповідно до договору товариству  актом приймання-передачі було передано виключно сервери (вартістю орієнтовно 100 тис. грн.), які "Транском" зобов’язувався повернути після закінчення договору, тобто після  30 червня 2017 року. Однак їх не повернули. Усі прохання, листи виконкому про повернення майна громади " Транском" залишив без уваги. Мотивація неповернення – борг за попередні роки.

Так, справді, заборгованість є, але не виконкому Ужгородської міської ради,  а окремої юридичної особи - комунального підприємства «Ужпарквідео».

Однак міська рада врегульовує і це питання – 12 липня цього року на засіданні виконкому прийнято рішення, за яким департамент міського господарства має внести зміни до Програми фінансової підтримки комунальних підприємств в частині виділення коштів для погашення боргу за ухвалою Господарського суду Закарпатської області.

Зважаючи на всі викладені вище факти, виконавчий комітет Ужгородської міської ради звернувся до правоохоронних органів і вже порушено кримінальне провадження за ч.1 ст.191 Кримінального кодексу (привласнення майна).  Також звернулися з позовною заявою до Господарського суду Закарпатської області. 19 липня 2017 року порушено провадження у справі, слухання призначено на 3 серпня 2017 року.

 
27 липня 2017р.

Теги: рейдерство, привласнення, компанія

Коментарі

Савка 2017-07-28 / 12:23:07
Транском це шахраї зі стажем. Вони ще на зорі свого бізнесу крали з державного інноваційного фонду. Хай би підняли архіви і томами їм по морді, хоча б.

НОВИНИ: Соціо

18:39
/ 4
Родина Поповичів з Богдана
17:40
На Закарпатті з березня і до червня включно триває місячник охорони нересту риби
16:29
Закарпатський режисер презентує новий фільм про пригоди українця за кордоном
15:53
На Закарпатті знизилася смертність від туберкульозу
14:58
В Ужгороді рятувальники знімали з даху магазину двох котів, що випали із квартири багатоповерхівки
14:50
Командно-штабні навчання завершилися на Закарпатті
14:42
За 2 перших місяці 2018-го послугами пасажирського транспорту на Закарпатті скористалися на 16,6% менше пасажирів
13:42
В Ужгороді розповіли про програму заходів традиційних Днів України в Кошицях
13:03
Представники ОБСЄ на Закарпатті цікавилися станом виконання соцгарантій учасникам АТО та членам сімей загиблих вояків
11:11
На Закарпатті утворено штаб, який моніторитиме діяльність ДВС у питаннях стягнень заборгованості зарплати
10:32
В Ужгороді шукали 10-річного хлопчика та 11-річну дівчинку, які втекли з дому, щоби погуляти разом
10:29
/ 5
В УжНУ відзначають позитивні тенденції щодо зростання фінансового забезпечення вишу
10:20
У Мукачеві ОСББ отримують фінансову підтримку з міського бюджету
09:38
/ 2
Холодний початок весни на Закарпатті не нашкодить рослинам – синоптики
09:32
Традиційний хутряний безрукавний одяг закарпатців ХІХ-ХХ століть пропонують оглянути у скансені в Ужгороді
05:00
/ 10
В ужгородському кафе-екзотаріумі народилися м'якотілі черепашки і "бородаті" агамки
03:21
/ 3
В Ужгород заманюють туристів "рожевою мрією" - двома дівчатами та сакурами
03:12
/ 1
У лютому найвищі ціни на продукти було зафіксовано в Києві та на Закарпатті
17:06
В Ужгороді на час видалення самосівів по вул. Гойди обмежать рух транспорту
16:15
На виїзді з Чопа побудують розв’язку з круговим рухом
15:18
20-річчя підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО в УжНУ відзначили низкою подій
14:59
На Великдень курсуватиме додатковий поїзд Ужгород-Харків
14:44
/ 1
Представники територіальних громад Закарпаття знайомилися з досвідом діяльності першої в області об’єднаної громади
14:16
/ 3
На Закарпатті планують "акційно" заліснити понад 2,5 тисячі гектарів земель лісового фонду
14:08
В Ужгороді відпрацювали можливу аварійну ситуацію із "розгерметизацією" хлору на складі водоканалу
» Всі новини