На закарпатській Тячівщині роздають листівки із закликом бойкотувати Київський патріархат з українською мовою в богослужіннях

Листівки із закликами не ходити у православні церкви Київського патріархату розповсюджують у Тячівському районі Закарпатської області. Предстоятеля церкви патріарха Філарета називають "розкольником".

На закарпатській Тячівщині роздають листівки із закликом бойкотувати Київський патріархат з українською мовою в богослужіннях

"У нашому краї з'явилося розкольницьке націоналістичне угруповання — православна церква Київського патріархату. Очолює її лжепатріарх Філарет. Характерною ознакою розкольників є вживання української мови у богослужіннях", — йдеться у листівці.

— Листівки розповсюджуються Московським патріархатом, — говорить Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Київського патріархату Євстратій Зоря. — І так ці "канонічні" не люблять українську, що в україномовній листівці цитати з Писання подають російською. Бо парафіяни, вочевидь, слов'янською не зрозуміли б, а українська — це ж "характерна ознака розкольників".

Gazeta.ua

21 липня 2017р.

Теги: Київський патріархат, Московський патріархат

Коментарі

ммм 2017-07-27 / 19:37:59
васильку щур з міжгіря холопе верховинський...ти в школу коли небуть ходив................

михайло 2017-07-27 / 17:28:57
руські терористи путін і гундяев /кирил/ ведуть війну в Україні за душі наші...тячівські русини срані то розуміють чи ні.................................................

Васьови з межигіря 2017-07-23 / 22:32:37
А ти напевно хочеш щоб він прийіхав до тебе в міжгіря бухати разом з тобою ?

Щурь вася з міжгіря 2017-07-23 / 17:45:23
а що петя вже неїде в закарпаття кажуть що він забухав вже по чорному кончений алкаш

pfr 2017-07-23 / 10:25:51
Це не міжцерковні відносини, це - наклеп на одну із церков, давно зареєстрованих і легально діючих організацій. А наклепництво і пропаганда ворожнечі переслідуюються за законом. Тому правоохоронці (держава) повинні знайти і покарати тих, хто надрукував і розповсюджує ці листівки.

Вуву 2017-07-21 / 16:43:13
Ви всі забули НАЙГОЛОВГІШЕ ... В нас церева відділена(відокремлега) від держави(крайіни).
Тому держава(крайіна) невтручається в релігійні (церковні) і міжкофесійгі справи.
P.s.
Звичайно це абсурдність ...але ... Навіть покійний Любомир Гузар... Обстоював власе таку позицію.

Степан Крук 2017-07-21 / 12:21:54
А тут непочатий край роботи для СБУ! Хто організатор цього реваншистського кіпіша? Де друкуються листівки? Чи виявлені московські емісари, які постійно курсують між Закарпаттям та Москвою? В цьому "релігійному конфлікті" насправді релігії дуже мало, адже справжні вірники залишаються в лоні православної релігії. Питання в підпорядкуванні православної церкви. Чому саме на Тячівщині виникає цей конфлікт? Справа в тому, що саме Тячівський район ще з часів СРСР традиційно був кадровим клондайком для московського патріархату. Підготовлені в духовних семінаріях Росії попи повернулися в парафії Закарпаття і морочать людям голови. А народ по-інерції підтримує цих попів, адже православних Київського патріархату оголошено розкольниками. Держава терміново повинна зробити все, щоб Київський патріархат був визнаним офіційно.

ІВАН 2017-07-21 / 12:19:38
ЦЕ ж агентура ФСБ Росії, дії абсолютно у рамках "гібридної війни" Росії проти УКраїни, тож дійсно - де СБУ? Не кажучи за ропалювання міжрелігійної ворожнечі.

pfr 2017-07-21 / 12:17:21
П"яниці, самопальна горілка й кава, та інші дібровські підробки, крадії, корупція, вирізка лісів на Тячівщині і засмічення річок батюшок не цікавлять, не непокоїть їх і сектантство чи протестанство у районі, мядяронство й румунізація... Ніколи не було листівок проти цього. Головне для батюшок, щоб в Україні не було української церкви. Батюшки мп тицяють свого "убієнного царя-государя" селянам, наче то наш царь і ми маємо "спокутувати гріхи", що вбили його російські більшовики. Батюшки лише сіють прокльони на українців, католиків і т. д., "насилають хвороби" на "єретиків", хвалять Кіріллушку і беруть гроші від затурканих селян "по тарифу" - на хрестини, вінчання, похорони і так далі.

Антитячів 2017-07-21 / 11:35:11
Тячівський люд хто це підтримує то є продажні жополизливі тупорилі свині

Вуйко 2017-07-21 / 10:45:08
Задовбав цей московський,путiнський патриархат! Це тiльки прояв неосвiченостii антиукраiнства! Де СБУ?

Андрій 2017-07-21 / 08:20:57
Щур вася,гундяєвський прихвостень, не бреши, онуфрій - митрополит, а не патріарх. Тому ви Київська митрополія яка підпорядкована московському патріархату, повна ваша назва УПЦ МП.

Щурь вася з міжгіря 2017-07-21 / 07:31:55
у нас на Україні немає московського патріархату а є Київський який очолює блаженнійший митрополит ОНУФРІЙ !

НОВИНИ: Політика

19:33
/ 14
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 28
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 6
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК
21:24
/ 9
Жителі "вибухової" Керецьківської громади проігнорували звіт свого корупційного голови від ОПЗЖ Мушки
16:25
/ 11
Кабмін погодив призначення Сергія Гайдая головою Мукачівської РДА
22:16
/ 31
В Ужгороді "слуги" "протиснули" призначення керівником комунального парку "ріднозакарпатського" "опоблоківця" Молнара
15:21
/ 5
"Ужгородець" Шуфрич отримав нову підозру – за фінансування Росгвардії у Криму
16:11
/ 1
У Мукачеві водій Audi смертельно травмував чоловіка, що переходив дорогу у невстановленому місці
19:30
/ 12
угорщина хоче, щоб угорцям Закарпаття "повернули" те, завдяки чому вони перестали говорити українською та відчувати себе громадянами України