На закарпатській Тячівщині роздають листівки із закликом бойкотувати Київський патріархат з українською мовою в богослужіннях

Листівки із закликами не ходити у православні церкви Київського патріархату розповсюджують у Тячівському районі Закарпатської області. Предстоятеля церкви патріарха Філарета називають "розкольником".

На закарпатській Тячівщині роздають листівки із закликом бойкотувати Київський патріархат з українською мовою в богослужіннях

"У нашому краї з'явилося розкольницьке націоналістичне угруповання — православна церква Київського патріархату. Очолює її лжепатріарх Філарет. Характерною ознакою розкольників є вживання української мови у богослужіннях", — йдеться у листівці.

— Листівки розповсюджуються Московським патріархатом, — говорить Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Київського патріархату Євстратій Зоря. — І так ці "канонічні" не люблять українську, що в україномовній листівці цитати з Писання подають російською. Бо парафіяни, вочевидь, слов'янською не зрозуміли б, а українська — це ж "характерна ознака розкольників".

Gazeta.ua

21 липня 2017р.

Теги: Київський патріархат, Московський патріархат

Коментарі

ммм 2017-07-27 / 19:37:59
васильку щур з міжгіря холопе верховинський...ти в школу коли небуть ходив................

михайло 2017-07-27 / 17:28:57
руські терористи путін і гундяев /кирил/ ведуть війну в Україні за душі наші...тячівські русини срані то розуміють чи ні.................................................

Васьови з межигіря 2017-07-23 / 22:32:37
А ти напевно хочеш щоб він прийіхав до тебе в міжгіря бухати разом з тобою ?

Щурь вася з міжгіря 2017-07-23 / 17:45:23
а що петя вже неїде в закарпаття кажуть що він забухав вже по чорному кончений алкаш

pfr 2017-07-23 / 10:25:51
Це не міжцерковні відносини, це - наклеп на одну із церков, давно зареєстрованих і легально діючих організацій. А наклепництво і пропаганда ворожнечі переслідуюються за законом. Тому правоохоронці (держава) повинні знайти і покарати тих, хто надрукував і розповсюджує ці листівки.

Вуву 2017-07-21 / 16:43:13
Ви всі забули НАЙГОЛОВГІШЕ ... В нас церева відділена(відокремлега) від держави(крайіни).
Тому держава(крайіна) невтручається в релігійні (церковні) і міжкофесійгі справи.
P.s.
Звичайно це абсурдність ...але ... Навіть покійний Любомир Гузар... Обстоював власе таку позицію.

Степан Крук 2017-07-21 / 12:21:54
А тут непочатий край роботи для СБУ! Хто організатор цього реваншистського кіпіша? Де друкуються листівки? Чи виявлені московські емісари, які постійно курсують між Закарпаттям та Москвою? В цьому "релігійному конфлікті" насправді релігії дуже мало, адже справжні вірники залишаються в лоні православної релігії. Питання в підпорядкуванні православної церкви. Чому саме на Тячівщині виникає цей конфлікт? Справа в тому, що саме Тячівський район ще з часів СРСР традиційно був кадровим клондайком для московського патріархату. Підготовлені в духовних семінаріях Росії попи повернулися в парафії Закарпаття і морочать людям голови. А народ по-інерції підтримує цих попів, адже православних Київського патріархату оголошено розкольниками. Держава терміново повинна зробити все, щоб Київський патріархат був визнаним офіційно.

ІВАН 2017-07-21 / 12:19:38
ЦЕ ж агентура ФСБ Росії, дії абсолютно у рамках "гібридної війни" Росії проти УКраїни, тож дійсно - де СБУ? Не кажучи за ропалювання міжрелігійної ворожнечі.

pfr 2017-07-21 / 12:17:21
П"яниці, самопальна горілка й кава, та інші дібровські підробки, крадії, корупція, вирізка лісів на Тячівщині і засмічення річок батюшок не цікавлять, не непокоїть їх і сектантство чи протестанство у районі, мядяронство й румунізація... Ніколи не було листівок проти цього. Головне для батюшок, щоб в Україні не було української церкви. Батюшки мп тицяють свого "убієнного царя-государя" селянам, наче то наш царь і ми маємо "спокутувати гріхи", що вбили його російські більшовики. Батюшки лише сіють прокльони на українців, католиків і т. д., "насилають хвороби" на "єретиків", хвалять Кіріллушку і беруть гроші від затурканих селян "по тарифу" - на хрестини, вінчання, похорони і так далі.

Антитячів 2017-07-21 / 11:35:11
Тячівський люд хто це підтримує то є продажні жополизливі тупорилі свині

Вуйко 2017-07-21 / 10:45:08
Задовбав цей московський,путiнський патриархат! Це тiльки прояв неосвiченостii антиукраiнства! Де СБУ?

Андрій 2017-07-21 / 08:20:57
Щур вася,гундяєвський прихвостень, не бреши, онуфрій - митрополит, а не патріарх. Тому ви Київська митрополія яка підпорядкована московському патріархату, повна ваша назва УПЦ МП.

Щурь вася з міжгіря 2017-07-21 / 07:31:55
у нас на Україні немає московського патріархату а є Київський який очолює блаженнійший митрополит ОНУФРІЙ !

НОВИНИ: Політика

04:04
Закарпатський "Минай" здобув в аматорському чемпіонаті України з футболу першу перемогу
05:15
/ 206
"Операція "Паспорт"
02:37
/ 3
У "Мукачівській справі" апеляції подали як адвокати бійців ПС, так і ГПУ (ДОКУМЕНТ)
09:15
/ 11
На противагу мовчанці під час протистояння на Хустщині, Москаль зутрівся з "новообраним керівництвом" райради
18:19
/ 10
Обласний Блок Петра Порошенка обурений владним переворотом в Хустській райраді, представник Порошенка в області Москаль – мовчить
15:03
Екс-депутати, чиї картки незаконно голосували на дерибанній "замінованій" сесії Ужгородської міськради, ухиляються від слідства
15:47
/ 25
Новим "головою" Хустської райради став представник "Єдиного Центру", а "заступником" – "радикал"
03:58
/ 3
Одного з підозрюваних у державній зраді суд на Закарпатті звільнив від відповідальності
02:17
/ 4
Суд за позовом Москаля "забезпечив" Мукачеву вулиці Бандери і Шухевича
13:18
/ 22
На незаконній сесії в Хусті голову райради та його заступника позбавили повноважень
03:41
/ 2
Російська агентура в Угорщині підриває єдність Європи та намагається дестабілізувати Закарпаття
17:56
/ 9
У четвер голова Хустської райради розкаже про протистояння та чиновницький саботаж через будівництво міні-ГЕС
04:08
/ 5
Замовник провокаційних "угорських" стел на Закарпатті переховується в Росії - СБУ
02:06
/ 8
Угорський паспорт. Питання подвійного громадянства в Україні досі не врегульовано
05:18
/ 9
"Карпатська Січ" провела благодійний страйкбольний турнір до дня солідарності з політв'язнями
05:14
/ 86
Влада Ужгорода вважає, що місто розташоване на "на угорських етнічних землях"
03:09
/ 5
Угорські паспорти отримав мільйон закордонних угорців - Шем’єн
16:07
/ 5
Попри гучні заяви екс-прем'єра Яценюка про звільнення всього штату закарпатської митниці, у відомстві цього доручення навіть не отримали
16:03
/ 29
Після привласнення "М-студіо" власник зруйнованої "Корони" і спаленої "України" Роберт Бровді придбав три закарпатських радіо
17:45
/ 41
Власником закарпатського телеканалу "М-студіо" став власник зруйнованої "Корони" і спаленої "України" Роберт Бровді
14:08
/ 3
Прем'єр Угорщини листом закликав закарпатців із подвійним громадянством голосувати на прийдешніх виборах
03:59
/ 14
Москаль взяв участь в урочистостях під символом угорських військової потуги та імперськості
16:51
/ 6
Серед нардепів, які хотіли взяти на поруки звинуваченого у корупції директора Львівського бронетанкового завода, був закарпатець В. Пацкан