На закарпатській Тячівщині роздають листівки із закликом бойкотувати Київський патріархат з українською мовою в богослужіннях

Листівки із закликами не ходити у православні церкви Київського патріархату розповсюджують у Тячівському районі Закарпатської області. Предстоятеля церкви патріарха Філарета називають "розкольником".

На закарпатській Тячівщині роздають листівки із закликом бойкотувати Київський патріархат з українською мовою в богослужіннях

"У нашому краї з'явилося розкольницьке націоналістичне угруповання — православна церква Київського патріархату. Очолює її лжепатріарх Філарет. Характерною ознакою розкольників є вживання української мови у богослужіннях", — йдеться у листівці.

— Листівки розповсюджуються Московським патріархатом, — говорить Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Київського патріархату Євстратій Зоря. — І так ці "канонічні" не люблять українську, що в україномовній листівці цитати з Писання подають російською. Бо парафіяни, вочевидь, слов'янською не зрозуміли б, а українська — це ж "характерна ознака розкольників".

Gazeta.ua

21 липня 2017р.

Теги: Київський патріархат, Московський патріархат

Коментарі

ммм 2017-07-27 / 19:37:59
васильку щур з міжгіря холопе верховинський...ти в школу коли небуть ходив................

михайло 2017-07-27 / 17:28:57
руські терористи путін і гундяев /кирил/ ведуть війну в Україні за душі наші...тячівські русини срані то розуміють чи ні.................................................

Васьови з межигіря 2017-07-23 / 22:32:37
А ти напевно хочеш щоб він прийіхав до тебе в міжгіря бухати разом з тобою ?

Щурь вася з міжгіря 2017-07-23 / 17:45:23
а що петя вже неїде в закарпаття кажуть що він забухав вже по чорному кончений алкаш

pfr 2017-07-23 / 10:25:51
Це не міжцерковні відносини, це - наклеп на одну із церков, давно зареєстрованих і легально діючих організацій. А наклепництво і пропаганда ворожнечі переслідуюються за законом. Тому правоохоронці (держава) повинні знайти і покарати тих, хто надрукував і розповсюджує ці листівки.

Вуву 2017-07-21 / 16:43:13
Ви всі забули НАЙГОЛОВГІШЕ ... В нас церева відділена(відокремлега) від держави(крайіни).
Тому держава(крайіна) невтручається в релігійні (церковні) і міжкофесійгі справи.
P.s.
Звичайно це абсурдність ...але ... Навіть покійний Любомир Гузар... Обстоював власе таку позицію.

Степан Крук 2017-07-21 / 12:21:54
А тут непочатий край роботи для СБУ! Хто організатор цього реваншистського кіпіша? Де друкуються листівки? Чи виявлені московські емісари, які постійно курсують між Закарпаттям та Москвою? В цьому "релігійному конфлікті" насправді релігії дуже мало, адже справжні вірники залишаються в лоні православної релігії. Питання в підпорядкуванні православної церкви. Чому саме на Тячівщині виникає цей конфлікт? Справа в тому, що саме Тячівський район ще з часів СРСР традиційно був кадровим клондайком для московського патріархату. Підготовлені в духовних семінаріях Росії попи повернулися в парафії Закарпаття і морочать людям голови. А народ по-інерції підтримує цих попів, адже православних Київського патріархату оголошено розкольниками. Держава терміново повинна зробити все, щоб Київський патріархат був визнаним офіційно.

ІВАН 2017-07-21 / 12:19:38
ЦЕ ж агентура ФСБ Росії, дії абсолютно у рамках "гібридної війни" Росії проти УКраїни, тож дійсно - де СБУ? Не кажучи за ропалювання міжрелігійної ворожнечі.

pfr 2017-07-21 / 12:17:21
П"яниці, самопальна горілка й кава, та інші дібровські підробки, крадії, корупція, вирізка лісів на Тячівщині і засмічення річок батюшок не цікавлять, не непокоїть їх і сектантство чи протестанство у районі, мядяронство й румунізація... Ніколи не було листівок проти цього. Головне для батюшок, щоб в Україні не було української церкви. Батюшки мп тицяють свого "убієнного царя-государя" селянам, наче то наш царь і ми маємо "спокутувати гріхи", що вбили його російські більшовики. Батюшки лише сіють прокльони на українців, католиків і т. д., "насилають хвороби" на "єретиків", хвалять Кіріллушку і беруть гроші від затурканих селян "по тарифу" - на хрестини, вінчання, похорони і так далі.

Антитячів 2017-07-21 / 11:35:11
Тячівський люд хто це підтримує то є продажні жополизливі тупорилі свині

Вуйко 2017-07-21 / 10:45:08
Задовбав цей московський,путiнський патриархат! Це тiльки прояв неосвiченостii антиукраiнства! Де СБУ?

Андрій 2017-07-21 / 08:20:57
Щур вася,гундяєвський прихвостень, не бреши, онуфрій - митрополит, а не патріарх. Тому ви Київська митрополія яка підпорядкована московському патріархату, повна ваша назва УПЦ МП.

Щурь вася з міжгіря 2017-07-21 / 07:31:55
у нас на Україні немає московського патріархату а є Київський який очолює блаженнійший митрополит ОНУФРІЙ !

НОВИНИ: Політика

02:19
/ 1
Депутати провалили три проекти законів про вибори
17:34
/ 5
Україна та Угорщина домовилися про спільну роботу над механізмом імплементації закону "Про освіту"
15:47
ВР схвалила медичну реформу
14:53
/ 4
Інформація про персональний пікет проти імперської корони на зруйнованій "Короні" в Ужгороді стала рекордною за кількістю вподобань
01:21
/ 6
Подяка Орбану
10:44
У Мукачеві для школярів проводять безкоштовні екскурсії містом
06:09
/ 3
Освітній закон і Угорщина. Історичний контекст і завдання на перспективу
03:32
/ 5
Росія і Угорщина спільно хочуть не допустити набрання законом про освіту в Україні чинності
18:32
/ 9
Польща офіційно "відхрещується" від масового розстрілу стрільців "Карпатської Січі" на Верецькому перевалі у березні 1939 року
05:06
/ 4
Орбан був завербований Кремлем років 20 тому і отримував гроші від Могилевича – Піонтковський
01:16
/ 15
Влада Закарпаття проігнорувала відкриття меморіалу захисникам Карпатської України – Радіо Свобода
19:40
/ 7
Чи є в угорських селах Закарпаття державна мова?
18:39
/ 18
На Верецькому перевалі львів'яни урочисто відкрили меморіальний комплекс полеглим січовикам Карпатської України
18:26
/ 5
Поступка в мовному питанні призведе до вимоги автономії для угорців Закарпаття – Магда
16:38
/ 1
"Карпатська Січ" підтвердила затримання своїх активістів після Маршу УПА у Львові
15:48
/ 3
Агресія Будапешту є своєрідною гібридною війною, оголошеною нам на Заході – Щербак
06:22
/ 2
Закарпатський регіональний вимір безпеки України обговорювали в Ужгороді
16:57
/ 16
Освіта і мова. Чи виконував Будапешт те, що нині вимагає від Києва?
04:05
/ 1
Румунія, на відміну від Угорщини, готова до діалогу про освіту мовами меншин — Клімкін
01:58
/ 8
Акція за відокремлення Закарпаття під посольством України в Угорщині виявилася справді марґінальною
01:05
/ 4
Закарпатцю Олександру Капушу, який загинув, захищаючи Україну, присвоєно звання Герой України
00:21
Будапешт відверто заграється - МЗС
20:10
/ 25
На Закарпатті активісти пікетували два угорські консульства
17:48
/ 4
Угорщина знову почала розганяти тему автономії Закарпаття. Історія "м'якої окупації"
05:42
/ 9
Каталонізація Закарпаття по-мадярськи
» Всі новини