На закарпатській Тячівщині роздають листівки із закликом бойкотувати Київський патріархат з українською мовою в богослужіннях

Листівки із закликами не ходити у православні церкви Київського патріархату розповсюджують у Тячівському районі Закарпатської області. Предстоятеля церкви патріарха Філарета називають "розкольником".

На закарпатській Тячівщині роздають листівки із закликом бойкотувати Київський патріархат з українською мовою в богослужіннях

"У нашому краї з'явилося розкольницьке націоналістичне угруповання — православна церква Київського патріархату. Очолює її лжепатріарх Філарет. Характерною ознакою розкольників є вживання української мови у богослужіннях", — йдеться у листівці.

— Листівки розповсюджуються Московським патріархатом, — говорить Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Київського патріархату Євстратій Зоря. — І так ці "канонічні" не люблять українську, що в україномовній листівці цитати з Писання подають російською. Бо парафіяни, вочевидь, слов'янською не зрозуміли б, а українська — це ж "характерна ознака розкольників".

Gazeta.ua

21 липня 2017р.

Теги: Київський патріархат, Московський патріархат

Коментарі

ммм 2017-07-27 / 19:37:59
васильку щур з міжгіря холопе верховинський...ти в школу коли небуть ходив................

михайло 2017-07-27 / 17:28:57
руські терористи путін і гундяев /кирил/ ведуть війну в Україні за душі наші...тячівські русини срані то розуміють чи ні.................................................

Васьови з межигіря 2017-07-23 / 22:32:37
А ти напевно хочеш щоб він прийіхав до тебе в міжгіря бухати разом з тобою ?

Щурь вася з міжгіря 2017-07-23 / 17:45:23
а що петя вже неїде в закарпаття кажуть що він забухав вже по чорному кончений алкаш

pfr 2017-07-23 / 10:25:51
Це не міжцерковні відносини, це - наклеп на одну із церков, давно зареєстрованих і легально діючих організацій. А наклепництво і пропаганда ворожнечі переслідуюються за законом. Тому правоохоронці (держава) повинні знайти і покарати тих, хто надрукував і розповсюджує ці листівки.

Вуву 2017-07-21 / 16:43:13
Ви всі забули НАЙГОЛОВГІШЕ ... В нас церева відділена(відокремлега) від держави(крайіни).
Тому держава(крайіна) невтручається в релігійні (церковні) і міжкофесійгі справи.
P.s.
Звичайно це абсурдність ...але ... Навіть покійний Любомир Гузар... Обстоював власе таку позицію.

Степан Крук 2017-07-21 / 12:21:54
А тут непочатий край роботи для СБУ! Хто організатор цього реваншистського кіпіша? Де друкуються листівки? Чи виявлені московські емісари, які постійно курсують між Закарпаттям та Москвою? В цьому "релігійному конфлікті" насправді релігії дуже мало, адже справжні вірники залишаються в лоні православної релігії. Питання в підпорядкуванні православної церкви. Чому саме на Тячівщині виникає цей конфлікт? Справа в тому, що саме Тячівський район ще з часів СРСР традиційно був кадровим клондайком для московського патріархату. Підготовлені в духовних семінаріях Росії попи повернулися в парафії Закарпаття і морочать людям голови. А народ по-інерції підтримує цих попів, адже православних Київського патріархату оголошено розкольниками. Держава терміново повинна зробити все, щоб Київський патріархат був визнаним офіційно.

ІВАН 2017-07-21 / 12:19:38
ЦЕ ж агентура ФСБ Росії, дії абсолютно у рамках "гібридної війни" Росії проти УКраїни, тож дійсно - де СБУ? Не кажучи за ропалювання міжрелігійної ворожнечі.

pfr 2017-07-21 / 12:17:21
П"яниці, самопальна горілка й кава, та інші дібровські підробки, крадії, корупція, вирізка лісів на Тячівщині і засмічення річок батюшок не цікавлять, не непокоїть їх і сектантство чи протестанство у районі, мядяронство й румунізація... Ніколи не було листівок проти цього. Головне для батюшок, щоб в Україні не було української церкви. Батюшки мп тицяють свого "убієнного царя-государя" селянам, наче то наш царь і ми маємо "спокутувати гріхи", що вбили його російські більшовики. Батюшки лише сіють прокльони на українців, католиків і т. д., "насилають хвороби" на "єретиків", хвалять Кіріллушку і беруть гроші від затурканих селян "по тарифу" - на хрестини, вінчання, похорони і так далі.

Антитячів 2017-07-21 / 11:35:11
Тячівський люд хто це підтримує то є продажні жополизливі тупорилі свині

Вуйко 2017-07-21 / 10:45:08
Задовбав цей московський,путiнський патриархат! Це тiльки прояв неосвiченостii антиукраiнства! Де СБУ?

Андрій 2017-07-21 / 08:20:57
Щур вася,гундяєвський прихвостень, не бреши, онуфрій - митрополит, а не патріарх. Тому ви Київська митрополія яка підпорядкована московському патріархату, повна ваша назва УПЦ МП.

Щурь вася з міжгіря 2017-07-21 / 07:31:55
у нас на Україні немає московського патріархату а є Київський який очолює блаженнійший митрополит ОНУФРІЙ !

НОВИНИ: Політика

03:27
/ 5
Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій вбачає на Закарпатті ознаки "м'якого сепаратизму"
06:35
/ 3
МЗС України відповіло Угорщині: не варто вільно тлумачити висновки "Венеційки"
06:26
/ 3
Угорщина після рішення Венеційської комісії оголосила три умови для підтримки України
18:47
/ 6
Москаля просять ввести в штат Іршавської РДА перекладача для її російськомовного очільника (ДОКУМЕНТ)
03:44
/ 12
Феномен Саакашвілі
15:48
/ 10
Клімкін: Угорська освіта залишається, але буде частина предметів українською
14:58
/ 21
Венеційська комісія підтримала "мовну" статтю про освіту нацменшин
07:28
/ 2
"Рука Держдепу". Хто і як "рятував НАБУ"
05:30
/ 15
Клімкін зустрівся з Сійярто і з'ясував, що угорців на Закарпатті вже менше 100 тисяч
04:36
/ 2
Через виявлене в Чопі м'ясо, вражене АЧС, Угорщина заборонила ввезення м'яса з України
18:14
/ 19
Угорщина закликала направити постійну місію ОБСЄ на Закарпаття через "напруженість" в регіоні
13:36
В Іршаві відкриють унікальну виставку старовинного одягу Луганщини "Евакуйована колекція"
06:58
/ 4
Угорський міністр вирішив, що заради НАТО Україна має скасувати закон про освіту
17:03
/ 20
Закарпатський "відродженець" Ланьо хоче зняти Соболєва з голови антикорупційного комітету (ДОКУМЕНТ)
06:10
/ 20
Україна не сприйматиме шантажу Угорщини і не відмовиться від мовної статті закону про освіту - заступник глави МЗС
05:41
/ 1
Україна та Угорщина планують провести зустріч до чи після висновків Венеціанської комісії – Клімкін
02:54
/ 10
Клімкін напередодні візиту на Закарпаття: Україна не визнає ультиматумів в питанні імплементації закону "Про освіту"
20:50
/ 8
На Закарпаття знову навідався високопосадовець країни, що блокує і шантажує Україну
07:49
/ 7
Спікер ВР допустив відтермінування мовного закону в частині навчання нацменшин українською
07:38
/ 2
Екс-міністр закордонних справ України порадив Угорщині дивитися вперед, а не назад
11:27
/ 8
Уряд Угорщини консультується з Шуфричем про проблеми у відносинах з Україною
18:35
/ 13
Віктор Орбан відкрив карти: як наростатиме конфлікт України та Угорщини
13:37
/ 40
Угорські триколори на Закарпатті: прояв сили чи безсилля?
04:56
/ 16
Шантаж триває: Угорщина не може підтримати євроатлантичні зусилля України без скасування закону про освіту – Сійярто
07:36
/ 10
Порошенко сподівається, що Україна отримає макрофінансову допомогу від ЄС з умовою відновлення експорту лісу-кругляка