Москаль з Ровтом під прапорами Угорщини і Арпада відкрили пам'ятник навершю шапки неугорського "угорського" воїна (ФОТО, ВІДЕО)

Пам'ятка мала б стати символом honfoglalás-у, тобто віднайдення угорцями батьківщини, яке, як стверджують історики, нічого спільного з Закарпаттям не має.

Москаль з Ровтом під прапорами Угорщини і Арпада відкрили пам'ятник навершю шапки неугорського "угорського" воїна (ФОТО, ВІДЕО)

У суботу, 1 липня, в урочищі Мала Гора поблизу Берегова відбулися урочистості з нагоди відкриття меморіального знаку – верху високої шапки вершника-кочівника начебто епохи здобуття угорцями Батьківщини (885-886 років). Могилу вершника на цьому місті у 1890 році знайшов закарпатський історик Тиводар Легоцький, а сама знахідка зараз зберігається в Національному музеї в Будапешті.

У відкритті меморіального знаку, під час якого домінувала символіка Угорщини - стрічки в угорських кольорах, прапор Угорщини і "прапор Арпада", вяли участь голова Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль, мільярдер закарпатського походження Алекс Ровт, власник і засновник підприємства "Чизай", на землях якого й стоїть відтепер монумент, Геннадій Гутман, колишній "губернатор" Закарпаття, екс-народний депутат України, її екс-посол у Чехії, а нині директор Інституту транскордонного співробітництва Сергій Устич, екс-голова Конституційого Суду Андрій Стрижак, екс-ректор Національної академії СБУ Віктор Микулін, який нині працює заступником у керівника ЗОДА Геннадія Москаля, нардеп Василь Брензович і екс-нардеп Михайло Товт, міський голова Берегова Золтан Бабяк, голова Берегівської РДА Іштван Петрушка і райради – очільник KMKSZ Берегівщини Йосип Шін.

З угорського боку були державний секретар Арпад Янош Потапі, голова адміністрації Саболч-Сатмар-Березької області Оскар Шестак, представники консульств на Закарпатті, високопосадовці з Угорщини, представники угорських громад з Хорватії, Румунії та Словаччини.

Утім, що суттєво в цій ситуації, археологічно не підтверджено сам факт проходження угорців на чолі з Алмошем наприкінці ІХ ст. н.е. через територію Закарпаття. Імовірний маршрут, яким скористався вождь кочовиків, – це Дунайський коридор (територія між Південними Карпатами і Дунаєм), який номади використовували споконвіків.

Крім того, як стверджують археологи України, Словаччини та Чехії, які спільно спростовують угорську історичну міфотворчість, археологічно не підтверджено сам факт проходження угорців на чолі з Алмошем наприкінці ІХ ст. н.е. через Верецький перевал і територію Закарпаття. Імовірний маршрут, яким скористався вождь кочовиків, – це Дунайський коридор (територія між Південними Карпатами і Дунаєм), який номади використовували споконвіків.

А свалявські, берегівські та земплинські знахідки з поховань верш­­ників-кочовиків, які раніше увійшли в наукову літературу як суто угорські з початку Х ст. н.е., належать печенігам кінця цього самого сторіччя.

02 липня 2017р.

Теги: кочівники, половці, Москаль, Ровт, угорці

Коментарі

***** 2017-07-13 / 17:57:42
На 6 і 12 фото якато пірошка а на 14 настояща ровжіка ... Мало май ширша як зависока .

Мігальйови 2017-07-11 / 04:35:22
Нетреба так ушитеіх піганяти ...бо отот усьйо форинув стойіть ... Єслі на сисю шапку насобирали ... То і вальяйінки насобирауть і на лапті і даже вушанку і на бачмаги (чізми)... Но то секретний план на будощеє ... Бо територіййу треба "обмітити"

Мигаль 2017-07-09 / 16:46:42
Сисе йе дуже файнойе субранійе, бо указуйе на дуже слабій розум, а вать интелект йего учасников. Уткрывати памнйатник шапці, а вать валянкови - вы мині перебачте. Исе майжек люде сйа зобрали из-за пйанкы. Другойе. Такі шапочкы йа відів у чабанув-бурйатув, коли м служив у 1971 годі у Забайкаллйу. Значить, "родіна" мадйарув - Бурйатійа. Сисе пойаснйуйе - чому їх так тйагне до рашкы и господіна Пуцькіна.

Вуву 2017-07-06 / 17:46:58
Маскаля народ невибирав тому він перед народом і не звітує ... Він на народ ... Те саме ... Що народ на нього
А от 90 млн гр куди поділись ... "Освойіли" ... Навіть можете здогадатись хто ... Все як при ... азіріві с папьєреднікамі.

Вуву 2017-07-06 / 05:52:35
То кому маскаль там вікрив ту казахську шапку? Траба було йому йійі надіти "по самі вуха" і якою льєнтоною перевязати ... На память.

Вуву 2017-07-06 / 05:49:24
Спочатку були "pichaNigga" ...а перед ними якийсь "mother Fucker" ...a madjariv там і близько небуло ... Бо вони йіх просто боялися і йшли жрушим якимось коридором .

О.Д. 2017-07-05 / 13:35:03


Ось повідомлення про цю подію з "Тиси-1". Де тут Україна?

https://youtu.be/Fg50i99L6gc


Небайдужий 2017-07-05 / 13:27:45
Гнати треба з області цього популіста. Дороги на Перечинщені нема. Особливо до курорта Воєводино. Прошлого року у квітні коли Москаль ходив на Воєводино, то дорогу зробили за три дня. А що тепер де 90 млн грн.... дорожнього експерименту... треба проект. заоблачний кошторис

Михайло 2017-07-05 / 07:37:23
А хто автор статті? Чому вона не підписана?

Вуву 2017-07-04 / 06:12:44
Підскажіть хто знає ... Скільки Закарпатських єврейів загинуло в концтаборах в наслідок хунськойі окупаційі ? Чи є такі офіціні статистичні дані ?

Вуву 2017-07-03 / 19:37:03
В усьому тому що сталось є всетаки дві позитивні речі...
1.маскаль свойіми діями підриває авторитет не лише БПП ... Але і самого Порошенка (який його і призначив) ...
І на наступних виборах президента ... воно дасть свій негативний результат.
2.Влада не вічна і назміну одним прийдуть інші.

моня 2017-07-03 / 15:24:21
Мать вашу а де прапори Украини

РУХ-інформ Закарпаття 2017-07-03 / 14:59:17
Мадяри знову проявили свою зневагу і високомірність до України. Це неподобство відбулося в присутності високих державних посадовців держави, складається враження що все дійство відбулося на території Угорщини. Ганьба нам недолугим, недуйдавим!

Вуву 2017-07-03 / 06:54:26
Кочівники- половці:москаль,ровт ...угоруі

Вуву .... олегові 2017-07-02 / 22:41:39
Заспокойся ... до тебе за допомогою ніхто не звертався. І ніхто нічого не просить.
І запятай ... що є ті які генерують ідейі ... А є ті які йіх реалізовують ... І перше і друге є важливим ... І неможливим одне без одного.

Олег 2017-07-02 / 19:44:17
До БІБІ...Так поставте той памятник ко вам заважає?Кроме балабола ви нич не можете

Вуву 2017-07-02 / 19:29:59
Єврейі нашого краю які загинули в концтаборах від мадярськойі окупаційі теж повинні мати памятник на пошануванняні увіковічнення.
І він повинен бути в Будапешті.

Вуву 2017-07-02 / 19:17:39
Ця ідея може набути реальних окреслень і підтримки якщо йійі донести до музею холокосту в ізрайілі ... там цю справу зрушать з місця і доведуть до реалізаційі .

Вуву 2017-07-02 / 19:13:05
Хороше а головне слушне зауваження ... Чому Ровт за свойі гроші незбудує в Будапешті памятник заблим євреям від мадярськойі окупаційі ...?
Більше того всі єврейські організаційі крайу повинні підтримати це питання і винести на широке обговорення в області ... а головно ОДА.

май русин 2017-07-02 / 18:22:40
Най би Ровт, вмісто класти турула на Паланкови і осячувати сисю мадярську псевдоісторію поклав пам'ятника тисячам убитих Модьорорсагом в нацистських концтаборах закарпатським євреям.

НОВИНИ: Політика

03:41
/ 1
Російська агентура в Угорщині підриває єдність Європи та намагається дестабілізувати Закарпаття
17:56
/ 8
У четвер голова Хустської райради розкаже про протистояння та чиновницький саботаж через будівництво міні-ГЕС
04:08
/ 5
Замовник провокаційних "угорських" стел на Закарпатті переховується в Росії - СБУ
02:06
/ 7
Угорський паспорт. Питання подвійного громадянства в Україні досі не врегульовано
05:18
/ 9
"Карпатська Січ" провела благодійний страйкбольний турнір до дня солідарності з політв'язнями
05:15
/ 13
На закарпатській Тячівщині роздають листівки із закликом бойкотувати Київський патріархат з українською мовою в богослужіннях
05:14
/ 85
Влада Ужгорода вважає, що місто розташоване на "на угорських етнічних землях"
03:09
/ 4
Угорські паспорти отримав мільйон закордонних угорців - Шем’єн
16:07
/ 5
Попри гучні заяви екс-прем'єра Яценюка про звільнення всього штату закарпатської митниці, у відомстві цього доручення навіть не отримали
16:03
/ 29
Після привласнення "М-студіо" власник зруйнованої "Корони" і спаленої "України" Роберт Бровді придбав три закарпатських радіо
17:45
/ 40
Власником закарпатського телеканалу "М-студіо" став власник зруйнованої "Корони" і спаленої "України" Роберт Бровді
14:08
/ 3
Прем'єр Угорщини листом закликав закарпатців із подвійним громадянством голосувати на прийдешніх виборах
03:59
/ 13
Москаль взяв участь в урочистостях під символом угорських військової потуги та імперськості
16:51
/ 6
Серед нардепів, які хотіли взяти на поруки звинуваченого у корупції директора Львівського бронетанкового завода, був закарпатець В. Пацкан
04:09
/ 10
Ужгородські договірняки. Ч.2
15:43
/ 12
Порошенко наступного тижня навідається на Закарпаття
04:09
/ 2
Нардепи від Закарпаття "плавали" в голосуванні за зняття недоторканності з 5-и колег (РЕЗУЛЬТАТИ)
16:46
/ 6
Москаль судитиметься з Мукачівською міськрадою через тупик свого імені
10:34
/ 1
Консульство Угорщини в Берегові очолить чинний посол країни в Молдові Матяш Сіладі
02:47
/ 57
Очільник Мукачівської єпархії УПЦ МП особисто підтримав парафіян в Ірляві у невиконанні судового рішення про повернення церкви
13:09
/ 1
Москаль хоче відсудити у влади Мукачева вулиці Шухевича й Бандери
17:17
/ 24
Обласну дитячу лікарню в Мукачеві очолив головний медик часів Януковича, "відродженець" Роман Шніцер