Депутати Хустської міськради "провалили" рішення про вшанування пам'яті члена Головної команди "Карпатської Січі" в Карпатській Україні Романа Шухевича (ФОТО) (ДОКУМЕНТИ)

У 1938-1939 роках Роман Шухевич узяв на себе відповідальну місію головного посередника між Галичиною та Закарпаттям, увійшов до складу військового штабу "Карпатської Січі" та Генерального штабу Національної оборони Карпатської України. Проте депутати Хустської міської ради, вочевидь, не знають героїчного минулого своєї малої батьківщини, і на сесії, яка відбулася 20 квітня 2017 року, не підтримали проект рішення «Про проголошення 2017 року на території міста Хуст – роком головного командира УПА Романа Шухевича», який ініціювали депутати-свободівці Микола Аннишинець, Наталія Дубчак і Роман Роман.

Депутати Хустської міськради "провалили" рішення про вшанування пам'яті члена Головної команди "Карпатської Січі" в Карпатській Україні Романа Шухевича (ФОТО) (ДОКУМЕНТИ)

Ініціативу підтримали лише семеро депутатів міської ради із 27 присутніх в залі. Партія «Конкретних справ» під керівництвом міського голови Володимира Кащука мала конкретну настанову не підтримувати, чим проявили свою суть в умовах російсько-української війни на Донбасі.  

Депутатів не переконали навіть звернення учасників АТО, підписані командиром окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» Олегом Куцином та заступником командира громадського об’єднання «Легіон Свободи» Юрієм Черкашиним. У них зазначалося, що бiльше 500 українцiв пройшли свiй шлях у їх лавах, бiльше шiстдесяти отримали поранення, тринадцять Героїв загинуло, і вci вони знали i захоплювалися постаттю Романа Шухевича.  

Прикладу вшанування та відновлення пам'яті людини, яка боролася за Українську державу, депутати не показали. При голосуванні зазначене рішення підтримали всього 7 депутатів, проти виступили 2, утрималося – 15, не голосувало – 3.

Варто додати, що інший проект рішення – «Відмовити у задоволенні звернення депутатів Хустської міської ради від фракції ВО «Свобода» щодо проголошення 2017 року на території міста Хуст – роком Романа Шухевича», який запропонувало керівництво міськради, також не знайшло підтримки у сесійній залі. 

До 110-річчя від дня народження Романа Шухевича (30 червня 2017 року), депутати-свободівці мають намір подати на розгляд Хустської міської ради повторне звернення. Може наступного разу всі депутати, очільники партій яких брали активну участь в Революції Гідності, отямляться й підтримають це рішення. 

З науковим дослідженням Олександра Пагірі «Роман Шухевич у Карпатській Україні (1938-1939)» можна ознайоитися за цим посиланням - http://dspace.nbuv.gov.ua/bitstream/handle/123456789/65005/12-Pahirya.pdf?sequence=1

Володимир Кащук

Валерія Дідух для Закарпаття онлайн

10 травня 2017р.

Теги: Шухевич, Хуст, Кащук

Коментарі

Вуву для володі 2017-05-14 / 19:02:03
Тому вони і прийняли не самостійне рішення ... а рішення колективне.

Вуву 2017-05-13 / 23:32:27
Кащук на фото в ракурсі ... Трохи "змахує" на franka sinatra (в старості)... Aле не співає.

володя 2017-05-12 / 09:22:06
Як могло бути підтримано таке серйозне рішення, коли в Хустській міській раді депутатами від партії Конкретні справи є шофери та грузчики. Хіба люди, які привикли прогинатися все життя можуть приймати самостійні рішення?

Вуву 2017-05-11 / 08:58:32
Тут могла бути і ось така справа ... Коли деякі громадсьеі діячі чи очільники "шукають свою самоіндентифікацію" ... І "певну окремішність".
А постать і діяльність Романа Шухевича співвідносять до руху опору, чи визвольнойі боротьби Галичини ...(а не Закарпаття.
Мовляв це бандерівці ... Це ОУН ,УПА ,... І це все було в там ... В них ... А не тут і внас.
(Це така версія ВуВу).

Ужгородський фаттьов 2017-05-10 / 15:25:35


Коментар видалено. Адмін


Адмін 2017-05-10 / 15:18:28


Прошу коментаторів повернутися до теми коментування. Журналістські стандарти не є темою публікації, яка обговорюється. Коментарі поза темою надалі будуть видалятися без попередження.


журналістка 2017-05-10 / 15:15:07
Зайди на сайт ВВС і там побачиш різні стандарти - і авторські колонки з авторськими судженнями, і більш нейтральні, але які все одно є інформаційною зброєю, лише завуальованою.

Крім того, ВВС є інформаційним агентством країни, яка не перебуває у стані війни, як Україна. Лови різницю.

І хто це "ви - так, профі". З тобою бесідую я одна. Чи тобі вже видяться змови і тіні за спиною? :))

Ужгородський фаттьов 2017-05-10 / 15:00:07
Дуже коректна і професійна відповідь...
Не знав, що журналістські стандарти, наприклад, ВВС, це стандарти другого світу. А ви - так, профі.

журналістка 2017-05-10 / 14:28:52
Я не знаю, чи ми не цімборове і чи не переходили на "ти", бо ти сховався за анонімним нікнеймом. Тому отримуй те, що заслужив.

Хочеш, сам дотримуйся "стандартів", які насправді є не стандартами, а нав'язуванням країнам другого світу схем поведінки, зручних для маніпулювання тими, хто на них розуміється. Якщо не зрозумів, що я сказала, пояснювати не буду.

Журналіста з агітатором ніхто не плутає. Але є таке поняття, як "позиція автора". Тому, не подобається - не читай. Або читай хусьську кишенькову пресу. Так спокійніше.

Ну і насамкінець, не вказуй іншим, що робити, щоби тобі не казали, куди іти.

Ужгородський фаттьов 2017-05-10 / 14:19:29
Журналістці. Ми з вами не цімборове, і на "ти", здається, не переходили))
Не путайте журналіста з агітатором.Є стандарти, дотримуйтесь.

журналістка 2017-05-10 / 13:36:55
А тут, власне, і є повідомлення про те, як депутати скористалися своїм правом на рішення.

журналістка 2017-05-10 / 13:36:02
Ужгородському фаттьову, хто тобі таке казав? Журналістика має мати громадську позицію і вести за собою. А решта - від лукавого

Ужгородський фаттьов 2017-05-10 / 09:39:26
Не забувайте, що журналістика повинна бути об'єктивна, повідомляти факти, а не ставлення до них автора. П.С. Депутати мають право на рішення.

Вуву 2017-05-10 / 08:24:55
Певною мірою це нагадує згваплтування ..."Свобода"... Ніхто нічого не розказує ні пояснює ... Тільки раз ... і вже "поставили" перед фактом ...
Народ в шоці з глибоким здивуванням .
А чого власне дивуватись і звинувачувати міськ раду ... Коли сама "Свобода" зробила все через задницю .
Зробила як найкраще ... Щоб вийшло якнайгірше ... дурість яка тільки може бути.

Учасник 2017-05-10 / 07:31:29
Я к на мене це дурна совецька традиція ,обявляти роком щось або когось .
Та ще й просувати це в органах місцевого самоврядування .До речі ці місцеві органи теж є пустими і мізерефективними.
Про події які були треба розповідати , пояснювати , чого так сталось ,чому саме так .
А це совкове пропихування від "Свободи ", мене дивує .Розяснювати треба .

Патріот 2017-05-10 / 07:13:23