В Ужгороді говорили про безоплатну правову допомогу нацменшин Закарпаття

У середу, 22 березня, в Закарпатській ОДА за "круглим столом" обговорювали шляхи покращення поінформованості про безоплатну правову допомогу для нацменшин краю.

В Ужгороді говорили про безоплатну правову допомогу нацменшин Закарпаття

У заході, організованому Регіональним центром з надання БВПД та Головним територіальним управлінням юстиції в Закарпатській області, взяли участь директор Ужгородського місцевого центру Михайло Давиденко, заступник начальника відділу національностей та релігій Закарпатської ОДА Наталія Шутанич, виконавчий директор ПФ «Розвиток» Наталія Козир, представники громадських об’єднань національних меншин, правозахисники.

Відкриваючи захід, директор Регіонального центру Василь Попадинець наголосив, що «основним завданням системи безоплатної правової допомоги, яка вже чотири роки функціонує на Закарпатті, є забезпечення рівного доступу до правової інформації та правосуддя, посилення правових можливостей і правової спроможності представників соціально вразливих груп, територіальних громад, спільнот та для всіх мешканців краю. Попри активну правопросвітницьку роботу та інформаційну кампанію, значна частина населення все ще не достатньо поінформована про свої права та можливість отримати безоплатну правову допомогу. Зустріч за круглим столом із представниками громадських організацій національних меншин краю, безсумнівно, сприятиме розширенню доступу до правової допомоги за рахунок держави ще ширшому колу осіб та вирішенню їх життєвих проблем у правовий спосіб».

Про правову допомогу, яку надає Правозахисний фонд «Розвиток» ромам, розповіла  поінформувала Наталія Козир, зазначивши, що «ми надаємо ромам первинну і вторинну правову допомогу, захищаючи їхні інтереси. Працюємо безпосередньо в таборах, займаємося правопросвітництвом. Серед основних проблем ромів чи не найбільшою є відсутність правовстановлюючих документів. Але щоб вирішити проблеми ромського населення, недостатньо лише надавати їм правову допомогу – необхідно внести відповідні зміни до Законодавства». Н.Козир відзначила великий позитив співпраці ПФ із Регіональним центром щодо надання ромам безоплатної правової допомоги.

М.Давиденко поінформував присутніх про те, хто може скористатися безоплатною первинною та вторинною правовою допомогою. Директор МЦ також зазначив, що проблема відсутності документів у ромів є перешкодою у вирішенні багатьох їхніх правових питань.  

Представник ГО «Молодіжне товариство угорської культури» та адвокатського об’єднання «Алібі» Віктор Іляшович каже, що функціонування системи безоплатної правової допомоги є дуже важливим для багатьох краян, особливо соціально вразливих категорій. Що стосується безоплатної правової підтримки представників нацменшин, слід зважати на те, що деякі з них не знають української мови. Маріана Беркі, правник «Товариства угорської культури Закарпаття» зазначила, що «потреба в безоплатній правовій допомозі справді є, і вона дуже актуальна. А оскільки, чимало представників нацменшин не володіють державною мовою, важливо, надаючи безоплатну правову допомогу, залучати правозахисників, які розмовляють мовами національних меншин». Також М.Беркі наголосила, що члени Товариства намагаються донести до етнічних угорців інформацію про безоплатну правову допомогу, публікуючи інформацію, оголошення у друкованій пресі, на інтернет-сайті, та запропонувала не тільки розраховувати на державні кошти, але й спробувати залучати гроші на розвиток безоплатної правової підтримки краян через отримання грантів.

Представник ГП Української Гельсінської спілки з прав людини в Ужгороді Юрій Опаленик наголосив, що «результатом співпраці УГСПЛ з Регіональним центром у сфері надання правової підтримки краянам є чимало позитивних, успішно вирішених проблем громадян. Співпраця ведеться і в напрямку правопросвітництва, адже це дуже важливо, аби краяни, у тому числі, і представники нацменшин, знали, куди звернутися зі своїми проблемами, і де вони можуть отримати якісну безоплатну правову допомогу». Ю.Опаленик також зазначив, що чимало проблемних питань, як засвідчує практика, можна вирішити у досудовому порядку. 

Насамкінець учасники круглого столу вирішили опрацювати пропозиції, які прозвучали упродовж заходу, зокрема щодо ініціювання законодавчих змін з питань врегулювання сплати судового збору для соціально незахищених верств населення, пошуку грантів та покращення інформування про безоплатну правову допомогу мовами нацменшин.

23 березня 2017р.

Теги: нацменшини, національні меншини

НОВИНИ: Соціо

08:13
В Ужгороді сьогодні відбудеться громадське вшанування полеглих в Дебальцевському котлі
07:18
Контрактник з Тернопільщини помер у військовій частині в Мукачеві
06:34
На "Варишській палачінті" в Мукачеві "спорудили" рекордну вежу з понад 1000 млинців висотою 80 сантиметрів
16:42
/ 1
В Ужгороді вшанували бійців, які боронили Дебальцеве
15:34
В Ужгороді розгорнувся традиційний"Медовуха-фест"
14:25
/ 1
У Мукачеві проходить третя "Варишська палачінта"
11:28
У Мукачеві відкрили меморіальну дошку генерал-полковнику Геннадію Воробйову
11:10
В Ужгороді вперше вручили сертифікат ECL про рівень знання іноземної мови
07:43
У Виноградові військові демонстрували свої техніку та зброю
21:27
/ 2
У центрі Ужгорода транслювали документальну стрічку "Дебальцеве"
20:31
/ 2
Нацгромади зможуть впливати на кількість годин мови у школах – МОН
18:04
/ 10
Ужгородський міськрайонний суд знову не зміг визначитися із керівником
16:54
/ 11
У мерії Ужгорода радилися, як зупинити виїзд випускників профтехучилищ за кордон
15:45
Із понеділка учні та дошкільнята Мукачева повертаються до закладів по завершенню карантина
15:11
За попереднім оглядом, відібраний в Ужгороді орел "для фото" перебуває у задовільному стані
14:30
/ 1
Із 17 лютого поїзд №29 Київ-Ужгород курсуватиме вдвічі частіше
14:27
Торік на Закарпатті виникло 1565 пожеж, у вогні загинули 42 людини
12:37
/ 1
Навесні на Закарпатті знову відбудеться фестиваль вогню Fire life fest
11:26
128-ма бригада проведе у Мукачеві заходи до 3-ї річниці виводу військ з "Дебальцевського плацдарму"
09:43
/ 1
У Мукачеві відкриють меморіальну дошку генерал-полковнику Геннадію Воробйову
09:17
/ 1
Із початку року на Закарпатті на 1-1,5 грн здорожчав хліб
03:35
Бескидський тунель завершать через 100 днів і запустять поїзд Інтерсіті між Львовом та Закарпаттям
01:49
Орлиця "для фото", вилучена в Ужгороді, житиме у парку "Синевир"
18:17
/ 1
На Закарпатті "задекларовані" вже три мільйонери
17:58
/ 10
Новим начальником поліції Ужгорода призначено Віталія Мацолу
» Всі новини